راهکارهای ترک دیدن فیلم پورن و خودارضایی

×

فصل سرمایه گذاری فرا رسیده…

اقدام کنید

دیدن فیلم پورن و ارتکاب به خودارضایی و استمناء به یک عادت بسیار ناپسندی در جامعه خصوصاً جوامعی با تفکرات دینی مبدل گشته که افراد برای خارج شدن از این معضل بدنبال راه های ایمن و تضمینی باشند. ترک دیدن فیلم پورن و خودارضایی به یک امر واجب برای افراد مبتلا آنها است و اغلب اوقات افراد برای ترک تماشای فیلم پورن و خودارضایی هیچ راهکاری ندارند.اگه فکر می کنید موضوع این مقاله می تونه در ترک این عادات نامناسب به شما کمک کنه با ما در معلومات اخلاق جنسی همراه شوید و تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

۱- اطلاعات بدست آورید تا برای ترک دیدن فیلم پورن و خودارضایی دلایل محکم و مستدلی داشته باشید:

همواره افرادی گرفتار عادت های ناپسند می شوند که از آثار و عواقب آن بی اطلاع هستند.شاید اگر می توانست معلومات دقیقی از این رفتارهای جنسی نا مناسب به نسل جوان ارائه کرد ، شاهد معظلات کمتری در این باره می بودیم. بهر حال ارائه دانش و معلومات کافی با افراد جامعه هم در عدم گرفتاری در چنین عادتهای موثر است و سبب پیشگیر می شود و هم در مقام درمان ، هنگامی که افراد اطلاعات کافی در این زمینه ها داشته باشند می توانند بهتر در مورد ترک این عادات به نتیجه برسند.

اخلاق جنسی
اخلاق جنسی

[irp posts=”5188″ name=”“خودارضایی” چیست ؟ نظر مخالفان ، موافقان و خودارضایی از نظر پزشکی”]

۲- لیستی از دلایلی که می خواهید دیدن فیلم پورن و خودارضایی را ترک کنید تهیه کنید.

تغییر عادات شما به انگیزه زیادی نیاز دارد. یک راه عالی برای پیگیری خود ، ایجاد یادآوری بصری برای خودتان است. بنویسید که چرا ترک کردن پورنوگرافی و استمناء برای شما مهم است ، سپس دلایل خود را در مکان هایی که برای شما بسیار قابل مشاهده است نصب کنید.
به عنوان مثال ، شما می توانید لیست خود را بر روی تلفن خود ، در نزدیکی رایانه خود و روی میز کنار تخت خود قرار دهید. این به شما کمک می کند تا بخاطر داشته باشید که می خواهید این رفتار و عادت ناپسند خود را متوقف کنید تا کمتر وسوسه شوید.
دلایل شما ممکن است شامل مواردی مانند ، “من احساس از نظر اطرافیانم افتاده ام ” ، ” این کار سبب شده است تمرکزم را در مورد اهداف مهم زندگیم از دست بدهم” ، یا “من نگران هستم که ممکن است به این ناهنجاری ها معتاد شوم.”

راه های ترک خودارضایی و پورنوگرافی

۲-عادتهای جدیدی را برای جایگزینی دیدن فیلم پورن و خودارضایی انتخاب کنید

ممکن است از خودارضایی و دیدن فیلم پورن احساس شرمندگی کنید ، به این دلیل که این مسأله یک رفتار ناشایست اجتماعی تصور می شود.اگر آماده ترک خودارضایی کار هستید ، روی تغییر عادات خود کار کنید. علاوه بر این ، دیدن تصاویر و فیلم های پورنو و استمناء را با یک فعالیت مناسب جایگزین کنید.

قطع یک عادت واقعاً سخت است ، اما اگر آن را جایگزین چیز دیگری کنید ، ممکن است موفق تر باشید. سعی کنید عادتی را انتخاب کنید که ارتباط نزدیکی با عادت شما که می خواهید آن را ترک کنید دارد.. سپس ، روش هایی را که می توانید این عادت جدید را در روز خود بگنجانید ، جایگزین کنید تا عادت قدیمی خود را جایگزین کنید.
به عنوان مثال ، شما ممکن است تصمیم بگیرید که خودارضایی را با نقاشی جایگزین کنید زیرا باعث آرامش شما می شود و دست شما را اشغال می کند. ابزارهای نقاشی خود را در کنار میز کنار تخت خود نگه دارید تا دسترسی به آنها هنگام بروز انگیزه انجام خودارضایی راحتتر باشد.
به طور مشابه ، شما می توانید به جای دیدن پورن به تماشای یک برنامه تلویزیونی  جذاب بهمراه شخص دیگری بپردازید. برای تماشای فیلم در کنار هم برنامه ریزی قبلی داشته باشید.

ترک دیدن فیلم پورن

۴-محرک هایی را که باعث دیدن فیلم پورن می شوند را حذف کنید.

به چیزهایی که باعث می شود شما را به این عادت های برگرداند بی توجهی کنید.محرک ها می توانند هر چیزی باشند که شما را وسوسه کند تا در عادات قدیمی خود درگیر شوید. هنگامی که محرک دیدن فیلم پورن را تشخیص می دهید ، آن را از زندگی خود حذف کنید تا در ترک تماشای فیلم پورن موفق تر باشید.
به عنوان مثال ،فیلتر شکن های روی سیستم کامپیوتر خود را حذف کنید یا اگر در خانه سی دی های فیلم پورن وجو دارند را از بین ببرید.به همین ترتیب ، بهتر است پوسترها، مجلات مستهجن و مواردی را که برای استمناء استفاده می کنید از اتاق خود بیرون بیندازید.

ترک-اعتیاد-به-خودارضایی-با-دیدن-فیلم - پورن
اعتیاد-به-خودارضایی-با-دیدن-فیلم – پورن

۵- یک جدول زمانی برای از بین بردن تدریجی این عادت ها ایجاد کنید.

گام اول: برای کنار گذاشتن دیدن فیلم پورن در کل مهلت تعیین کنید ، مثلاً برای ترک تماشای فیلم مستهجن بازه زمانی ۲-۳  هفته تعیین کنید. سپس آن زمان را به ۴ بخش تقسیم کنید . در بخش اول ، خودتان را تنها یک‌بار در روز محدود کنید . سپس ، هفته‌ای ۴ بار در طول هفته دوم و ۲ بار در هفته در طی هفته سوم کاهش دهید . در نهایت ، دیدن  فیلم‌های مستهجن را فقط یک‌بار در هفته در طی آخرین هفته زمانبندی شده انجام دهید و پس از آن می توانید احساس بی نیازی به دیدن فیلم پورن را در خود پرورش داده و نهایتاً آن را برای همیشه ترک کنید.
این کار را در مورد عادت های بد دیگری نظیر استمناء و خودارضایی نیز می توانید بکار ببندید.به عنوان مثال ، فرض کنید شما قصد داشتید طی یک دوره ۲ ماهه ارتکاب به خودارضایی را ترک کنید .طی هفته های ۱-۲ ، بیش از یک بار در روز استمناء کنید. طی هفته های ۳-۴ ، ۴ بار در هفته کاهش یابد. برای هفته های ۵-۶ ، خود را فقط ۲ بار در هفته محدود کنید. در آخر ، فقط یک بار در طی هفته های ۷-۸ خودارضایی کنید  و پس از آن برای ترک همیشگی برنامه ریزی نمایید.

۶-مهارت جدیدی که سبب منحرف کردن خود از دیدن فیلم پورن می شود را شروع کنید

یک سرگرمی سرگرم کننده را انتخاب کنید که واقعاً مورد علاقه شما باشد. تماشای پورنو و خودارضایی هر دو فعالیت لذت بخش است ، بنابراین سرگرمی شما باید جلوه ای مشابه ایجاد کند. به عنوان مثال ، سعی کنید چیزی مانند:

 • پیوستن به یک تیم ورزشی.
 • رفتن به کلاس هنر.
 • بافندگی.
 • یادگیری برنامه های کامپیوتری جذاب نظیر طراحی سه بعدی
 • پرداختن و اشتغال به زبان های برنامه نویسی یا طراحی سایت بدون کدنویسی
 • پرداختن به آشپزی.
 • مطالعه بهترین کتاب های انگیزشی و موفقیت.
 • و …

[irp posts=”5201″ name=”اعتیاد به خودارضایی”]

۷- خود را با چیزهای دیگری که موجب لذت شما می شود سرگرم کنید.

هنگام استمناء یا تماشای فیلم پورن ، بدن شما هورمون لذت دوپامین را آزاد می کند و همین امر باعث می شود که می خواهید این کار را بیشتر انجام دهید. این هورمون هنگامی که فعالیت های دلپذیر دیگری مانند غذا خوردن یا خرید انجام می دهید نیز آزاد می شود. این بدان معناست که شما ممکن است با سرگرم کردن خود به سایر لذت ها ، مانند غذاهای مورد علاقه خود ، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود ، و خرید ، بتوانید تمایل خود را برای دیدن فیلم پورن کاهش دهید.

سرمایه گذاری روی خود

۸- سی دقیقه در روز ورزش کنید تا انرژی آزاد شود.

شاید این احساسی که هنگام دیدن فیلم پورن و خودارضایی به شما می دهد را دوست داشته باشید زیرا به شما کمک می کند احساس آرامش بیشتری کنید. خوشبختانه ، ورزش می تواند شما را به همان شیوه راضی کند. هر روز در فعالیت های فیزیکی و ورزشی شرکت کنید تا به شما در آزاد کردن انرژی اضافی کمک کند. فعالیتی را که دوست دارید انتخاب کنید ، سعی کنید در فعالیت های ورزشی گروهی شرکت کنید تا در این عادت جدید بیشتر دوام بیاورید.
۹- مدیتیشن کنید تا به آرامش ذهن خود و غلبه بر وسوسه کمک کنید

برای یک مراقبه ساده ، در یک موقعیت راحت بنشینید یا بایستید. سپس توجه خود را به اعماق وجودی خود معطوف کنید. وقتی افکار شما سرگردان است ، آنها را به نفس خود بازگردانید. این کار را حداقل ۱۰ دقیقه انجام دهید.

مدیتیشن و ترک دیدن ویدئو پورن

۱۰-اگر متاهل هستید با شریک زندگی خود در مورد نیازهای خود صحبت کنید

طبیعی است که  ممکن است از صحبت کردن در مورد دیدن فیلم پورن یا خودارضایی خجالت بکشید ، اما اگر صادق باشید روابط شما بهتر خواهد شد. از شریک زندگی خود در مورد عادتهای پورنو و استمناء خود بگویید. در مورد خواسته های خود هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی خود صادقانه صحبت کنید.به مسأله نه از دید فردی بلکه بعنوان یک معضل خانوادگی بنگرید. در اینصورت شریک جنسی شما بهتر با شما و ایده هایتان همراه می گردد. سپس ، به شریک زندگی خود گوش دهید تا نیازهای او را برآورده کنید تا بتوانید با یکدیگر در سازش کار کنید.
میتوانید مسأله را اینگونه مطرح کنید ، “من عادت کرده ام که هر شب قبل از خواب پورنو تماشا کنم و خودارضایی کنم. من واقعاً می خواهم متوقف شوم زیرا احساس می کنم به روابط ما آسیب می رساند. من دوست دارم وقتی کنار هم باشیم تکنیک های مختلفی را امتحان کنیم. آیا این چیزی است که شما هم می خواهید امتحان کنید؟ “

همفکری-کردن-با-شریک-جنسی-خود-در-مورد-ترک-دیدن-فیلم-پورن-و-خودارضایی

۱۱- به روان پزشک مراجعه کنید

اگر خودارضایی یا تماشای فیلم پورن در زندگی شما اختلال ایجاد می کند یک درمانگر می تواند به شما در تشخیص دلیل احساس نیاز به مشارکت در این عادت ها کمک کند. سپس ، آنها به شما کمک می کنند استراتژی های ذهنی را یاد بگیرید تا با وسوسه خود کنار بیایید.اگر از روبرو شدن با یک روانپزشک احساس شرم و خجالت زدگی دارید به صورت آنلاین به دنبال یک درمانگر باشید.

امیدوارم راهکارهای ترک دیدن فیلم پورن و خودارضایی تونسته باشه کمکی هر چند کوچک در ترک این عادات ناشایست کرده باشه.

منبع: wikihow

انتشار یافته: 2
 1. سر دبیر
   
   
  2019/10/27 - 12:22

  عرض ارادت خدمت کاربر گرامی
  بابت لطف و عنایت شما سپاس گزارم.از انرژی مثبتی که به ما دادید تشکر میکنم.تمام همت تیم معلومات صرف تولید مطالب باکیفیت و متناسب با نیاز جامعه خواهد شد…

 2.  
   
  2019/10/27 - 3:45

  سلام و عرض تشکر دارم
  واقعا مطلب عالی و کاملی گذاشتین.متاسفانه امروز جامعه گرفتار این معضلات هستش و نمیشه اونو کتمان کرد.وجود سایت هایی مثل شما که دغدعه هدایت درست افراد گرفتار در چنگال این بحران ها رو دارید بسیار مغتنمه.بازم تشکر میکنم.بنده از مراجعین همیشگی سایت شما هستم و واقعا مطالب سایت شما یه چیز دیگست.ممنون که هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقرراتجمهوري اسلامي ايران است
دکمه بازگشت به بالا