کد خبر:17010
پ

راهنمای خرید پرینتر و چاپگر

جوهر افشان یا لیزر؟ سیاه و سفید یا رنگی؟ برای یافتن بهترین چاپگر چاپی با کیفیت بالا و با هزینه بسیار مناسب ، راهنمای تخصصی ما بخوانید. مهمترین سوالی که هنگام خرید یک چاپگر جدید باید در نظر بگیرید این است: جوهر افشان یا لیزر؟ سؤالات کلیدی بعدی عبارتند از اینکه آیا شما می خواهید […]

جوهر افشان یا لیزر؟ سیاه و سفید یا رنگی؟ برای یافتن بهترین چاپگر چاپی با کیفیت بالا و با هزینه بسیار مناسب ، راهنمای تخصصی ما بخوانید.

مهمترین سوالی که هنگام خرید یک چاپگر جدید باید در نظر بگیرید این است: جوهر افشان یا لیزر؟ سؤالات کلیدی بعدی عبارتند از اینکه آیا شما می خواهید اسکن نیز انجام دهید ،  آیا به یک دستگاه پرینتر مجهز به سیستم کپی نیز نیاز دارید یا خیر؟ توقع شما از یک پرینتر چاپ سیاه و سفید است یا می خواهید رنگی نیز چاپ کنید؟ آیا قابلیت بی سیم بودن پرینتر برای شما اهمیت دارد ، بهترین برند برای انتخاب یک دستگاه پریتنر با قیمتی مناسب کدام است و سئوالاتی از این قبیل که اگر ندانید ممکن است هزینه ای از جیب شما خارج شود و پولی بپردازید که هیچ استفاده ای از آن نتوانید بکنید.

 

چه پرینتری برای خانه بخرم

آیا شما نیاز به چاپ سریع دارید یا کیفیت از اهمیت بیشتری برخوردار است؟ چه نوع مدارکی را بیشتر چاپ خواهید کرد؟ آیا از یک رایانه یا بسیاری از دستگاه های دیگر چاپ خواهید کرد؟ و هزینه چاپ برای شما چقدر اهمیت دارد؟

چاپگرها معمولاً براساس فناوری جوهر مورد استفاده می توانند به دو دسته اصلی تقسیم شوند: جوهر افشان یا لیزر. آنها همچنین از نظر ویژگی های خود – مانند چاپگرهای بی سیم یا وظایفی که مناسب ترین آنهاست – مانند چاپگرهای اداری خانگی به آنها اشاره شده است. در زیر می توانید ویژگی های انواع مختلف چاپگر را برای تصمیم گیری در مورد مناسب ترین نوع آنها بدانید.

 

چقدر باید هزینه کنم؟

اینکه چاپگر را برای کارهای شخصی و خانگی می خواهید یا قصد دارید یک بیزینس با آن انجام دهید در تعیین قیمت نهایی که ی خواهید بپردازید نقش دارد.اگر هزینه ای که می کنید برای شما خیلی مهم است و تنها به امکانات اولیه ای نیاز دارید شما می توانید یک چاپگر جوهر افشان جدید را با هزینه کمتر نسبت به پرینتر های لیزری خریداری کنید و برای به دست آوردن یک کالای خوب دیگر نیازی به هزینه بیشتری ندارید.

هر چند پیدا کردن پرینترهای جوهر افشان کمی سخت به نظر می رسد اما باید گفت که از سطح قیمت بسیار مناسب تری نسبت به چاپگرهای لیزری بر خوردار هستند.

 

 

 

انواع چاپگر ها

بطور کلی چاپگر ها و پرینتر ها از دو تکنولوژی برای چاپ استفاده می کنند.جوهر افشان(تکنولوژی کلاسیک) و لیزری(تکنولوژی مدرن).در ادامه با قابلیت چاپ جوهر افشان و مدرن بطور کامل آشنا خواهیم شد.

 قیمت دستگاه چاپ

قیمت دستگاه چاپ یا پرینتر به عوامل و امکاناتی مختلفی دارد که بر روی یک پرینتر اعمال می شود.پرینترهای لیزری از سطح قیمت بالاتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان برخوردارند و قیمت پرینترهای رنگی بیشتر از چاپگرهای سیاه و سفید هستند.پرینترهای چند کاره از چاپگرهای تک کاره گرانقیمت تر هستند و آنهایی که ابعاد بزرگتر از a4 را چاپ می کنند بیشتر از چاپگر های معمولی قیمت دارند.

چاپگر جوهر افشان چیست؟

پرینترهای جوهر افشان همه جانبه و عالی هستند. آنها می توانند اسناد سنگین نوشتاری مانند کار دانشجویی را انجام دهند ، همچنین می توانند عکس ها را نیز چاپ کنند و کیفیتی بهتر نسبت به چاپگر لیزری داشته باشند.میزان مصرف جوهر در پرینترهای جوهر افشان نسبت به پرینتر های لیزری بیشتر است و همین موضوع یکی از عمده ترین دلایل ارزان بودن این نوع پرینترها نسبت به مدل پرینترهای لیزری است که هزینه های جانبی بیشتری نسبت به چاپگرهای لیزری دارد.

هزینه های خرید چاپگرهای جوهر افشان نسبت به پرینترهای لیزری کمتر است اما با توجه به مصرف بیشتر جوهر در این نوع از پرینترها ، در طولانی مدت هزینه های بیشتری را بر شما تحمیل می کند.بنابراین اگر فکر می کنید که با خرید پرینترهای جوهر افشان اقتصادی تر عمل کرده اید ، سخت در اشتباهید.پرینترهای-جوهر-افشان

 

پرینتر لیزری چیست؟

پرینترهای لیزری برای ارائه فرآیند چاپ از تونرهای لیزری بهره می برند و برای چاپ متون سیاه و سفید و در فونت های ریز ، کیفیت بهتر و گرافیک مناسبتری را ارئه می کنند و از سرعت مناسبتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان برخوردار هستند.کاتریج پرینترهای یزری را بارها می توان شارژ نمود و این موضع مزیتی نسبت به پرینترهای جوهر افشان محسوب می شود و هزینه های جانبی کمتری در دراز مدت بر شما تحمیل می کند.علت قیمت بالاتر پرینترهای لیزری نسبت به پرینترهای جوهرافشان بخاطر تکنولوژی جدیدتر و هزینه های جانبی کمتر آن است.

 

راهنمای-خرید-چاپگر

تفاوت چاپگرهای لیزری و جوهر افشان

پرینتر جوهر افشان برای چاپ تصاویر رنگی، باید کارتریج مشکی را با سه رنگ آبی، قرمز و زرد ترکیب کند. پروسه ترکیب کارتریج‌ها در پرینتر جوهرافشان، طولانی و زمان بر است. همین موضوع باعث می‌شود سرعت چاپ در دقیقه در پرینتر‌های جوهری به نسبت پرینتر لیزری بسیار پایین و کند باشد.

  • نکته دیگری که باید در زمان خرید پرینتر بدانید، قیمت خرید آن‌ها و هزینه مواد مصرفی است. وقتی به بازار خرید و فروش دستگاه‌های اداری مراجعه می‌کنید، متوجه می‌شوید که قیمت خرید پرینتر‌های جوهرافشان بسیار پایین است. قیمت پایین دستگاه، شامل هزینه مواد مصرفی و جوهر پرینتر نمی‌شود.
  • کارتریج‌های جوهری نیز مانند کارتریج‌های تونر قابلیت شارژ دارند، اما چون این پروسه به پرینتر آسیب سخت افزاری وارد می‌کند، شارژ کارتریج جوهری توصیه نمی‌شود.

راهنمای خرید پرینترهای چند کاره

شما می توانید پرینترهای جوهر افشان یا لیزری  بخرید که همزمان قابلیت اسکن و کپی کردن را داشته باشد ، خرید یک چاپگر همه کاره یک ایده خوب است و در آینده به هیچ وجه هزینه ای دیگر برای شما نخواهد داشت. بیشتر چاپگرهای همه کاره دارای اتصال wi-fi هستند به گونه ای که می توانید از چندین رایانه شخصی یا لپ تاپ دستور چاپ برای چاپگر ارسال کنید ، به این ترتیب لوح یا تلفن های هوشمند را نیز می توان به این گونه چاپگرها متصل نمود و برای چاپ کردن اسناد خود ، نیازمند کامپیوتر یا لب تاب نیستید.علاوه بر تمامی امکانات چا ، اسکن ، کپی و قابلیت اتصال wi-fi ،برخی از آنها شامل یک عملکرد فکس نیز هستند.پرینترهای-همه-کاره

چاپگر عکس چیست؟

اصطلاح “چاپگر عکس” طیف وسیعی از دستگاه ها را در بر می گیرد. در برخی از مدل های چاپکر عکس ، در سایز A4 همه امکانات یک چاپگر همه کاره را در یک دستگاه قرار داده که برای چاپ عکس واقعاً خوب است.برخی مدل های دیگر ،یک چاپگر مخصوص عکس جمع و جور است که فقط عکس های کوچک را چاپ می کند. یا شاید شما می خواهید یک مدل ویژه A3 با کارتریج های اختصاصی عکس و هدهای چاپی با وضوح بالا برای چاپ عکس های آزمایشگاهی با کیفیت بالا باشد. چاپگرهای عکس معمولاً دارای پورت کارت حافظه و اتصال USB در قسمت جلویی هستند ، بنابراین می توانید کارت حافظه دوربین خود را وصل کنید یا خود دوربین را به چاپگر وصل کنید و با کامپیوتر یا بدون کامپیوتر چاپ کنید. جوانب مثبت برای چاپ در اندازه عکس منفی نمی تواند کیفیت چاپ بهتر از یک چاپگر معمولی انعطاف پذیر را تضمین کند

 

 

 

پرینتر A3 چیست؟

اگر می خواهید اسناد اداری ، پوسترها یا عکس های بزرگ را برای آویز کردن دیوار خود چاپ کنید ، یک چاپگر A3 برای شما مناسب است. آنها هزینه بیشتری دارند و فضای میز بیشتری را می گیرند ، اما می توانند روی کاغذهای بزرگتر از سایزاستاندارد A4 چاپ کنند. برخی از آنها تمرکز عکاسی یا گرافیک قوی دارند.

در صورتیکه در زمینه چاپ پوستر فعالیت دارید ، این نوع از چاپگر ها مناسب کار شماست و باید بر روی آنها تمرکز کنید.

 

آیا باید یک چاپگر بی سیم در نظر بگیرم؟

قابلیت بی سیم یا wi-fi یک ویژگی عالی برای انتخاب چاپگر جدید شما است. این امکان را به شما می دهد تا بدون نیاز به کابل ، آن را به هر وسیله الکترونیکی برای دریافت دستورات چاپ وصل کنید ، به این معنی که می توانید چاپگر خود را در جایی که دوست دارید در خانه خود قرار دهید. هنگامی که wi-fi چاپگر بی سیم خود را به روشن کردید ، می توانید به طیف وسیعی از سرویس های آنلاین مانند برنامه های چاپ رایگان موبایل که توسط مارک های بزرگ چاپگر – HP ، Epson ، Canon و Brother انجام می شود ، دسترسی پیدا کنید. سایر ویژگی های آنلاین که باید به دنبال آن باشید ، Apple AirPrint را قادر می سازد تا بتوانید از دستگاه های Mac ، iPhone و iPad راحت تر چاپ کنید و Cloud Print نیز امکان چاپ ساده تر از برنامه ها و خدمات Google را فراهم می آورد.

 

در کل قابلیت بی سیم یا wi-fi امکانی است که هر چند پول مازادی از جیب شما خارج می کند اما قطعاً پس از بهره مند شدن از امکانات آن راضی و خوشحال خواهید بود و بابت پرداخت وجه مازاد برای آن پشیمان نخواهید شد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری