درآمد کابینت سازی

نظر کاربران در مورد شغل کابینت سازی

×

فصل سرمایه گذاری فرا رسیده…

اقدام کنید

شغل کابینت سازی یکی از پر تقاضاترین مشاغل خدماتی است که از فرصت ها و چالش های مخصوص به خود بر خوردار است. برای اینکه یک کابینت ساز شوید و پس از طی مراحل کار آموزی به سطح درآمد بسیار بالایی دست یابید ، این مقاله بهترین راهنمای ممکن برای شماست که توسط افراد خبره در معرفی شغل کابینت سازی و دکوراسیون داخلی تهیه و تدوین گریدیده. با ما در دانستنی های مشاغل وب سایت معلومات همراه شود و هر آنچه در مورد شغل کابینت سازی لازم است بدانید را اینجا پیدا کنید.

معرفی شغل برش کابینت سازی و دکوراسیون داخلی

 • این شغل با ارائه خدماتی در زمینه ساخت کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک ، کمد دیواری ، کتابخانه ، تخت تاشو ، جاکفشی ، کمد لباس ، پارکت ، کناف سقف ، کاغذ دیواری و … و انجام سفارشات مشتریان خود ، مبلغی را بعنوان دستمزد دریافت می کنند.
 • شغل کابینت سازی از جمله مشاغل پرسود بوده و از حاشیه سود بسیار مناسبی بر خوردار است.
 • در کنار حاشیه سود عالی ، این شغل از چالش های اساسی نیز رنج می برد که در ادامه و بخش مربوطه به آنها خواهیم رداخت.
 • میزان سرمایه لازم برای این شغل می تواند از خیلی کم تا سرمایه بسیار بالا متغیر باشد که به اهداف کاری شما بستگی خواهد داشت.

کارگاه-کابینت-سازی

سرمایه مورد نیاز راه انداز شغل کابینت سازی و دکوراسیون داخلی

همانطور که در بخش معرفی شغل کابینت سازی بیان نمودیم سرمایه مورد نیاز این شغل می تواند خیلی کم یا خیلی بالا باشد و به عوامل زیر بستگی بسیار زیادی دارد.

 • انجام سفارشات دکوراسیون داخلی در محل پروژه و بازاریابی بر اساس انجام خدمات نصابی کابینت و دکوراسیون(با حداقل سرمایه)
 • دایر کردن کارگاه فیزیکی در مقیاس کوچک و تنها برای اخذ سفارشات و مونتاژ کابینت ها(سرمایه کم تا متوسط)
 • راه اندازی کارگاه کامل کابینت سازی با کلیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز(سرمایه بالا)
 • راه اندازی کارگاه مجزا و نمایشگاههای متعدد در منطقه کاری (سرمایه خیلی زیاد)

الف:سرمایه لازم برای شروع کار با سرمایه حداقلی

 • در این سیاست کاری می توان با کارگاههای تولیدی و کابینت سازی همکاری نموده و نسبت به خدمات نصابی برای این سرمایه گذاران ، از این شغل کسب درآمد نمود.
 • ابزار های لازم برای شغل کابینت سازی در این روش ، یا از طرف کارگاه مورد قرارداد شما تامین می شود که در اینصورت از حق نصابی شما ، درصدی بنا بر توافق طرفین کم می گردد.
 • درآمد بدست آمده در این روش ، بسیار کمتر از چیزی است که می توانید از طریق ارائه خدمات مستقل به مشتریان خود کسب کنید اما بدون هیچ گونه سرمایه گذاری می توانید این شغل را داشته باشید.
 • انعطاف بالای این روش کاری بسیار عالی بوده و می توان در شرایط رکود کسب و کار در حوزه دکوراسیون داخلی ، به مشاغل دیگر پرداخت و یا اینکه در کنار سایر مشاغل ، نسبت به این شغل و کسب درآمد از آن اقدام نمود.

سرمایه-مورد-نیاز

ابزار های مورد نیاز برای کابینت سازی بصورت نصابی

در صورتیکه نخواهید مغازه یا کارگاهی افتتاح نمایید و بصورت نصابی به این شغل مشغول شوید به ابزار های زیر نیاز خواهید داشت:

 1. یک دستگاه تانکر باد کوچک و قابل حمل
 2. یک دستگاه دریل و سر مته های در سایز های مختلف جهت سوراخ زنی.
 3. یک دستگاه پیچ گوشتی شارژی یا بدون شارژ یا سیمی
 4. اره زاویه زن یا فارسی بر
 5. اره عمود بر و تیغه های مربوطه
 6. تعدادی گیره نگه دارنده
 7. تراز

با توجه به نواسانات قیمت ارز و وارداتی بودن این تجهیزات ، به سرمایه ای بین  ۵الی ۱۵ میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت.


بیشتر بدانید: معرفی کامل شغل خدمات برش ام دی اف و pvc لبه ها


ب: سرمایه لازم برای راه اندازی کارگاه کابینت سازی در حد منتاژ

 • در صورتیکه قصد داشته باشید یک مغازه نیز اجاره کنید تا مشتریان قادر باشند به محل کارگاه شما رجوع کنند ، علاه بر ابزارهای بالا به یک میز کار نیز نیاز خواهید داشت.
 • می توان در محل مغازه یا کارگاه کوچک خود یک دکور نیز ارائه کنید تا هم معرف کسب و کار شما باشد و هم اعتماد بیشتر مشتریان شما را به بار آورد.
 • در این روش کاری هزینه های رهن و اجاره مغازه نیز به میزان سرمایه گذاری شما افزوده می شود که به نسبت موقعیت و مساحت مغازه ، هزینه لازم نیز متغیر خواهد بود.

ج:سرمایه لازم برای راه اندازی کارگاه کابینت سازی کامل و حرفه ای

در صورتیکه قصد داشته باشید کلیه مراحل ساخت کابینت نظیر برش ورق های ام دی اف ، لبه چسبانی قطعات ام دی اف ، وکیوم کردن درب های کابینت کلاسیک ، مونتاژ قطعات و … هم به فضای بزرگتری برای جادادن و استفاده از این تجهیزات خواهید داشت و هم به دستگاههای گرانقیمی احتیاج دارید که حجم سرمایه اولیه بسیار بالایی را مطالبه می کند.در ادامه به این تجهیزات اشاره خواهیم نمود.

برای شروع این کسب و کار ، دستگاههایی مورد نیاز است که با توجه به توان مالی و همچنین سیاست کاری و قدرت در بازاریابی شما  به دو صورت دستگاه های مقرون به صرفه تر ، و دستگاه های گرانقیمت پیشنهاد می گردد.

دستگاه های ضروری و مقرون به صرفه 

 1. دستگاه برش ام دی اف یا دورکن : این دستگاه در اندازه ها و انواع مختلف تولید شده است اما با توجه به ماهیت این کسب و کار و همچنین سایز اوراق ام دی اف لازم است تا از بالاترین سایز آن در این کار که ۳٫۸۰ متر می باشد استفاده کنید.
 2. دستگاه مکنده دوکله : این ابزار برای مکش براده های چوبی که توسط دستگاه برش یا دورکن ایجاد می گردد لازم و ضروری است و با توجه به ظرفیت آن از قیمت های متفاوتی برخوردار است.
 3. دستگاه لبه چسبان PVC : از جمله دستگاههای گران قیمت راه اندازی این کسب و کار ، دستگاه لبه چسبان بوده که قیمت آن بر اساس برند و کارایی آن بر اساس تعداد ایستگاه متفاوت است .  شروع قیمت این دستگاه ها از ۸۵ میلیون تومان به بالاتر می باشد.
 4. دستگاه کمپرسور هوا : این دستگاه برای ایجاد باد جهت مکش براده های چوب و پی وی سی  و اتصال به مکنده های دستگاه دور کن ضروری بوده و می بایست از ورژن های صنعتی و حجیم آن استفاده شود.
 5. دستگاه جک پالت: برای جابجایی اوراق برش خورده در سطح کارگاه مورد نیاز است.

ب) دستگاه های گرانقیمت:

 1. ۱- دستگاه برش اتوماتیک : این دستگاه فرآیند برش اوراق ام دی اف را بصورت اتوماتیک و بر اساس تکنولوژی لیزر و با دقت بسیار بالا و با سرعت فوق العاده زیاد انجام می دهد. تهیه این دستگاه در صورتی توجیه اقتصادی دارد که در زمینه بازاریابی و اخذ سفارش مطمئن عمل کنید.
 2. ۲-دستگاه برش و حکاکی CNC : این دستگاه با حکاکی و ایجاد برش های خاصی بر روی اوراق می تواند بازار کاری بسیار پر درآمدی برای شما ایجاد کند.
 3. ۳-دستگاه وکیوم چوب: این دستگاه برای ایجاد پوسته پلاستیکی بر روی سطح چوب کارایی داشته و در زمینه های مثل تولید درب های ضد سرقت ، کابینت های کلاسیک و ممبران ، لوازم حانگی چوبی ، سرویس خواب و … کارایی دارد و از سطح قیمت بالایی نیز بر خوردار است.
کسب و کار خدمات برش ام دی اف و pvc

نیروی انسانی مورد نیاز برای شغل کابینت سازی

بسته به وسعت کاری شما حداقل به یک نیروی کاری نیمه حرفه ای که نحوه استفاده از ابزارهای مورد استفاده در این شغل را بلد باشد نیاز خواهید داشت و هر مقدار سفارشات اخذ شده شما بیشتر باشید می توانید نیروی های انسانی بیشتری را جذب و بکارگیری نمایید.

مساحت مورد نیاز راه اندازی کارگاه کابینت سازی

 • مساحت مورد نیاز برای کابینت سازی به سیاست ها و میزان سرمایه گذاری شما بستگی خواهد داشت.
 • حداقل فضای لازم برای راه اندازی کارگاه کابینت سازی حدود ۲۴ متر و حد اکثر حدود ۳۰۰ متر بر اساس دستگاهها و ابزار های بکار گرفته شده در کارگاه کابینت سازی مورد نیاز است.

درآمد کابینت سازی؟

حاشیه سود این شغل بسیار مناسب بوده و عوامل زیر در میزان محاسبه سود نهایی شما دخیل خواهند بود :

 • بسته به کلاس کاری و میزان کهارت شما
 • منطقه ای که در آن مشغول به فعالیت هستید
 • تجهیزاتی که در کارگاه خود از انها بهره می برید
 • نحوه تهیه مواد اولیه نظیر اوراق ام دی اف ، یراق آلات کابینت ، اوراق سه میل ، پروفایل ها و چارچوب ها  و …

با توجه به نکات گفته شده می تواند حاشیه سود این شغل بین ۴۰ الی ۶۰ درصد  قیمت تعریف شده به ازای هر متر کابینت برآورد گردد.

بعنوان مثال در صورتیکه قرارداد یک واحد با حدود ۱۰ متر کابینت مورد نیاز و مبلغ حدود یک میلیون تومان برای هر متر کابینت لحاظ شود ، چیزی بین ۴ الی ۶ میلیون تومان سود کسب خواهید نمود.

حاشیه-سود

چالش ها و خطرات شغل کابینت سازی

 • کار کردن با ابزار های سنگین و برنده از جمله چالش ها و خطرات این شغل است.قطع عضو در اثر بی احتیاطی از اتفاقات رایج این شغل محسوب می شود.
 • با توجه به اینکه در این کسب و کار با اوراق فرآوری شده ام دی اف سر و کار دارید و مواد شیمیایی محسوب می شوند ، در صورت ایمن ساری شرایط کاری خود ، بیماری های ریوی در کمین شما خواهد بود/
 • با توجه به نواسانات ارزی در ایران و بالا و پایین شدن گاه به گاه قیمت ها و وارداتی بودن اغلب مواد اولیه این کسب و کار ، در تنظیم قرارداد خود استاندارد عمل کنید و شرایط نواساناتی ارزی را حتماً لحاظ نمایید.

چالش-های-کسب-و-کار

فرصت های سغل کابین سازی و دکوراسیون داخلی

 • حاشیه سود بالا
 • جذب مشتری بیشتر با ارائه کارهای باکیفیت و چشم نواز.
 • کار کابینت سازی یک کار ذوقی و هنری است و صاحبان این کسب و کار از انجام آن حس خستگی پیدا نمی کنند.

چگونه کار بیشتر و درآمد بیشتری از کابینت سازی و دکوراسیون داخلی کسب کنیم؟

 • دقت داشته باشید در این کسب و کار ، هر پروژه کاری ، حکم یک نمایشگاه خواهد داشت که با سرمایه دیگران دایر می شود.پس به هر پروژه به دید یک نمایشگاه بنگرید.دیگران با دیدن نمونه کار شما در مراودات خانوادگی خود ، آدرس سازندگان آن را اخذ می کنند و در موقع مورد نیاز با شما تماس خواهند گرفت.
 • از طرح حای پیش ساخته و سه بعدی کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی استفاده کنید تا هم مشتریان خود را قبل از هزینه کرد به نتیجه کار مطلع سازید و هم قرار دادی متقن و مطمئن با کارفرمای خود ببندید و هزینه هر گونه تغییری در اجرای پروژه را بر عهده مشتری بیندازید.
 • طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه را یاد بگیرید تا به درک صحیح از این شغل دست یابید و طرح های ذهنی خود را پییاده سازی کنید. این کار خیلی سخت نیست تنها کافی است دوره طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه را فرا بگیرید.
 • در مناطق مختلفی از شهر یا استان محل کار خود ، نمایشگاههای زیبا دایر کنید.این کار مستلزم سرمایه گذاری در سه سطح هزینه رهن و اجاره مغازه ، استخدام فروشنده و نیروی انسانی و هزینه های اجرای دکوراسیون نمایشگاه می باشد.اما به همان اندازه میزان سفارشات و رآمد شما را نیز ارتقاء خواهد دارد.

توصیه نهایی

توصیه می شود این کسب و کار را با سرمایه حد اقلی که کیفیت آن در بالا شرح داده شد آغاز نموده و از سرمایه گزاری کلان بپرهیزید.در سال های بعد و با پیدا شدن مشتریان بیشتر نسبت به تهیه کارگاه و تجهیزات و دایر نمودن نمایشگاهها کسب و کار خود را رونق ببخشید و از رفتار های احساسی برای شروع این شغل اکیداَ بپرهیزید.

امیدوارم از معرفی شغل کابینت سازی و دکوراسیون داخلی بهره کافی رو بره باشید و بتونید بهترین تصمیم در مورد راه اندازی یا عدم آغاز این شغل را اخذ کنید.سئوالات خودون رو با ما از بخش دیدگاههای پایین همین مقاله در میان بگذارید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما ارئه گردد.

انتشار یافته: 4
 1. M.B
   
   
  2022/05/13 - 5:20

  خیلی توضیحات خوب و کاربردی بود ممنون

 2. مغانل
   
   
  2022/05/13 - 11:03

  من واسه مدرسه خواستم خوب بود

 3. منوچهر
   
   
  2022/04/18 - 9:35

  سلام. من خیلی به این شغل علاقه دارم چقدر سرمایه برای شروع این کار لازم است وضع مالیمم متوسطه اگه راهنماییم کنید خیلی ممنو ن میشم.

 4. مجبد
   
   
  2022/04/09 - 12:36

  خیلی کامل، مفید و اثرگذار بود . سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقرراتجمهوري اسلامي ايران است
دکمه بازگشت به بالا