کد خبر:9145
پ

راهنمای کامل راه اندازی فست فود | میزان درآمد فلافلی چقدر است؟

اگر به دنبال شغلی هستید تا بتوانید به صورت تضمینی  یک کسب و کار پر سود برای خودتان راه اندازی کنید ، شغل فست فود ایده خوبی است.ما در مجله معرفی مشاغل معلومات بر آنیم تا بصورت همه جانبه شغل فست فود داری را مورد بررسی قرار داده و یک راهنمای جامع برای راه اندازی […]

اگر به دنبال شغلی هستید تا بتوانید به صورت تضمینی  یک کسب و کار پر سود برای خودتان راه اندازی کنید ، شغل فست فود ایده خوبی است.ما در مجله معرفی مشاغل معلومات بر آنیم تا بصورت همه جانبه شغل فست فود داری را مورد بررسی قرار داده و یک راهنمای جامع برای راه اندازی این کسب و کار ارائه کنیم.

شغل فست فود چه خدماتی ارائه می کند

 • این شغل در زمینه اغذیه فعالیت داشته و با طبخ غذاهای زود پختی نظیر انواع ساندویچ ها ،انواع پیتزا ،انواع برگر ، فلافل ،مرغ سوخاری ، انواع سالادها ، در قبال ارائه خدمات به مشتریان خود ، هزینه ای بابت محصول و خدمات ارائه شده بعنوان سود دریافت می کنند.
 • همچنین در این کسب و کار می توان تنها برخی از محصولات ذکر شده در تصویر زیر ارائه گردد بعنوان مثاال تنها فلافل سرو شود یا تنها روی ساندویج و یا پیتزا متمرکز شوید.

لست-محصولات-فست-فودی-ها

 

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فودی

هزینه راه اندازی فست فودی ها به سطح ، میزان و تنوع خدمات و همچنین فضای مغازه مورد نظر شما بستگی بالایی دارد.هر مقدار خدمات و محصولات بیشتری ارائه گردد به ابزار ها و دستگاههای بیشتری نیاز خواهید داشت و به مکان فراخ تر و باز تری نیاز پیدا می کنید.با این وجود مانند هر کسب و کار سنتی دیگری ، این شغل نیز به سرمایه در ابعاد مختلفی نیازمند خواهد بود که در ادامه مورد اشاره قرار می گیرند.

الف ) هزینه های رهن و اجاره:

هزینه های رهن و اجاره به استان ، شهرستان و موقعیت راه اندازی شغل فست فودی بستگی دارد.طبیعتاً در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها هزینه های اجاره مغازه بالاتر بوده اما به همان اندازه ظرفیت ارائه خدمات روزانه نیز بالاتر خواهد بود.

مساحت و فضای ملک اثر مستقیمی بر روی هزینه کرد شما دارد و شما قبل از راه اندازی شغل فست فودی باید به سطح و وسعت کاری خود توجه کرده و متناسب با آن ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

ب) هزینه دکوراسیون فست فود

دکوراسیون فست فودها یکی از فانتزی ترین مکان هایی است که هر شخصی ممکن است آن را تجربه کند.شاید یکی از دلایل رغبت مردم به سمت فست فودها ، وضعیت و نمای دکوراسیون آن باشد.

اگر شما قصد دارید از ملک با مساحت بالا استفاده نمایید و یا اینکه میزان محصولات ارائه شده در فست فود شما بالا باشد می بایست فکری به حال دکوراسیون و طراحی نمای داخلی و بیرونی فروشگاه خود بکنید که می تواند بیشترین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شغل فست فودی را به خود اختصاص دهد.

استفاده از طرحها ، رنگ ها ، ساختارهای فانتزی ، نورپردازی خلاقانه یکی از نیازهای شغل فست فودی در سطح سرمایه گذاری بالا است.در صورتیکه قصد دارید یک فست فودی گرانقیمت راه اندازی کنید ، سعی کنید ملک مورد نظر خود را برای مدت طولانی ای رهن و اجاره نمایید.

اما اگر قصد دارید یک فست فودی با ارائه تنها چند محصول نظیر ساندویچ ، فلافل و … راه اندازی کنید ، سرمایه چندان زیادی نیاز نخواهد بود و خیلی وابسته به دکوراسیون آنچنانی نیز نیست.

دکوراسیون-فست-فود.

 

ج) هزینه تهیه تجهیزات مورد نیاز فست فود

نکاتی قبل از خرید تجهیزات مورد نیاز فست فود لازم است مورد توجه قرار گیرد که می بایست بر اساس این معیارها ، تجهیزات راه اندازی شغل فست فود تامین گردند که عبارتند از :

 • حجم سرمایه گذاری شما در مرحله راه اندازی فست فود
 • پیش بینی میزان فروش به نسبت موقعیت مکانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود در آنجا را دارید.
 • تعداد خدمات منوی ارائه شده از طرف شما که اصلی ترین فاکتور در انتخاب تجهیزات می باشد.

برای راه اندازی شغل فست فودی به ابزار ها و دستگاههای نسبتاً زیادی نیاز خواهید داشت که در ادامه معرفی می گردند.پیشنهاد می شود اگر در کسب و کار فست فود تجربه چندانی ندارید با تعداد خدمات پایین و مساحت کم که طبیعتاً به تجهیزات کمتری نیز نیاز خواهد داشت کار خود را شروع کنید.پس از چند سال تجربه شغل فست فود و یافتن مشتریان همیشگی خود و با تکمیل اطلاعات این کسب و کار بصورت تجربی ، کسب و کار خود را توسعه داده و بصورت مدرن تری اقدام کنید.در صورت شروع به کار فست فود داری ، در سطح سرمایه گذاری پایین ، تمرکز خود را بر روی قیمت خدمات خود قرار داده و با ارائه خدمات با کیفیت بالا و قیمت مناسب ، سطح درآمدی بالا و موفقیت در این کسب و کار را تجربه نمایید.

لیست تجهیزات مورد نیاز فست فود

۱- گریل چدنی پخت ساندویچ:

این دستگاه برای طبخ همبرگر مورد استفاده قرار می گیرد و بسته به آلیاژ ، کشور سازنده و برند آن می تواند از رنج قیمتی ۱ میلیون تومان تا ۷ میلیون تومان برآورد گردد.

گریل-چدنی-پخت-ساندویچ

۲- سرخ کن فلافل و سیب زمینی:

برای سرخ کردن فلافل و سیب زمینی از این ابزار استفاده می شود و در نوع نیمه صنعتی و تمام صنعتی تقسیم بندی می شود که بر اساس سطح کار خود می توانید آنها را اتتخاب و تهیه نمایید.

سرخ-کن-فلافل-و-سیب-زمینی

۳- میز کار استیل:

برای خُرد کردن مواد مورد استفاده در خدمات ارائه شده نظیر ، ساندویچ و فلافل و … به میز کار استیل نیاز خواهید داشت که بسته به ابعاد و اندازه های آنها از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند.محدوه قیمت برای میز کار خانگی در حدود ۵۰۰ هزارتومان و میز کار صنعتی در حدود ۲ میلیون تومان برآورد می گردد.

میز-کار-استیل-فست-فود

۴- فر پخت پیتزا:
 • برای پخت پیتزا حتماً می بایست از تجهیزات فر پیتزا استفاده شود.فر پیتزا در دو دسته ساده و ریلی فروخته می شود که با توجه به حجم سفارشات و مشتریان خود می توانید آنها را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.
 • معیار دیگر قیمت گذاری فر پیتزا ، ظرفیت طبخ همزمان پیتزاهاست.هر مقدار تعداد پیتزای بیشتری در دستگاه فر جا داده شود به همان اندازه قیمت آنها نیز متغیر خواهد بود.
 • محدوده قیمت فر پیتزا از یک میلیون تومان تا ۱۸ میلیون تومان برآورد می گردد.

دستگاه-فر-پیتزای-ریلی

۵-سینک ظرفشویی صنعتی:

برای شستشوی مواد استفاده شده در طبخ غذاهای رستورانی  نظیر گوجه ، خیار ، قارچ ، کلم ، گل کلم ، کلم بروکلی ، گشنیز و … و همچنین شستشو و نظافت ظروف مورد استفاده به سینک ظرفشویی نیازمند خواهید بود که در دو دسته صنعتی و خانگی دسته بندی و فروخته می شوند.برای تهیه سینک ظرفشویی صنعتی حدود یک میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت.

سینک-ظرفشویی-صنعتی.


بیشتر بدانید: ” تمیز کردن سینک ظرفشویی | ۵ نکته برای برق انداختن سینک ظرفشویی


۶- تاپینک و ظروف بن ماری:

در صورتیکه قصد دارید از روش سلف سرویس در ارائه خدمات فست فود استفاده می کنید به این دستگاه نیاز ضروری خواهید داشت.استفاده از روش سلف سرویس هم سبب اعتبار بیشتر کسب و کار شما شده ، هم حس رضایت مندی در مشتریانتان را فراهم می کند و هم با صرفه جویی در استخدام نیروی انسانی ، سبب می شود سود بیشتری عاید کارآفرین شود.

تاپیک-ساندویچ.

 

۷- میز و صندلی سرو مشتریان:

تعدادی میز و صندلی برای سرو غذا توسط مشتریان نیز از بدیهیات شغل فست فود و فلافل فروشی است که بسته به فضای کسب و کار شما باید تهیه شوند.

۸- سایر ابزارها نضیر انواع کارد و چاقو برش پیتزا ، انبر کلاغی و …

 

آیا این کسب و کار به دانش یا مهارت خاصی نیاز دارد ؟

 • آشنایی با محصولات ارائه شده و نحوه طبخ انواع ساندویچ و فلافل و غیر نیاز به تخصص و دانش آشپزی دارد و توصیه می شود قبل از راه اندازی این کسب و کار مدتی در فست فودی های دیگران مشغول به کار شده و دوره های کار آموزی را فرا بگیرید.یا نسبت به استخدام و جذب نیروی ماهر و کارآزموده اقدام نمایید.
 • مهارت های ارتباطی و فروش حرفه ای و تکنیک های جذب مشتری در این شغل بسیار کارساز است.

 

 

بهترین مکان راه اندازی شغل فست فودی

مکان راه اندازی شغل فست فودی به سیاست های فروش و میزان سرمایه گذاری شما دارد. اگر قصد سرمایه گذاری بالا در راه اندازی فست فودی را دارید در خیابان های اصلی و مراکز پر تردد و شلوغ و مناطقی که افراد متمول و سرمایه دار حضور دارند این کسب و کار را راه اندازی نمایید

در صورتیکه میزان سرمایه گذاری و محصولات ارائه شده شما پایین باشد ،مناطقی که اهالی آن فقیر نشین هستند و در نزدیکی و محل تمرکز مدارس می تواند بیشترین بازدهی ممکن را داشته باشید.

مکان-یابی-مشاغل

میزان درآمد و حاشیه سود شغل فست فود

شغل فست فود به لحاظ حاشیه شود یکی از مشاغل پرسود است که میزان حاشیه سود آن به متعددی وابسته است من جمله :

 • حجم سرمایه گذاری
 • مکان و موقعیت راه اندازی
 • قدرت خرید مشتریان
 • تعدد محصولات ارائه شده
 • سیاست های فروش کارآفرین
 • و …

با توجه به تمام شرایط گفته شده در بالا میزان سود دهی و حاشیه درآمد شما از شغل فست فود (شغل ساندویچ فروشی و فلافلی) در محدوده ۴۰ الی ۶۰ درصد است.علاوه بر غذاهای ارائه شده در این شغل ، انواع نوشیدنی هایی نظیر نوشابه ، دلستر و … نیز بفروش می رسد که به میزان درآمد شما به شکل قابل توجهی می افزاید.

نکته ای که سبب سود بیشتر شما از این شغل خواهد بود ، میزان و حجم فروش روزانه شماست و در فروش بالا حاشیه سود این کسب و کار بسیار بالا خواهد بود.

حاشیه-سود

 

فرصت ها و امتیازات شغل فلافل فروشی

 • درآمد مکفی و برگشت سرمایه زود هنگام
 • نقد فروشی با توجه به قیمت پایین محصولات.
 • میزان سرمایه مورد نیاز پایین برای راه اندازی این شغل با توجه به حاشیه سود مناسب.
 • کوتاه بودن فرآیند یادگیری مهارت های مورد نیاز این شغل
 • ارتباط مثبت و موثر با مشتریان

 

فرصت-های-کسب-و-کار.

چالش شغل فست فود

 • ساعات کاری بسیار بالا و عدم تعطیلی این شغل به جز ماه مبارک رمضان.
 • خطر انواع سوختگی
 • ایستادن طولانی و ثابت
 • خطر بیماری های تنفسی خصوصاً برای افراد مستعد بیماری های ریوی

چالش-های-کسب-و-کار

 چگونه فروش فست فود خود را افزایش دهیم؟

 • از سرویس تحویل محصول درب منازل استفاده کنید.
 • بر روی مواد مورد استفاده در تهیه فست فودها نهایت دق را داشته باشید و کیفیت  خدمات خود را جدی بگیرید ، مشتریان شما باز می گردند و برای شما مشتریان جدید می آورند.
 • سیستم رزرواسیون آنلاین ، داشته باشید.اینکار با داشتن یک اپلیکیشن یا یا وب سایت به راحتی امکان پذیر است.
 • از هدایای تبلیغاتی و جوایز برای مشتریانتان غافل نشوید
 • همیشه و سریع در دسترس مشتریانتان باشید.
 • بانک اطلاعاتی مشتریان خود را تشکیل دهید و به هر بهانه ای مانند تبریک اعیاد و مناسبت ها و سالروز تولد با آنان ارتباط داشته باشید.
 • اینفو گرافی خدمات خود را بر روی جعبه ها ، نایلون ها و کاغذ ساندویچ ، ارائه نمایید.
 • از مشتریان خود سطح رضایت از خدمات شما را بپرسید.در صورت رضایت از آنان بخواهید کسب و کار شما را به دیگران معرفی کنند( معرفی دهان به دهان ، قدرتمند ترین ابزار تبلیغ کسب و کار) در صورت عدم رضایت ، علت را جویا شده و ر صورت امکان درصدد جبران بر بیایید.
منبع
مصاحبه با محمد بخشی
دیدگاه کاربران ۶ دیدگاه
 • ناشناس ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۹:۴۷
  0 0

  سلام راهنمایی در کار بهداشتی .ابزار الات ممنون

 • محسن ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۳
  0 0

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام یک مغازه فلافلی بزنم از کجا طرز تهیشو یاد بگیرم؟

 • سر دبیر ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۲:۵۶
  0 0

  احسان عزیز سلام.
  از اینکه تجربه و نظر خودتون رو با ما و برای کاربرای عزیزمون به اشتراک گذاشتید بسیار ممنونیم

 • احسان رادمنش ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۸
  0 0

  از ارائه خیلی عالی شما بسیار سپاسگزارم.
  به نظر من هم برای شروع بهتره از زدن یک فلافلی و ارائه سرویس های محدود آغاز بشه و بتدریج و با زیاد شدن مشتریان ، خدمات دیگه ای هم به منوهاتون اضافه کنید.
  من توی این شغل چند سالی تحربه داشتم و باید بگم که شغل پرسودیه.

 • سر دبیر ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۲:۰۸
  0 0

  عرفان عزیر سلام
  از لطفی که به ما دارید ممنونیم
  تیم مجموعه معلومات ، از وجود کاربرانی چون شما ، انرژی مضاعف برای کار بیشتر و جلب رضایت کاربران خود را دریافت می کند.تمام تلاش و همت خود را صرف تدوین مقالات مناسب و در خور جامعه ایران عزیز خواهیم کرد.

 • عرفان ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۱:۰۷
  0 0

  سلام عرض میکنم خدمت مدیران خوب سایت معلومات
  بسیار متشکرم
  من یکی از طرفداران پروپا قرص مقالات معرفی شغل سایت شما هستم و واقعا باید بگم که لطف بسیار بالایی به افراد جویای کار می کنید
  منتظر مقالات بعدی شغلی شما میمونم
  بازم ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری