کد خبر:11561
پ

فواید روغن زیتون برای سلامت قلب

روغن زیتون یکی از اجزای اساسی رژیم مدیترانه ای است که با سلامت قلب و طول عمر ارتباط دارد. در حقیقت ، سازمان غذا و دارو تایید می کند که روغن زیتون می تواند از نظر قلبی سالم باشد.   هنگام خرید بطری روغن زیتون ، ممکن است این عبارت را در برچسب مشاهده کنید: […]

روغن زیتون یکی از اجزای اساسی رژیم مدیترانه ای است که با سلامت قلب و طول عمر ارتباط دارد. در حقیقت ، سازمان غذا و دارو تایید می کند که روغن زیتون می تواند از نظر قلبی سالم باشد.

 

هنگام خرید بطری روغن زیتون ، ممکن است این عبارت را در برچسب مشاهده کنید:

شواهد علمی محدود و نه قطعی نشان می دهد که خوردن روزانه حدود دو قاشق غذاخوری (۲۳ گرم) روغن زیتون ممکن است خطر بیماری عروق کرونر قلب را به دلیل چربی غیر اشباع نشده در روغن زیتون کاهش دهد. برای دستیابی به این مزیت احتمالی ، روغن زیتون این است که مقدار مشابهی از چربی اشباع را جایگزین کنید و تعداد کالری که در روز می خورید را افزایش ندهید.

عرق-برگ-زیتون

فواید روغن زیتون برای عروق قلب

  • عروق کرونر خون عضله قلب شما را تأمین می کند. چربی های اشباع نشده موجود در روغن زیتون به شما کمک می کند تا آن شریان ها پاک شود تا قلب شما بتواند اکسیژن و مواد مغذی کافی را برای ادامه پمپاژ بدست آورد.
  • اما این مهم است که بدانید بسیاری از مطالعاتی که اثرات روغن زیتون را بررسی می کنند به گونه ای طراحی شده اند که به طور کلی به رژیم غذایی مدیترانه ای نگاه کنند ، که باعث می شود با اطمینان نفهمید که چه میزان از مزایای سلامتی به طور خاص به روغن زیتون مربوط می شود. برخی از مزایای سلامتی ممکن است از کل غلات ، آجیل ، دانه ها ، سبزیجات ، میوه یا ماهی باشد.
  • با این حال ، یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۱ در تغذیه ، متابولیسم و بیماریهای قلبی عروقی به این نتیجه رسید که روغن زیتون کلسترول را کاهش داده ، ظاهراً به دلیل ترکیباتی غیر از چربی های اشباع نشده است.
  • روغن زیتون سرشار از پلی فنول است که به عنوان آنتی اکسیدان برای محافظت از سلول های بدن شما کار می کند ، و برخی از آنها دارای اثرات مفید دیگری هستند – شاید کاهش کلسترول یکی از آنها باشد.

[irp posts=”11070″ name=”طرز تهیه زیتون پرورده رودبار + نکاتی ناب خوشمزه کردن زیتون پرورده”]


فواید روغن زیتون برای جلوگیری از سرطان

همچنین ممکن است که این پلی فنول ها به جلوگیری از برخی از انواع سرطان کمک کنند – مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۱ در لیپیدها و سلامت و بیماری منتشر شد ، نشان داد افرادی که بیشتر روغن زیتون مصرف می کنند ، از میزان سرطان پایین تری برخوردار هستند. با این حال ، این داده های مشاهده ای است ، و می تواند دلایل دیگری وجود داشته باشد که افرادی که بیشتر روغن زیتون می خورند ، کمتر احتمال ابتلا به سرطان را دارند.

خواص-روغن-زیتون-برای-قلب

شرایط نگه داری از روغن زیتون

  • روغن زیتون را در یک نقطه تاریک و خنک در یک ظرف محکم بسته نگه دارید.
  • می توانید روغن زیتون را در یخچال نگه دارید. با این حال ، روغن زیتون درون یخچال ضخیم و ابری خواهد شد. البته این مورد بدون اشکال است زیرا روغن زیتون وقتی در دمای اتاق قرار بگیرد به حالت عادی برمی گردد

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری