راه اندازی مغازه شوینده بهداشتی | صفر تا صد

×

فصل سرمایه گذاری فرا رسیده…

اقدام کنید

در ادامه سلسه مقالات مشاوره اشتغال و کاریابی ، به معرفی کسب و کار فروش محصولات شوینده و بهداشتی می پردازیم و با تمام زوایای شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی از زاویه نگاه افراد با تجربه ای که سال ها در این شغل مشغول فعالیت بوده اند خواهیم پرداخت .

مغازه لوازم آرایشی

ایران یکی از پر مصرف ترین کشورهای دنیا در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی است و طبق آمارهای رسمی دومین کشور خاورمیانه برای مصرف لوازم آرایشی بهداشتی ایران است.همین موضوع سبب شده تا مشاغل بسیار زیادی در زمینه خرید و فروش لوازم جانبی در ایران شکل بگیرد و هر روزه تعداد بسیاری از افراد جویای کار به فکر راه اندازی فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی هستند. ما در مجله معرفی مشاغل معلومات قصد داریم تا این کسب و کار را به طور کامل معرفی نماییم.تا همه اطلاعاتی که برای شغل فروش لوازم آرایشی و بهداشتی لازم دارید را ارائه کنیم و هر آنچه در زمینه شروع شغل فروش آراشی بهداشتی نیاز دارید را اینجا پیدا کنید.

شغل-فروش-لوازم-آرایشی

چرا راه اندازی مغازه لوازم آرایشی صرفه اقتصادی دارد؟

کارشناسان حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی دیدگاه مثبتی در مورد راه اندازی شغل لوازم آرایشی بهداشتی دارند و دلایل آن را این چنین بیان می کنند:

 •  گرایش مردم به سمت زیبایی و پاکیزگی است.
 • بازار مصرفی این مشاغل ، بیشتر در میان بانوان بوده و همین سبب افزایش حجم خرید و فروش محصولات آرایشی بهداشتی شده است.
 • تهاجم فرهنگی و کمبود اعتماد به نفس در بین زنان و مردان ایرانی می‌دانند.
 • رتبه دوم ایران در واردات لوازم آرایشی و وارداتی معادل ۱٫۲ میلیارد دلاری سالانه نسبت به وارادات ۲٫۷ میلیارد دلاری کل خاور میانه.
 • عدم نیاز به دانش و مهارت خاصی برای راه اندازی فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی.
 • قاچاق زیاد محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی و عدم هزینه های واردات و گمرک ، حاشیه سود بسیار بالایی برای صاحبان این کسب و کار فراهم کرده است.(البته به قیمت از دست رفتن فضای کسب و کار و تولید در زمینه محصولات لوازم آرایشی بهداشتی)
 • تنوع محصولات زیاد این کسب و کار در کنار حاشیه سود مناسب آن بعلاوه مصرفی بودن این محصولات ، زمینه درآمدی خوبی ایجاد نموده است.
 • علاوه بر جنبه زیبایی سازی محصولات این کسب و کار ، جنبه بهداشتی و درمانی این کسب و کار ، فضایی متفاوت نسبت به سایر مشاغل ایجاد نموده است.

نکته:  مصرفی بودن ، تنوع بالا ، بازار هدف بودن بانوان در آن ، مطالبه جامعه ، حاشیه سود مناسب ، جنبه های درمانی و بهداشتی این شغل در کمتر شغلی وجود دارد و همین دلایل سبب فروش بسیار بالا و روزانه آن در ایران شده است.

 

 

 

درباره مغازه لوازم آرایشی

این شغل با فراهم آوری مجموعه لوازم آرایشی و بهداشتی از مراکز توزیع عمده یا عمده فروشی های لوازم آرایشی-بهداشتی و ارائه آن به مشتریان ، در قبال تحویل کالای مورد نیاز مشتریان مبلغی بعنوان اصل سرمایه محصول بعلاوه سود مغازه داری دریافت می دارند که تعیین سود به عوامل زیادی بستگی داشته که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

 

 

لیست لوازم شغل آرایشی-بهداشتی

همانگونه که در بالا عرض نمودیم این شغل از تنوع محصول بسیار بالایی مانند شغل شوپر مارکتی برخوردار است و مانند شغل فروش لباس از حاشیه سود مناسبی بر خوردار است.برخی از محصولاتی که در شغل فروش لوازم آرایشی بهداشتی ارائه می گردد اشاره می کنیم:

۱- لوازم آرایش صورت

نظیر لوازم آرایش چشم / لوازم آرایش لب / لوازم آرایش ابرو /  لوازم آرایش ناخن


۲- لوازم مراقبت از پوست

نظیر : انواع کرم روز / انواع کرم شب /انواع کرم لایه بردار / انواع کرم ضد آفتاب / انواع سرم / انواع ماسک صورت و…


۳-لوازم مراقب مو

نظیر : انواع محصولات حالت دهنده / انواع رن مو / محصولات تقویت کننده مو / انواع واکس مو و …

 


۴- لوازم بهداشتی بدن

نظیر : انواع محصولات مراقبت از بدن / شوینده های بدن / دئودورانت و ضد تعریق / محصولات اصلاح موهای زائد بدن / محصولات بهداشت بانوان / محصولات دهان و دندان و …

 


۵- انواع محصولات مراقبت کودکان

نظیر: محصولات کودک / روغن بدن کودک / پودر بچه /کرم، بالم و لوسیون بدن کودک / دستمال مرطوب کودک /شوینده سر و بدن کودک / ضد آفتاب کودک

 


۶- خوشبو کننده بدن ، عطر و ادکلن

نظیر: انواع عطر و ادوکلن / عطر جیبی / دئودورانت و خوشبو کننده / بادی اسپلش و …

 

 

سرمایه لازم برای راه اندازی شغل آرایشی-بهداشتی

بسته به اینکه بخواهید در زمینه کلی فروشی و توزیع عمده این کسب و کار ورود کنید به حجم سرمایه گذاری بسیار بالایی نیاز مند خواهید بود و به انباری با مساحت بالا و مطلوب به لحاظ نگه داری لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز خواهید داشت.

اما در صورتیکه قصد حضور بعنوان خرده فروش را دارید ، به دلیل ماهیت فروشندگی آن به سرمایه گذاری در بخش های مختلفی نیاز خواهید داشت که در ادامه معرفی می گردند:

الف ) هزینه های رهن و اجاره فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی

بخشی از سرمایه لازم برای شروع به کار فروش لوازم آرایشی و بهداشتی معطوف به مکان و موقعیت مغازه یا فروشگاه است که اغلب از طرف صاحبان این کسب و کار اجاره می شود.هزینه های رهن و اجاره به استان ، شهرستان و موقعیت راه اندازی آن بستگی دارد.طبیعتاً در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها هزینه های اجاره مغازه بالاتر بوده اما به همان اندازه ظرفیت فروش روزانه نیز بالاتر خواهد بود.

ب) سرمایه لازم برای دکوراسیون فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی

همیشه ارائه محصولات در پوششی زیبا می تواند به فروش بیشتر هر کسب و کاری کمک کند.فروش لوازم بهداشتی و آرایشی نیز از این قاعده مستثنی نیست و دکوراسیون زیبا در گام اول اعتبار فروشگاه شما را به رخ مشتریانتان می کشد و سبب جلب اعتماد آنان به شما و محصولاتتان می شود. با این وجود مقدار سرمایه لازم برای دکوراسیون فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی به سیاست های شما بستگی دارد که می تواند بسیار با قیمت بالایی انجام شود یا بصورت مختصر تنها نسبت به قفسه بندی آن اقدام کنید.

ج) برای تهیه محصولات مغازه لوازم آرایشی چقدر هزینه میخواد

 • با توجه به کثرت دسته بندی محصولات ، قیمت بالایی برخی از محصولات ، وارداتی بودن برخی از محصولات ،  وابستگی به نزخ ارز ، تنوع بالای آنها و شرکت ها و برندهای مختلف عرضه کننده محصولات لوازم آرایشی بهداشتی ، باید گفت بخش عمده سرمایه گذاری معطوف به این بخش است.
 • میزان سرمایه لازم برای خرید اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی به سیاست های شم ، حجم سرمایه گذاری ، مساحت فروشگاه ، داشتن انبار یا عدم آن ، موقعیت و بازار فروش شما می تواند متغیر باشد.
 • من حیث المجموع به ازای هر متر مربع مساحت فروشگاه ، سرمایه در محدوده ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان ( در سال ۹۸ ) مورد نیاز است تا محصولات آرایش بهداشتی اولیه را تامین نمود.
راه اندازی مغازه یراق الات ساختمانی
>>>

سرمایه-مورد-نیاز

 

 

مهارت های لازم برای شغل فروش لوازم آرایشی بهداشتی

این شغل علاوه بر نیاز به مهارت های فروش و بازریابی ، به دانش و اطلاعات بالایی در زمینه های مختلفی مانند زمینه های زیر نیاز دارد:

 • شناخت ویژگی های لوازم آرایشی مختلف و زمینه مصرفی هر کدام.
 • شناخت مواد و متریال مورد استفاده در آنها و عملکرد آها بر سلامت پوست.
 • شناخت مقدماتی از علوم مربوط به پوست و مو.
 • دانش و اطلاعاتی در مورد اصطلاحات مربوط به حوزه آرایش و مدلینگ.

ارائه حس محصول به مشتریان بر میزان فروش روزانه شما و تبدیل کردن مشتریان گذرا به مشتریان همیشگی اثر مستقیمی داشته و این مسئله تا جایی اهمیت دارد که سرمایه گذاران حرفه ای لوازم آرایشی بهداشتی با جذب و استخدام  مشاوران حرفه ای پوست و مو و در نظر گرفتن میز مشاوره پوست مو برای ارائه اطلاعات مورد نیاز به مشتریان خود ، میزان فروش روزانه خود را چندین برابر می کنند.

ایده برای مغازه لوازم آرایشی

بهترین مکان راه اندازی فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی

در مکان یابی شغل فروش لوازم بهداشتی و آرایشی می بایست به نکاتی توجه کنید که در ادامه ذکر می گردند:

نکاتی در باب مکان یابی شغل فروش لوازم آرایشی و بهداشتی

 • توصیه می شود نگرانی از بابت هزینه های اجاره ملک نداشته باشید و به این دلیل فروشگاه خود را در مکانی ارزان قیمت راه اندازی نکنید.
 • توجه داشته باشید که این شما نیستید که هزینه های اجاره مغازه یا فروشگاه را می پردازید بلکه سود حاصل از فروش ماهانه شماست که این هزینه ها را پرداخت می کند. پس مغازه ای که پتانسیل فروش کمی دارد احتمالاً از عهده پرداخت هزینه اجاره بهای ملک بر نمی آید و شما را نیز در مضیغه خواهد گذاشت و راز شکست بسیاری از فروشنده های لوازم آرایشی بهداشتی همین موضوع است.
 • البته مطالب گفته شده در باب مکان یابی به این معنی نیست که بیگدار به آب بزنیم و قیمت بالای ملک تنها شرط یک ملک خوب و پرفروش نیست.
 • پاساژ ها و مجتمع های تجاری لوکس و مستقر در منطقه ثروتمند نشین شانس فروش بهترو با حاشیه سود بالاتر را ممکن می کند.
 • مغازه های مشرف بر خیابان اصلی و در محل گذر و تردد مردم در دیده شدن بیشتر و بهتر کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت است.

توصیه اکید می کنم مقاله ” معیار هایی برای مکان یابی مشاغل ” رو از دست ندهید و حتماً حتماً مورد مطالعه قرار دهید.

مکان-یابی-مشاغل

حاشیه سود مغازه لوازم آرایشی

شغل لوازم بهداشتی و آرایشی در زمره مشاغل با سود بالاست که میزان سود ماهانه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.از جمله عوامل تاثیر گذار بر حاشیه سود این شغل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- سیاست های فروش کارآفرین

 • این به شما بستگی دارد که سیاست فروش بیشتر و سود کمتر را پیگیری نمایید و یا از همان اول تمرکز خود را بر گرانفروشی و سود بیشتر از هر فروش معطوف کنید.
 • باید دید مشتریان شما بیشتر از کدام دسته قرار دارند ، مشتریان گذرا یا مشتریان وفادار و همیشگی.
 • قطعاً با سیاست گرانفروشی ، شانس بازگشت مجدد مشتریان به حداقل ممکن می رسد و بر میزان درآمد ماهانه شما اثر مستقیمی دارد.
 • در مقابل سیاست فروش بیشتر و دریافت سود کمتر ، هر چند در اوایل کار ممکن است شما را تحت فشار قرار دهد اما با طولانی شدن حضور شما در این کسب و کار و پیدا شدن مشتریان راضی و وفادار ، به تدریج حاشیه سود شما در اثر فروش روزانه بسیار بالا جبران خواهد شد.

 

۲- مکان و موقعیت بیزینس شما

 • مکان در مشاغل سنتی همواره نقش کلیدی داشته و میزان موفقیت شما یا شکستتان را مشخص می کند.
 • قدرت خرید مشتریانی که در محدوده کسب و کار شما حضور دارند دیگر عامل موثر بر حاشیه سود ماهانه کسب و کار شماست.مشتریان با قدرت خرید بالا چند ویژگی فوق العاده دارند من جمله خرید ماهانه ثابت و بالا ، عدم اهمیت قیمت محصولات و در نتیجه امکان سود بیشتر شما از هر محصول را بیشتر می کند.

 

۳- فروش محلی یا فرا منطقه ای

 • میدان و مقیاس فروش شما بر میزان فروش و در نهایت بر سطح درآمد ماهانه شما از این شغل اثر مستقیم خواهد داشت.
 • بازاریابی در شبکه های اجتماعی امکان فروش محصول لوازم آرایشی بهداشتی به تمام ایران را ممکن می سازد.
 • فروش اینترنتی و افتتاح فروشگاه اینترنتی محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی علاوه بر جلب اعتماد کاربران به کسب و کار شما ، میزان فروش شما را نامحدود می کند.
 • تصور کنید به جای حضور شما در یک بازار و خیابان ، می توستید کاری کنید که توی همه صفحات گوشی و در بستر فعال وب توسط همه مشتریان بالقوه دیده شود ، چه اتفاقی برای کسب و کار شما رقم می خورد.

 

۴- نحوه تامین کالا

 • اینکه تمرکز خود را بر فروش اجناس تولید داخل کنید یا اجناس خارجی و اینکه اجناس خارجی به روش قانونی به دست شما برسد یا قاچاق و غیر قانونی بر حاشیه سود شما اثر مستقیم دارد.
 • طبیعتاً وجود جنس های ارزان قیمت خارجی که با منابع کمتری تهیه می شوند حاشیه سود بهتری به همراه دارند.

 

فرصت ها و امتیازات شغل فروش لوازم آرایشی بهداشتی

 • حاشیه سود مناسب در کنار تنوع محصول بالا و میزان تقاضای جامعه این شغل را استثنایی نموده است.
 • استفاده همیشگی از محصولات بهداشتی ،سلامت بهتر پوست و مو و از همه مهم تر اعتماد به نفس شما را تقویت می کند.
 • محیط سالم و بهداشتی این کسب و کار یکی از مزیت های این شغل محسوب می شود.
 • ساعات کاری مناسب در کنار تعطیلی مناسب این شغل ، امکان توجه و رسیدگی به بخش های دیگر زندگی را فراهم می کند.

 

 

چالش ها و خطرات شغل فروش محصولات آرایشی بهداشتی

 • وجود اجناس قاچاق و غیر قانونی در بازار و خطرات احتمالی برای سلامت خود و مشتریان از چالش های جدی این شغل محسوب می شود.البته می توان این چالش را با فروش محصولات استاندارد تولید داخل بر طرف نمود و حتی اگر مصرف یک محصول خاصی ، سبب بروز مشکلی برای مشتریان شما شود ، مسئولیت این آسیب ها متوجه تولید کننده داخلی بوده بر خلاف اجناس غیر قانونی و قاچاق که شما را متضمن آسیب به مشتریتان می کند.
 • نسیه فروشی می تواند از جمله چالش های جدی این شغل محسوب گردد.

چالش-های-کسب-و-کار

راههای فروش بیشتر محصولات آرایشی بهداشتی

 • فعالیت در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام.
 • راه اندازی فروشگاه اینترنتی فروش لوازم آرایشی.
 • ارائه تراکت و بور و شور محصولات مفید به مشتریان
 • ارائه چاپ دیجیتال بر روی کاور محصولات با معرفی برند شما.
 • فروش شبکه ای و دهان به دهان با ایجاد انگیزه در روش همکاری در فروش توسط هر مشتری.
 • جمع آوری اطلاعات مشتریان از قبیل شماره تلفن همراه ، ایمیل ، تاریخ تولد و ارسال پیام تبریک تولد و اطلاع از محصول جدید و ….

 

امیدوارم تونسته باشیم شغل فروش لوازم آرایشی بهداشتی رو به خوبی معرفی کرده باشیم و تونسته باشید به درک صحیحی برای راه اندازی این کسب و کار رسیده باشید.سئوالات خودتون رو از بخش دیدگاههای پایین همین صفحه با ما مطرح کنید تا توسط افراد با سابقه این حوزه کاری پاسخ داده شود.

کلیدواژه :آموزش شغل

معرفی کسب و کار فروش محصولات شوینده و بهداشتی

در این شغل تمامی محصولات شوینده و بهداشتی را در یک فروشگاه در تنوع بسیار بالا جمع می گردد طوری که پاسخ گوی تمام مشتریان برای در خواست های محصولات ایرانی یا خارجی باشد- شاید این شغل جزئی از شغل سوپر مارکت داری باشد اما دراین فروشگاه محصولات شوینده در تنوع بالا و قیمت پایین ارائه می گردد . این محصولات اعم از (شامپوها ، پودر های لباسشویی ، انواع مایع های لباس ، دستمالب کاغذی ، پوشک بچه ، خمیر دندان ، محصولات ماشین ظرفشویی مانند قرص ها و….، و خرده ریزهای زیاد در تنوع برندی بالا.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار

همانند شغل هایپر مارکت داری ، این شغل نیز در سه زمینه به سرمایه نیازمند است که به شرح ذیل معرفی می گردند:

الف ) سرمایه مورد نیاز برای رهن و اجاره:

سرمایه مورد نیاز برای رهن و اجاره کسب و کار فروش محصولات شوینده و بهداشتی به استان ، شهر ، منطقه ، خیابان و بطور کلی به شلوغی محیط راه اندازی کسب و کار بستگی دارد و بسیار می تواند متغیر باشد.

ب) هزینه قفسه بندی و دکوراسیون:

سرمایه مورد نیاز برای قفسه بندی و دکوراسیون فروشگاه محصولات شوینده و بهداشتی به مساحت فروشگاه شما بستگی دارد. اینکه از چه نوع قفسه بندی استفاده کنید و در چه متراژی قفسه بندی فروشگاه را اجرا نمایید می تواند سرمایه مورد نیاز برای قفسه بندی را مشخص کند.بطور کلی برای  تهیه هر متر قفسه دیواری و دوطرفه قیمت ها بین ۳۶۰ هزار تومان تا یک میلیون و هشتصد توامان در سال ۹۸ برآورد می گردد.

ج) هزینه تهیه محصولات :

سرمایه مورد نیاز برای تهیه محصولات  فروشگاه محصولات شوینده و بهداشتی بستگی به متراژ و مساحت فروشگاه شما دارد اما بطور تقریبی برای هر متر مربع سرمایه ای در حدود ۱ میلیون تومان لازم می باشد.

 

 

آیا این کسب و کار به دانش یا مهارت خاصی نیاز دارد ؟

با توجه به اینکه موفقیت در این کسب و کار به میزان فروش شما بستگی دارد این کار به تخصص در زمینه آشنایی با انواع محصولات شوینده دارد تا بتواند حس محصول فوق العاده ای در مراجعین خود ایجاد نماید.صاحب این کسب و کار باید با تکنیک ها و مهارت های فروشندگی و معرفی محصولات به خوبی آشنا باشد تا بتواند حس اعتماد مشتریا خود را جلب نموده و از آنان مشتری وفادار بسازد. ( مقاله « انواع مشتری و راههای فروش حرفه ای | چگونه مشتری وفادار داشته باشیم » بسیار می تواند به صاحبان این کسب و کار در فروش بالاتر کمک کند)

 

 

 

سرمایه انسانی مورد نیاز برای شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی

با توجه به میزان مراجعات و مساحت فروشگاه می توان علاوه بر کارفرما از یک یا چند نیروی ماهر در زمینه فروشندگی و ارائه مشاوره خرید استفاده نمود.

 

 


بهترین مکان برای راه اندازی این کسب و کار کدام می باشد؟

این کسب و کار با توجه به اینکه بسیار نوپا می باشد و می توان آن را منشعب از فروشگاه های خوار وبار یا هایپر مارکت دانست ، می بایست در قلب بازار و در مکان های پر تردد راه اندازی گردد. هر چند مبلغ رهن و اجاره مغازه در قلب بازار ، می تواند بالا باشد اما فروش بیشتر بواسطه موقعیت عالی کسب و کار می تواند هم هزینه های جری کسب و کار را پوشش دهد و هم می تواند شما را به سود بسیار عالی برساند.

مساحت مورد نیاز برای شروع این کسب و کار به میزان سرمایه گذاری شما و سیاست های فروش شما بستگی دارد اما راه اندازی اولیه کار ( برای سال اول ) ، حداقل به مساحتی در حدود ۲۵  مربع نیاز دارد.

 

 

حاشیه سود شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی

حاشیه ی سود این کسب و کار  بطور میانگین در حدود ۲۰ درصد می باشد  مبلغ خرید هر محصول می باشد که بسیار قابل توجه بوده . چیزی که حاشیه سود این کسب و کار را فوق العاده می کند عبارتند از:

 • مصرفی بودن محصولات عرضه شده در شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی و امکان خرید مجدد مشتریان با فاصله کم.
 • گردش مالی فوق العاده : در این کسب و کار پول حاصل از فروش محصولات بلافاصله صرف خرید محصول جایگزین شده و فرآیند چرخش پول بسیار می تواند فرصت ساز باشد.

البته برخی محصولات عرضه شده در این کسب و کار که از حاشیه سود کمی برخوردار است پوشک بچه می باشد. هر چند حاشیه سود این محصول محدود است اما با قانون فروش بالا با سود پایین ، حاشیه سود این محصول گاهی از سایر محصولات پیشی گرفته و بسیار مقرون به صرفه می گردد .


فرصت های  شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی

 • یکی از فرصت های بی نظیر این کسب و کار ، تبلیغات تلویزیونی و کلان شرکت های تولید کننده یا وارد کننده محصولات شوینده و بهداشتی است که بر میزان فروش کاسبان مشغول به این شغل تاثیر کاملاً مستقیم و مثبتی دارد. در واقع بدون اینکه هزینه ای بابت تبلیغات انجام شود ، از نتیجه حاصل تبلیغات بهره مند می شوند.
 • افزایش قیمت محصولات عرضه شده در این کسب و کار در اثر تحولات ارزی و تورم و موجودی کالاهای قبل از تورم ، فرصتی رشد یکباره کسب و کار را فراهم می کند.
 • مصرفی بودن محصولات ، دیگر فرصت قابل ذکر این کسب و کار است که سبب می شود مشتریان با فاصله کمی ، مجدداً برای خرید جدید مراجعه کنند.
 • امکان عمده فروشی در کنار خرده فروشی ، یکی از بهترین فرصت های شغلی این کسب و کار است که با بازاریابی عالی می توان بخش اعظمی از محصولات شوینده سوپر مارکت و هایپر مارکت ها را تامین نمود و درآمد کسب کنید.

 

چالش شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی :

 • ۱- گرانی ، ارزانی اجناس باید پیش بینی شود. اگر اجناس موجود ارزان شود موجب ضرر شده و اگر گران گردند و نتوانیم قبل از گرانی آن را تهیه کنیم باعث می شود با سرمایه ی قبلی نتواتیم محصولات فروشگاه خود را تهیه کنیم .یعنی اکر با یک میلیود ۶ کارتون جنس تهیه می شد بعد از گرانی با همان مبلغ ۲ کارتون تهیه می شود.
 • چالش بعدی این کسب و کار مسأله فروش و سیاست های شما در قبال فروش است. برخی از کاسبان مشغول به این شغل تحت هیچ شرایطی حاضر به ارائه تخفیف روی محصولات خود نیستند و این سبب می شود در رقابت با حریف با برنامه در فروش ، به شکست یا حتی ورشکستگی محکوم شود.
 • رقابت با  فروشگاه هایی مانند سوپر مارکت ها که اجناس مشابه این کسب وکار را عرضه می کنند نیز از دیگر چالش های این شغل است . بیشتر مردم رقبت دارند که در یک مکان کلیه مایحتاج خود را تهیه کنند که هایپر مارکت ها از این نظر دست برتر را خواهند داشت.اما نباید نگران باشید چون تنوع بالای محصولات در این شغل و تخصص فوشندگان این کسب و کار در ارائه اطلاعات محصولات سبب می شود که توجه مشتریان به سمت بازارهای تخصصی جلب شود. البته این امر به سیاست های فروشندگان مشغول در این کسب و کار دارد.
 • فروش محصولات طبی در این کسب و کار سبب می شود که برخی از بیماران به مشتریان منحصر به فرد این کسب و کار تبدیل شوند.

 

 

 

راههای فروش بیشتر و ارتقاء این شغل کدام است ؟

ارتقا این کسب و کار با احداث شعبه های بعدی و یا شروع به پخش عمده کردن ممکن  می باشد. احداث شعبه باعث می شود شما با خرید با حجم قبلی فرصت فروش همان محصول در ۲ فروشگاه را داشته باشید. به این نحو خواب اجناس شما کم شده و گردش مالی بالا رود  و باعث شود سود کار بالا برود.
بیشترین روش افزایش در آمد در این کسب و کار وابسته به تبلیغات می باشد.  در بررسی هایی که انجام شده   تبلیغات  قدرتمند می تواند دامنه فروش را بسیار بالاتر برده و شما را به سود بسیار بالاتری برساند.

فروش اینترنتی ، فرصتی را فراهم می کند که بتوان محصولات را به سرتاسر کشور عرضه کرد و به بازار های فرا محلی دسترسی پیدا کنید.

 

 

 

از کجا محصولات فروشگاه خود را تامین کینم؟

شرکت هایی که شما خواهان محصولات آنها هستید ، به صورت پخش کرن یا موی رگی محصولات خود را به شما می رساندد . یعنی لازم نیست شما برای خرید محصول به بازار و یا جایی مراجعه کنید بلکه تنها با سفارش به ویزیتور شرکت مربوط می توانید بدون هزینه ی حمل و نقل آن محصولات را دریافت کنید.

 

انتشار یافته: 30
 1. موسی
   
   
  2022/04/18 - 3:55

  سلام وقت بخیر من میخواستم درروستا مغازه شوینده بهداشتی راه اندازی کنم آیا فایده داره در وستا ممنون میشم اگه کمکم کنین .

 2. ناشناس
   
   
  2022/04/10 - 12:10

  حداکثر متراژ برای زدن مغازه شوینده بهداشتی چقدره؟

 3.  
   
  2021/12/15 - 6:02

  سلام جواز لوازم آرایشی با شوینده بهداشتی می‌تونه یکی باشه ؟؟ و توی یک ملک همه رو داشته باشیم

 4. ناشناس
   
   
  2021/08/21 - 12:53

  سلام
  من میخوام مغازه شوینده راه اندازی کنم متراژ مغازه ای که اجاره کردم ۲ در ۶ متر یعنی ۱۲ متر مربع همکف دارم ۱۲ متر مربع هم انبار دارم قبلا کار ترشیجات انجام میدانم الان هم به دلیل کسادی کار میخوام تغییر شغل بدم ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید
  ۰۹۱۲۲۳۴۹۴۲۵ ملکی

 5. سبحان
   
   
  2021/03/02 - 2:14

  خیلی عالی بود.
  متشکرم. بنده خیلی به این شغل امیدوارم
  به امید کسبو کاری پر رونق

 6. هادی
   
   
  2020/12/15 - 11:05

  باسلام
  بفکر راه اندازی این نوع فروشگاه(شوینده- بهداشتی) هستم اما پس از بحث ملزومات ، بحث کارمند و نیز جلوگیری از سرقت کارمندان یا مشتری نماها پیش میاد.این موضوع رو چطور میشه مدیریت کرد؟

 7. علی
   
   
  2020/09/15 - 2:27

  خیلی ممنون از راهنماییتون. من شهرستان هستم و همه همو میشناسن. میخوام سوا از شوینده اجناسی داشته باشم که مشتری بخاطرش مراجعه کنه شنیدم لوازم طبی میشه!؟ یا هرچیزی که ب کارم بیاد. لطفا اگه میدونید و پیشنهادی دارید که میتونه برای شروع کمکم کنه مشتری جمع کنم راهنماییم کنید سپاس؟

 8. علی
   
   
  2020/09/06 - 12:11

  و اینکه شغل خودم چند سال تو تهران کیف و کفش زنانه بوده اما چون رفتم شهرستان تصمیم گرفتم شوینده بهداشتی بزنم بخاطر مصرفی بودن و فکر‌کردم بهتره اما خب تجربه ای هم ندارم در این کار. بنظرتون تصمیم درستی گرفتم؟

 9. علی
   
   
  2020/09/06 - 12:08

  بمن گفتن جواز خرازی بگیرم تا تنوع اجناس بالایی رو بتونم داشته باشم میخوام بدونم ایا درسته این کار؟

 10. علی
   
   
  2020/09/06 - 12:06

  سلام من چند ماهه سیات شمارو دنبال میکنم در رابطه با شغل شوینده. الان دارم مغازه میگیرم راه اندازی کنم اما نمیدونم چقدر سرمایه میخواد اولش. مغازم ۳۰متر هست. لطفا اگر میدونید کمکم کنید ممنون

 11. علی
   
   
  2020/09/06 - 12:02

  سلام ببخشید من چند ماهه بفکر ی شغل خوب بودم سایت شمارو دیدم و دراخر تصمیم گرفتم مغازه شوینده بهداشتی بزنم.اما نمیدونم چقدر سرمایه میخواد خواستم بدونم با چقدر میتونم شروع کنم لطفا اگر اطلاعی دارید بگید ممنونم

  1. سر دبیر
    
    
   2020/09/06 - 9:01

   سلام علی عزیز
   اینکه با مجوز خرازی مغازه شوینده بزنید ایده مناسبی نیست و به لحاظ صنفی هم باهاتون برخورد خواهد شد.بهتر روی فروش شوینده ها تمرکز کنید که هم مصرفی و پرفروش هستند و هم حاشیه سود مناسبی دارند.عمده فروشی محصولات شوینده به سوپرمارکت ها و فروشگاهها نیز توصیه می شود.
   با توجه به حجیم بودن و به اصطلاح پفکی بودن محصولات این شغل به ازای هر متر مربع حدود ۲ میلیون(با توجه با افزایش قیمت های جدید) سرمایه لازمه که برای مغازه ۳۰ متری به عبارتی حدود ۶۰ میلیون تومان میشه.

 12. عباس خسروی
   
   
  2020/09/05 - 9:09

  سلام
  لطف بفرمایید برای تهیه مواد شوینده و بهداشتی فقط به ویزیتورها اتکا کنیم یا سری هم به بازار بزنیم

  1. سر دبیر
    
    
   2020/09/05 - 9:25

   با سلام
   قیمت ها رو چک کنید و هر کدوم براتون بصرفه تر بود روی همون مانور بدید.البته تهیه از ویزیتور در زمان و انرژی صرفه جویه بیشتری میشه اما در صورتیکه در یک بازار رقابتی کار می کنید و قیمت تهیه محصولات از بازار عمده فروشها مناسب تر هست از بازار تهیه کنید

 13. Amirhosein
   
   
  2020/06/23 - 1:39

  با سلام میخواستم بپرسم برای شروع اولیه چه نوع محصولاتی رو باید بیاریم چند قلم جنس باید بیاریم و چه شرکتهایی؟؟؟

 14. علی
   
   
  2020/05/31 - 9:18

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من خواستم مغازه عمده فروشی شوینده یکی از شرکتها رو بزنم( اکتیو یا پریل یا تاژ) ، خواستم راهنمایی کنیم از کجا باید شروع کنم و چه شرکتی در بازار بهتره

  1. سر دبیر
    
    
   2020/05/31 - 10:16

   با سلام
   برای اخذ نمایندگی فروش شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی به وب سایت های رسمی این شرکت ها رجوع کنید و شرایط اخذ نمایندگی هر شرکت را مطالعه نمایید.

 15. محمدعلی
   
   
  2020/05/16 - 2:11

  سلام
  من میخوام مغازه شوینده بهداستی بزنم.دنبال شرایط اخذ پروانه کسب بودم که به این صفحه اومدم ومتوجه شدم جواز طبی بهداشتی بگیرم بهتره.لطفا اگر کسی اطلاع داره اتحادیه طبی بهداشتی در تهران کجاست بمن اطلاع بده ادرسشو.وضمنا اگر برای طبی بهداشتی نیاز به مدرک مرتبط است ادرس ااتحادیه شوینده بهداشتی رو بگه.۰۹۳۸۶۷۸۶۵۴۷ممنونم

 16. Amir
   
   
  2020/04/01 - 12:39

  خیلی ممنونم ازتون
  فقط یک اینکه من بی صبرانه منتظر خبری که فرموده بودین پیگیری میکنید از اهل فن و مبلغ دقیق سرمایه مورد نیاز رو اطلاع میدید هستم
  و دوم اینکه متوجه نشدم که ایا با مجوز طبی بهداشتی رنگ مو و مشتقات آرایشی رو میشه کار کرد یا نه!؟
  یه عده رو دیدم که دارن و توجیحشون اینه که جواز تو این زمینه دست مارو باز گذاشته
  سوم اینکه خونده بودمش اما بازهم چشم حتما مطالعه میکنم

  1. سر دبیر
    
    
   2020/04/03 - 9:25

   سلام و عرض ارادت
   ۱- پس از پرس و جو از افراد خبره ، مبلغ درج شده در مقاله مورد تایید واقع گردید به اینصورت که در هر یک متر مربع که محصول چیده شود به این نسبت از سرمایه نیاز خواهد بود و حتی مبلغ دست بالا برآورد شده است اما متراژ و مساحت مغازه تنها کافی نیست نحوه استفاده از فضا ممکن است محصول بیشتر یا کمتری را در مغازه جا دهد.برندی که انتخاب می کنید بسیار مهم بوده و قیمت تعیین شده با برندهای داخلی برآورد گردیده.
   ۲- رنگ و بوی کسب و کار شما باید با مجوزی که کسب کرده اید سازگار باشد.در کنار محصولات آرایشی بهداشتی امکان فروش شوینده ها هم وجود داره اما اینکه مجوز شما آرایشی بهداشتی باشه و محصولات شما شوینده های بهداشتی ، باید بگم که خیر و منع قانونی خواهد داشت.
   موفق باشید

 17. Amir
   
   
  2020/03/31 - 4:05

  و یک سوال دیگه
  من پیگیری که کردم متوجه شدم خیلی از افراد مشغول در این صنف به جای گرفتن جواز(فروشگاه شوینده و بهداشتی)،جواز (فروشگاه(طبی بهداشتی) رو گرفتند که علاوه بر لوازم شوینده و بهداشتی میتونن رنگ مو،کالای پزشکی،لاک و ادکلن و اسپری های مختلف رو هم بیارن
  همچین چیزی صحت داره!؟!؟

  1. سر دبیر
    
    
   2020/03/31 - 4:40

   سلام
   با جواز فروشگاه شوینده نمیشه محصولات طبی ارائه کرد اما بالعکسش مانعی نداره

 18. Amir
   
   
  2020/03/31 - 4:02

  سلام مجدد دوست عزیز
  ممنونم از پیگیریت
  من سایت ها رو چندین وقته بالا پایین میکنم خوشبختانه خلاصه یه سایت آپدیت پیداکردم که سایت شما بود
  با توجه به پفکی بودن اجناس و حجیم بودن کاملا منطقیه که سرمایه کمتری نسبت به خیلی از مشاغل دیگه تو این مدل صنف ها نیاز داشته باشه
  بازهم تشکر از پیگیریتون البته که خیلی از دوستان که مشغول این کار هستن واسه اینکه دست زیاد نشه اطلاعات ضد و نقیض میدن
  ممنون میشم ازتون یه حاشیه‌سود میانگین در ماه با توجه به این که موقعیت مکانی مغازه پاخور خوبی یا نسبتا خوبی رو داشته باشه و اجناس مغازه هم از نظر تنوع کامل باشه و سود کارهم برای رقابت از نظر مارجین رو۱۰-۱۵٪باشه در اختیار من قرار بدید
  🙏🏻🙏🏻

  1. سر دبیر
    
    
   2020/03/31 - 4:48

   حاشیه سود محصول عبارت است از اختلاف قیمت خرید نسبت به قیمت فروش.اگه فقط همین باشه بین ۱۵ الی ۳۰ درصد بسته به محصول شما متغیر هستش.سیاست های شما در مورد اینکه چقدر بخواهید در بازار رقابت کنید ، تنوع محصول شما و موقعیت ملک بسیار میتونه تعیین کننده باشه.هر چی فروش بیشتر و گردش مالی بالاتری داشته باشید و خواب سرمایتون رو بتونید پایین تر بیارید به همون اندازه سود شما از این کسب و کار بیشتر میشه.
   در بازار در هر حرفه و کسب و کاری که باشید باید فعالانه اقدام کنید نه منفعلانه.
   پیشنهاد میکنم مقاله “ انواع مشتری و راههای فروش حرفه ای | چگونه مشتری وفادار داشته باشیم ” رو حتماً مطالعه کنید.

 19. Amir
   
   
  2020/03/31 - 1:44

  سلام
  من ویزیتور بهداشتی هستم، از۴سال پیش که وارد این شرکت شدم از طریق کار خودم با این صنف تا حد خیلی زیادی آشنا شدم و علاقه پیدا کردم وارد این صنف کاری بشم
  اما تحقیقاتی که من کردم،سرمایه ی لازم برای احداث یک مغازه تقریبا۱۵متری(بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مغازه و دکور و ویترین و تابلو و…)یعنی فقط جنس،حداقل۷۰-۸۰ملیون تومنه،این که فرمودین هرمتر۱تومن رو استناد به چه حرفی همیچین چیزیو میگید!؟یعنی اطلاعات غلط به من دادن!؟!؟!؟
  من تقریبا۸ماهه در تکاپو ام تحقیقاتم رو کامل کنم و استارت کار بزنم،ممنون میشم درست راهنماییم کنید🙏🏻

  1. سر دبیر
    
    
   2020/03/31 - 9:32

   سلام امیر عزیز
   کلیه مطالبی که در مورد مشاغل در سایت تدوین شدن حاصل مصاحبه با افرادی بوده که سالها در این مشاغل حضور داشتند و استعلام قیمت ها از اونا اخذ شده.ضمنا با توجه به نوسانات قیمت در بازار ایران ممکنه در بخش برآورد هزینه ها نواقصی وجود داشته باشه.
   بزودی با مصاحبه شونده تماس حاصل خواهیم کرد و پاسخ درخواست شما ارائه خواهد شد

 20. رضا میرزایی
   
   
  2020/03/09 - 3:36

  با سلام خدمت شما دوست عزیزم
  خیلی ممنونم واقعا زحمت کشیدید

  در پناه خدا

 21. بهروز
   
   
  2020/02/11 - 10:45

  ممنون از راهنمایی تون .عالی بود

  1. سر دبیر
    
    
   2020/02/11 - 10:53

   سلام بهروز عزیز
   از لطفی که داشتید بسیار ممنونیم

 22. عیسی
   
   
  2020/01/27 - 3:09

  واقعا عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقرراتجمهوري اسلامي ايران است
دکمه بازگشت به بالا