راه اندازی شغل موبایل فروشی + سود گوشی فروشی

×

فصل سرمایه گذاری فرا رسیده…

اقدام کنید

تا همین چندین سال پیش گوشی موبایل یک وسیله لوکس محسوب می شد و هر کسی توان داشتن گوشی موبایل هر چند ساده آن را نداشت اما امروزه انواع گوشی موبایل هوشمند ، به یک کالای تجاری و ضروری تبدیل شده و خیلی از کسب و کارهای نوین متکی به این وسیله ارتباطی است.همین موضوع شغل فروش موبایل یا گوشی فروشی را به یک فرصت ایده آل و پولساز تبدیل نموده است.

ما در معلومات معرفی مشاغل بر آنیم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما علاقه مندان به این شغل پر طرفدار را واکاوی کرده و معرفی نماییم.

شغل فروش موبایل و تلفن همراه چگونه است؟

این کسب و کار با سرمایه گذاری و تهیه موبایل و لوازم جانبی موبایل بصورت عمده و ارائه آنها در فروشگاه لوکال و محلی یا فروشگاه اینترنتی ، به ازای ارائه خدمات به مشتریان خود ، علاوه بر قیمت اصلی موبایل (قیمت خرید خود سرمایه گذار)، مبلغی نیز بعنوان سود دریافت می کنند.

 

شغل موبایل فروشی چه کالائ خدماتی را ارائه می کند

تنوع کالا و خدمات ارائه شده در شغل موبایل فروشی بالاست و علاوه بر تنوع محصولات ، از تنوع برندهای ارائه کننده این محصولات نیز بر خوردار است.برخی از کالاهای قابل فروش در این شغل به شرح ذیل است.

 • انواع مدل های گوشی موبایل در برندهای مختلف
 • انواع کیف و کاور گوشی موبایل
 • انواع محافظ صفحه نمایش موبایل
 • انواع پاور بانک
 • انواع باتری موبایل
 • انواع پایه نگهدارنده موبایل
 • انواع هدفون ، هدست ، هندزفری
 • انواع فلش ممری و کارت حافظه
 • انواع هارد اکسترنال
 • انواع شارژر موبایل
 • انواع باتری موبایل

 

وسایل-شغل-موبایل-فروشی

سرمایه لازم برای موبایل فروشی

با توجه به نواسانات نرخ ارز و وارداتی بودن کالاهای ارائه شده در این کسب و کار ، هزینه راه اندازی این شغل در سال ۹۸ نسبتاً بالا بوده و بسته به وسعت و محصولات ارائه شده در این شغل می تواند میزان سرمایه گذاری در این شغل متفاوت باشد.با این وجود علاوه بر سرمایه لازم برای تامین کالاهای این شغل ، به سرمایه های دیگری نیز نیاز خواهید داشت که در ادامه بصورت مجزا مورد بررسی قرار می گیرد.

 سرمایه-لازم-برای-موبایل-فروشی

الف ) هزینه های رهن و اجاره:

موبایل فروشی نیز نظیر تمای مشاغل در سبک سنتی و بازاری به مکانی برای ارائه و نمایش محصولات دارد.هزینه ای که برای رهن و اجاره مغازه موبایل فروشی لازم خواهید داشت به موقعیت مکان و مساحت آن بستگی دارد.قیمت اجاره مغازه در تهران نسبت به سایر مراکز استان ها بیشتر بوده و به همین نسبت هزینه اجاره ملک در مراکز استان ها ، بالاتر از شهرستان های زیر مجموعه است.

موقعیت ملک در هر استان یا شهرستان بر قیمتا اجاره بها ملک اثر مستقیم داشته و بسته به اینکه در مجتمع تجاری لوکس یا بافت قدیمی مغازه رهن و اجاره کنید ، میزان سرمایه گذاری متغیر خواهد بود.

 

ب) هزینه دکوراسیون و قفسه بندی:

هزینه دکوراسیون و قفسه بندی برای شغل موبایل فروشی مانند سایر مشاغل نظیر شغل فروشگاه مواد غذای ، فروشگاه لباس و بوتیک داری و … بالا نیست و دلیل آن را باید در مساحت کوچک فروشگاه های موبایل و راه اندازی این کسب و کار ها در مجتمع های تجاری و پاساژها دانست.

 

ج) هزینه تهیه محصولات :

اصلی ترین سرمایه برای راه اندازی موبایل فروشی معطوف به تامین کالا و وسایل قابل فروش در این کسب و کار است.با این وجود بسته به اینکه شما تمرکز فروش خود را بر روی موبایل  قرار دهید یا لوازم جانبی موبایل ، میزان سرمایه لازم برای راه اندازی موبایل فروشی باز هم متغیر است.

در صورتیکه قصد داشته باشید بر روی فروش موبایل تمرکز کنید بسته به اینکه چه برندی را انتخاب نمایید میزان و حجم سرمایه لازم نیز متفاوت خواهد بود.بطور کلی برای راه اندازی یک فروشگاه لوازم جانبی موبایل (شامل انواع موبایل از برندهای مختلف به همراه لوازم جانبی موبایل) به ازای هر متر مربع حدود ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت.

با این تفاسیر بطور میانگین برای یک مغازه به مساحت ۱۰ متر مربع حدود ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه در بخش تامین محصولات موبایل فروشی نیاز دارید.

 

[irp posts=”9040″ name=”راه اندازی شغل فروشگاه لباس به همراه میزان سود بوتیک داری”]

 

آیا موبایل فروشی به مهارت خاصی نیاز دارد؟

 • ارائه حس محصول همواری یکی از کلیدی ترین اصول فروش حرفه ای است.اشرافیت بر اطلاعات در زمینه فناوری اطلاعات یکی از بایسته های این شغل است.توصیف و معرفی محصولات به مشتریان سبب فروش بیشتر شده و بدون این مهارتها ، قادر نخواهید بود هیچ موبایل بفروشید.
 • شناخت انواع گوشی‌ها و قابلیت‌های ، شناخت بهترین برندهای تولید کننده وسایل الکترونیکی از دیگر دانش های مورد نیاز این شغل است.
 • آشنایی با نیاز مشتریان و معرفی محصول متناسب با نیاز آنان می تواند زمینه ساز اعتماد سازی و فروش بیشتر را برای شما فراهم کند.
 • با توجه به اینکه خرید و فروش گوشی های دسته دوم یکی از اجتناب ناپذیر ترین بخش های این شغل محسوب می شود و از قضا یکی از فرصت های درآمدی فوق العاده آن است ، عدم شناخت و درک صحیحی از عملکرد گوشی دسته دوم ، اشتغال به این شغل را ناممکن می کند.
 • در صورتیکه قصد داشته باشید از محل تعمیرات موبایل و لوازم جانبی آن نیز کسب درآمد کنید ، حتماً باید دانش تخصصی تعمیرات موبایل را نیز به مهارت های مورد نیاز این کسبو کار اضافه کنید.

 

بهترین مکان راه اندازی شغل موبایل فروشی

 • مکان یابی مهمترین بخش راه اندازی و شروع هر کسب و کاری است.با این وجود بسیاری از افراد کسب و کار خود را در مکان های با قیمت پایین راه اندازی می کنند و از اجاره بهای بالا بسیار هراسانند و به همین دلیل بیشتر اوقات به دلیل ترس از پرداخت اجاره بها بالا ، یا از شروع به کار و فعالیت انصراف می دهند و یا اینکه سرمایه گذاری خود را با انتخاب مکان نامناسب ، کم نتیجه می کنند.
 • شغل موبایل فروشی نیازمند اماکن مخصوص فروش موبایل نظیر مجتمع های تجاری فروش موبایل و فرآورده های وسایل الکتریکی و یا موقعیت های شلوغ و پر ترافیک است که روزانه پذیرای مشتریان بسیار زیادی است.
 • برای راه اندازی موبایل فروشی ، اولویت اول را به مجتمع های تحاری ویژه خرید و فروش موبایل متمرکز کنید و مرکز بازار و محل ترافیک و تجمع مردم ره در اولویت بعدی خود قرار دهید.
 • با توجه به قیمت بسیار بالای گوشی موبایل(بسته به مدل و برند محصول) و حاشیه سود مناسب(حدود ۱۵ درصد) در صورتیکه روزانه فروش خوبی داشته باشید ، میزان سود شما بسیار مناسب بوده و علاوه بر تامین هزینه های جاری مغازه فروش موبایل ، سود خالص شما نیز مناسب است.

مکان-یابی-مشاغل


حاشیه سود شغل موبایل فروشی

میزان سود دهی شغل فروش موبایل بستگی موارد از قبیل زیر دارد:

 • منابع تامین کالا،
 • میزان و حجم خرید و سرمایه گذاری اولیه
 • سیاست های فروش
 • موقعیت مکانی کسب و کار شما
 • وجود و یا عدم وجود رقابت در بازار
 • شهر و استان محل فعالیت

عوامل ذکر شده در بالا می تواند حاشیه سود این شغل را از میانگین آن بالاتر یا پایین تر بیاورد.اما بطور کلی سود فروش گوشی‌های موبایل بین ۱۰ الی ۱۵ درصد برآورد می‌شود و سود لوازم جانبی موبایل بسته به نوع آن در محدوده ۵۰ تا ۲۰۰ درصد سود می تواند باشد.

 

حاشیه-سود

 

فرصت ها و امتیازات شغل گوشی فروشی

 • محیط این شغل و کسب  و کار (البته نه در مورد تعمیرات موبایل) محیطی آری از هر گونه آلودگی زیست محیطی و سالم است.
 • حاشیه سود مناسب این شغل خصوصاٌ از محل خرید و فروش گوشی موبایل دسته دوم و لوازم جانبی ، یکی از فرصت های طلایی برای کسب درآمد بوده تا گوشی موبایل دسته دوم با قیمت پایین خریداری شده ئ با قیمت مناسب فروخته شود و به یک بنگاه پرسود تبدیل شود.

 

چالش ها و خطرات شغل فروش موبایل

 • بازار موبایل به دلیل وارداتی بودن محصولات عرضه شده در آن به شدت تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز است که گاهی به ورشکستگی صاحبا مشاغل خرید و فروش موبایل می انجامد.نوسانات ارزی بر میزان فروش روزانه این شغل اثر مستقیمی دارد و گاهی رکود سنگینی بر این بازار متحمل می کند و تعمیر به جای خرید، ترجیح مردم در بازار موبایل در شرایط نوسانات نرخ ارز خواهد بود.
 • خواب سرمایه در این شغل نسبتاً بالاست خصوصاً در مورد گوشی های موبایل با قیمت بالا.

 

 

راههای فروش بیشتر و ارتقاء این شغل کدام است ؟

راههای برای فروش بیشتر در حرفه موبایل مانند هر کسب و کار مبتنی بر فروش و حضور در بازار به شرح ذیل می باشد.

 • راه اندازی فروش اقساطی
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • فروش در مارکت پلیس های پر فروش
 • راه اندازی فروشگاه اینترنتی موبایل و لوازم جانبی
 • بازاریابی مویرگی ، شبکه ای و فرد به فرد

با توجه به دانش کم عامه مردم در هنگام خرید موبایل ، اعتمادسازی می تواند میزان فروش شما را تا بیشترین حد ممکن افزایش دهد.پس کار سالم ، اعتماد مشتریانتان را به همراه آورده و زمینه معرفی دهان به دهان کسب و کار شما به همگان می شود.

 

انتشار یافته: 38
 1. یک چیز دیگه اگه شریکی کسی خواست من شریکی کار میکنم میخوام مغازه دکوراسیون خوب بزنم مغازه بزرگ بزنم همه چیز بیارم

  1. ناشناس
    
    
   2022/05/13 - 3:55

   از کجایی

 2. من مبلغ پول ۵۰۰میلیون میخوام برای گسترش دادن مغازه خودم تعمیرات موبایل دارم خودم تعمیر کارم فقط تو مغازه موبایل ندارم با ماژول همراه اول
  اگه کسی منو پول به قرض بده میخوام این کار رو انجام بدم

 3. محمد
   
   
  2021/08/11 - 10:16

  همه چیزو گفتی بجز تامین گوشی ایا باید به سراغ وارد کنندگان عمده رفت که احتمالا سبدی میفروشن یا سراغ پاساژ علاالدین یا جای دیگه گوشی رو بهصورت عمده از کجا تهیه کنیم

 4. محمد رضا
   
   
  2021/03/14 - 10:23

  سلام خواستم ببینم ۲۵۰میلیون برای موبایل ولوازم جانبیش خوبه یا کمه.
  اگه زود پاسخ بدید ممنون میشم

 5. ن.م
   
   
  2021/02/28 - 5:42

  سلام من از استان مازندران مزاحمتون میشم با سرمایه اولیه ۲۰۰ میلیون به نظر شما میشه شروع کرد ؟ ۲۴ سالمه از سر بیکاری میخوام با یکی شریکی یه مغازه باز کنیم به نظرتون سرمایه ۲۰۰ میلیون مناسبه لطفا پاسخ بدید

  1. سر دبیر
    
    
   2021/03/05 - 12:37

   سلام کاربر عزیز
   حتما به قیمت دلار ویژه توجه داشته باشید.توصیه ما اینه تا مدتی پس از انتخابات ۱۴۰۰ برای راه اندازی این شغل اقدام نکنید.مبلغ شما برای شروع و تنها تامین محصولات قابل عرضه مناسبه اما برای راه اندازی تمام و کمال شامل رهن،دکور،تبلیغات کافی نیست.راه اندازی کسب و کار در محدوده ابان ۱۴۰۰ عالی هست.موفق و پر سود باشید
   مقاله زیر رو حتما و با دقت تمام مورد مطالعه قرار بدید.
   راز پول دار شدن در اقتصاد ایران

 6. مهدي قاسمي
   
   
  2020/12/09 - 2:49

  با سلام
  من میخوام موبایل بصورت قسطی بفروشم از کجا باید شروع کنم

 7.  
   
  2020/12/05 - 9:35

  سلام خسته نباشید
  ببخشید الان در این اوضاع بسیار خراب گوشی موبایل به نظرتون با چقدر سرمایه و با چه برند هایی شروع کنیم؟
  ممنون از لطفتون

 8. B.f
   
   
  2020/11/30 - 9:33

  جناب من مقدار سرمایه برایه تک فروشی موبایل که گفتین تقریبا سیصد تومن ولی مقدار پول لازم برای عمده فروشیه موبایلو زیاد متوجه نشدم.میشه اونم بفرمایین که واسه عمدش چقدر تقریبا پول لازمه ؟

 9. B.f
   
   
  2020/11/30 - 9:31

  سلام.جناب فرمودین برای عمده فروشی موبایل چقدر پول لازمه تقریبا ؟

 10. ناشناس
   
   
  2020/11/14 - 12:54

  سلام دوستان گوشی موبایل عمده دارم انواع مدل هرکی خواست درخدمتم۰۹۱۴۱۶۸۵۶۶۲

 11. بهرنگ
   
   
  2020/11/06 - 11:23

  باسلام واحترام
  میخواستم شغل لوازم جانبی شروع کنم،به چقدسرمایه نیازدارم؟؟ البته مغازه مال خودمه و ۲۷ متر،داخل مجتمع تجاری تازه تاسیس، البته من کارم لوازم آرایشی و خرازی هست،میخواستم یه سرمایه گذاری دیگه انجام بدم
  محبت کنید راهنماییم کنید در مورد شرایط کار ومقدار سرمایه
  سپاسگذارم

 12. محمد
   
   
  2020/10/10 - 10:49

  سلام میخواستم بدونم با سرمایه حدود ۲میلیاردی واجاره مغازه در مرکز موبایل در اصفهان و ارائه همه ی خدمات وفروش موبایل آیا سود خوبی خواهد داشت یا سرمایه گذرای در بورس یا بازار های مالی را پیشنهاد می کنید

  1. سر دبیر
    
    
   2020/10/10 - 11:33

   سلام محمد عزیز
   دو مقوله ای که قصد سرمایه گذاری در اون رو دارید کاملاً از یکدیگر متمایز و متفاوت هستند و هر کدام استراتژی مخصوص به خود را می طلبند.پیشنهاد بنده سرمایه گذاری در هر دو بازار مورد نظر است.بخشی از سرمایه خود را صرف راه اندازی فروشگاه موبایل کنید و بخش دیگر را می توان در بازار های مالی نظیر بازار سرمایه برنامه ریزی کرد.
   هر کدام از این دو بازار سواد مخصوص به خود را لازم دارد.در صورت عدم آشنایی با سرمایه گذاری در بورس ، توصیه اکید دارم که با افراد خبره مشورت کنید یا سرمایه خود را در اختیار صندوق های سرمایه گذاری قرار دهید.

 13.  
   
  2020/10/07 - 7:30

  سلام دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه لوازم جانبی عمده از کجا میشه تهیه کرد اخه توی مغازه ها حدودا ارزونترین گارد گوشی ۵۰ هستش ولی تهران یه فروشگاه همینو داره ۵ تومان میفروشه اون از کجا داره میاره واقعا لوازم جانبی انقدر پرسوده

 14. محمد
   
   
  2020/09/21 - 8:28

  سلام و عرض ادب
  تشکر از مطالب مفیدی که تو سایت گذاشتید و یه تشکر ویژه تر بابت اینکه سئوالات رو جواب میدید

  بنده توی شیراز میخام فروشگاه لوازم جانبی رو راه اندازی کنم . سرمایه ای حدود ۴۰۰ میلیون رو میتونم برای این کار در نظر بگیرم که حدود ۲۰۰ تاش رو میخام برای اجاره مکان + اجاره حد اقل یک سال مغازه در نظر بگیرم. با ۲۰۰ تای دیگه میخام فقط جانبی کار کنم و فعلا قصد خرید و فروش گوشی رو ندارم. از اونجایی که تا حدودی جسته و گریخته کار جانبی رو انجام میدم ، سرمایه حدود ۳۰-۴۰ میلیون که توی کامنت ها فرمودید برای خرید جنس جالب اومد برام.

  اگه لطف کنید یه توضیح مختصر بدید که هزینه های خرید شامل چیا میشه و با چه نسبتی به کل جنس ها ، ممنون میشم.
  مثلا گلس X% از کل اجناس ، بک کاور Y% ، سیم و کابل شارژ Z% ، ممووری A% ، پاور بانک ها B% و ……

  تو این شرایط راهنمایی اساتید فن ، خیلی میتونه راه گشا باشه برای ما تازه کارها

  ممنون از وقتی که میذارید

 15. مصطفی
   
   
  2020/09/18 - 3:58

  سلام خسته نباشید الان با ۶۰۰میلیون میشه موبایل فروشی راه انداخت ممنون میشم

  1. سر دبیر
    
    
   2020/09/18 - 7:36

   با سلام.بودجه شما نسبتا مناسب هستش اما تا تثبیت نرخ دلار لازمه کمی صبر کنید و سپس اقدام کنید

 16. آرژان
   
   
  2020/09/17 - 3:40

  سلام وقت بخیر
  عذرخواهی میکنم.برا مغازه با متراژ تقریبا ۳۰ متر بخوام لوازم موبایل مثل گلس و قاب و شارژ و فلشو غیره وحتی اسپیکر و هدست های فانتزی موجود تو بازار جنس تهیه کنم چقد سرمایه میخواد و میزان سود دهی چطوره؟
  الان ساعت و نقره فروشی دارم
  ممنون از شما

 17. بهزاد
   
   
  2020/08/28 - 6:16

  با سرمایه بسیار اندک میتوانید صاحب یک مغازه موبایل فروشی بابرند بسیار مشهور و معروف شوید
  جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
  ۰۹۳۰۰۲۸۷۷۵۹

 18. بهزاد
   
   
  2020/08/28 - 6:13

  با عرض سلام به تمامی دوستان عزیز
  کسانی که تمایل دارند در شهر خودشون موبایل فروشی بزنن
  شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهر موبایل نمایندگی فعال میپذیرد
  اعطای نمایندگی فروش لوازم جانبی موبایل با شرایط بسیار عالی واسه کسانی که میخوان تازه وارد این شغل بشن پیشنهاد ویژه ای داریم
  جهت اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۳۰۰۲۸۷۷۵۸تماس بگیرید

 19. بهزاد
   
   
  2020/08/28 - 6:09

  باعرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
  برند فروشگاهی زنجیره ای (شهر موبایل )در نظر دارد به منظور توسعه فروشگاهی خود در تمامی استان های کشور نماینده فعال بپذیرد
  اعطای نمایندگی فروش لوازم جانبی موبایل با برند شهر موبایل
  مزیت شرکت ما نسبت به اینکه کسانی که بخوان خودشون مغازه بزنن چند امر مهم می‌باشد
  ۱_دست اول بودن کلیه اجناس ما (با توجه به اینکه کلیه اجناس ما مستقیمأاز کشور چین بوده و کسانی که بخوان نمایندگی مارو توشهر خودشون داشته باشند این هست که قیمت اجناس نسبت به مغازه های دیگه نصف قیمتمیباشد

 20. علی
   
   
  2020/08/27 - 11:14

  سلام
  من اگر برای راه اندازی موبایل فروشی وام ۲۵۰ میلیونی بگیرم ، میتونم از پس قسط ها بر بیام؟
  تو پاساژ هم میخوام مغازه بگیرم.
  میشه منو راهنمایی کنید.ممنون

  1. سر دبیر
    
    
   2020/08/27 - 12:40

   سلام علی عزیز
   بسته به اینکه شرایط بازپرداخت وام به چه صورت باشه و با په درصد سود ، بازخورد می تواند متفاوت باشد.نرخ های سود بالای ۱۲ درصد توی شرایط فعلی کسب و کارها ، ریسک پذیری کسب و کار شما رو بالا می بره.ضمناً برای یک موبایل فروشی شاید سرمایتون کافی نباشه با توجه به اینکه هزینه های جانبی راه اندازی کسب و کار نظیر رهن و اجاره ، دکوراسیون ، تبلیغات و …..توصیه بنده به شما ورود به بازارهای مالی و سرمایه گذاری نظیر بورس هستش.البته برای کسب سود از بورس دانش و مهارت لازمه که می تونید ابتدا آموزش ببینید و در کوتاه مدت سرمایتون رو با بورس ارتقا بدید.

 21. محمد
   
   
  2020/08/17 - 10:04

  سلام
  ممنونم از راهنماییتون
  من خیلی وقته تحقیق میکنم که مغازه پخش عمده لوازم جانبی بزنم
  اما تا حالا نتونستم بفهمم که از کجا خرید کنم و خدمات و گارانتی اجناس رو چیکارش کنم؟
  حالا بعد از فروش که واس گارانتی جنس رو پس بدن چیکارش کنم خدماتش چجوریه

 22. سینا
   
   
  2020/07/27 - 10:01

  سلام میخاسم پخش لوازم تعمیرات موبایل بزنم.ایا خوبه؟چقدر سرمایه میخاد ک بارم جور باشه؟مثل تاچ،ال سی دی یا هرچیز دیگه ای.
  ممنون

  1. سر دبیر
    
    
   2020/07/27 - 9:31

   سلام سینای عزیز
   اینکه این کار خوب باشه یا خیر به همت و تلاش شما بستگی داره.با توجه به گرانی و افزایش بی رویه قیمت موبایل در سال های اخیر و اقبال به سمت گوشی های کارکرده و یا تعمیر و مرمت موبایل های قدیمی ، این کسب و کار عطش خوبی داره.اما باید دید قدرت بازریابی شما چقدر هستش.در صورایکه فعالانه اقدام کنید می تونه عالی باشه.
   حجم سرمایه لازم بسته به سیاست های شما (نقد فروشی و یا فروش چکی) ، حجم بازاریابی ، تعداد مشتریان بالقوه و … میتونه متفاوت باشه.برای مشاغل توزیع عمده سرمایه نسبتاً زیادی لازم هست.با این وجود با میزان سرمایه محدود ورود کنید ، بازاریابیتون رو شروع کنید ، فرصت ها و چالش ها را شناسایی کنید و در صورت توفیق ، می تونید سرمایه کلان نیز وارد کار کنید.

 23. سینا
   
   
  2020/07/27 - 9:59

  سلام وقت بخیر.بنظرتون پخش لوازم تعمیرات موبایل چطوره؟میخاسم برای مغازه های تعمیرات موبایل و موبایل فروشی ها پخش لوازم مصرفی بزنم(مثل تاچ،ال سی دی،یا هرچیز دیگ).چون تو شهرمون نیست مجبورن از شهرهای دیگه خرید کنن.میخاسم بدونم چقدر سرمایه اولیه نیاز داره که بارم جور باشه تا بتونم بازارو دست بگیرم.ایا چیز خوبی هست؟

 24. علی
   
   
  2020/07/26 - 4:10

  سلام قصدم فروش لوازم جانبی هست مغازه برا خودمه ۹۰ میلیون سرمایه دارم با این سرمایه میشه گوشی هم آورد؟

  1. سر دبیر
    
    
   2020/07/26 - 6:20

   با سلام خدمت علی عزیز
   نمونه این سئوال قبلا در همین بخش پاسخ داده شده.برای لوازم جانبی حدود ۲۰ میلیون کافیه اما خود موبایل با توجه به افزایش قیمت سنگین توی این چند سال بودجه ای که در نظر گرفتید کم هستش.
   با همون سرمایه ای که دارید میتونید از گوشی های ارزان قیمت شروع کنید یا گوشی های ساده رو در دستور گار خودتون قرار بدید

 25. میثم
   
   
  2020/05/18 - 9:46

  سلام علیکم
  با تشکر برای مطالب خوب ومفیدتون
  من میخوام عمده فروشی گوشی بزنم با سرمایه ۴۰۰ تومن توی شهر خودم کرمانشاه ولی هیچ تجربه ای توی این کار ندارم اصلی ترین مورد اینکه شناختی روی منابع تامین کالا ندارم بنظرتون با این اوضاعی که برای قیمت گوشی پیش اومده الان ورود پیدا کنم به این حرفه یا صبر کنم
  و اگر سایت یا کانال خاصی برای خرید وفروش گوشی معرفی کنید یا فروشگاه خاصی ممنون میشم

  1. سر دبیر
    
    
   2020/05/18 - 1:25

   سلام میثم عزیز
   تشکر از ابراز لطفتون
   برای عمده فروشی گوشی موبایل به حجم سرمایه اولیه بسیار زیادی نیاز دارد که با ۴۰۰ تومان تنها می تونید یک موبایل فروشی نسبتاً کامل راه اندازی کنید.
   برای تهیه گوشی موبایل و دریافت اطلاعات و قیمت ها از این سایت moboto.ir استفاده کنید.

 26.  
   
  2020/05/17 - 11:05

  سلام و عرض ادب میخواستم بگم برای شروع کار موبایل فروشی و لوازم جانبی.اگر بخوام حول و هوش ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون توی شهرستان هزینه کنم کافیه برا شروع؟

  1. سر دبیر
    
    
   2020/05/17 - 2:34

   سلا ابوطالب عزیز
   تمامی هزینه های اولیه لازم برای این شغل توی مقاله آمده.۱۲۰ میلیون تومان تنها برای خرید محصولات میتونه خوب باشه که البته به برندهای که می خواهید ارائه کنید و مساحت مغازه شما هم بستگی داره.
   برای لوازم جانبی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان کافیه اما گوشی های موبایل بسته به مدل ها و برندها می تونه حجم سرمایه گزاری اولیه متفاوت باشه.با گوشی های نه چندان گران قیمت شروع کن که بتونی حدود ۵۰ تا گوشی موبایل برای شروع توی موبایل فروشیت داشته باشید.

 27. ناشناس
   
   
  2020/05/02 - 8:12

  سلام و عرض ارادت
  واقعا عالییییییییییییییی بود.

 28. ناشناس
   
   
  2020/04/11 - 1:12

  سلام و عرض تشکر بابت این مطلب عالی
  اگه بخایم فقط در زمینه لوازم جانبی ورود کنیم برای یک مغازه ۱۵ متری که درست و حسابی پر بشه چقدر حدودا پول لازم هستش
  اگه زود پاسخ بذارید خیلی ممنون میشم

  1. سر دبیر
    
    
   2020/04/11 - 9:28

   باسلام
   هزینه خرید عمده لوازم جانبی موبایل برای راه اندازی شغل موبایل فروشی بسیار کمتر از سرمایه گذاری در زمینه خرید انواع موبایل ها است.با حدود۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان می تونید کارتون رو شروع کنید اما در صورتیکه فقط قصد داشته باشید لوازم جانبی کار کنید با به تعبیر بازاری ها ، جنستون جور باشه و کم نذارید تا چیزایی که توی موبایل فروش ها نایاب هستش توی مغازه شما پیدا بشه.کم کم با رشد درآمدتون ، وارد بخش موبایل هم بشید چون روی فروش لوازم جانبی تاثیر مستقیمی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقرراتجمهوري اسلامي ايران است
دکمه بازگشت به بالا