کد خبر:17347
پ

خواص عنبر نسارا برای سینوزیت ، سرماخوردگی ، عفونت واژن

شاید تا کنون از طرف اطرافیانتان برای بهبود وضعیت های پزشکی نظیر رفع و درمان سینوزیت ، بهبود آفت دهان ، عفون واژن و … ماده ای به شما پیشنهاد شده باشد که ابتدا از این پیشنهاد تلقی شوخی را داشته باشید و فکر کنید قصد دارند سربسرتان بگذارند اما با کمی پرسوجو و تحقیق […]

شاید تا کنون از طرف اطرافیانتان برای بهبود وضعیت های پزشکی نظیر رفع و درمان سینوزیت ، بهبود آفت دهان ، عفون واژن و … ماده ای به شما پیشنهاد شده باشد که ابتدا از این پیشنهاد تلقی شوخی را داشته باشید و فکر کنید قصد دارند سربسرتان بگذارند اما با کمی پرسوجو و تحقیق پیرامون این ماده به ظاهر کم ارزش اما به غایت ارزشمند به خواص بی نظیر آن پی ببرید.نام این ماده ارزشمند عنبر نسارا یا همان فضله الاغ است.

عنبر نسارا چیست

عنبر نسارا به طور کلی به فضله و پشگل الاغ اطلاق می شود اما لازم است بدانید در این زمینه اطلاق ندارد و خواص و فواید درمانی آن شامل نوع خاصی  و در زمان مشخصی از سال است.عنبر نسارای مورد نظر اطبای طب سنتی از نظر جنسیت معطوف بر الاغ ماده ای بوده که به ماچه الاغ معروف است و برخی  شرط یک سالگی را برای آن بیان نموده اند و بهترین زمان برداشت عنبر نسارا فصل بهار است.

چرا باید در فصل بهر سرگین الاغ ماده را جمع کرد ؟

تغذیه الاغ در فصل بهار که فصل فراوانی پوشش گیاهی است و از تنوع بسیار بالایی نیز برخوردار است به نسبت سایر فصول بسیار غنی تر است.تناول انواع گیاهان دارویی در فصل بهار توسط الاغ ، سرگین وی را در این فصل از هر جهت مفید تر از سایر فصول کرده است.

 

چرا سرگین الاغ ماده بهتر از الاغ نر است

طبع الاغ نر گرم دارد در مقابل الاغ ماده از طبع خنکی برخوردار است و طبع مریضی و عفونت ها نیز گرم است بنابراین استفاده از سرگین الاغ ماده برای درمان بیماری مفید است اما استفاده از پشگل الاغ نر می تواند بیماری را تشدید کند.

 

 

 

عنبر-نسارا
عنبر نسارا از ارزش و فواید درمانی زیادی در طب سنتی برخوردار است و برخی از اطبای طب سنتی بر فواید ارزشمند آن با ادله و قواعد علمی صحه گذاشته اند.

نظر دکتر روازاده در مورد عنبر نسارا

به نقل از وب سایت رسمی دکتر روازاده ، این روش روشی موثر و بدون عارضه در طب سنتی برای درمان عفونت‌ها است و نظر دکتر روازاده در مورد عنبر نسارا یا همان ماچه الاغ برای درمان عفونت‌ها به صورت استعمال خارجی مثبت است؛ بنابراین پس از استفاده از این ماده استحمام نکنید و از شست و شوی واژن با آب سرد جدا خودداری نمایید.

 

ترکیبات تشکیل دهنده عنبر نسارا

اجزای عنبر نساء را با استفاده از روش کروماتوگرافی و با استفاده از دستگاه GC-MS در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از یکدیگر جدا نمودند و تایید نمودند که عنبر نسارا شامل هگزان، استیک اسید، آکونیتین، بتا کاروتن، دی متیل آمین است و خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال (ضدباکتریایی)، ضدقارچ و ضدالتهابی و خواص ضدمیکروبی دارد.

عنبر نسارا را از کجا تهیه کنیم

برای تهیه عنر نسارای مرغوب به عطاری های معتبر رجوع کنید.بدیهی است خریداری عنبر نسارا از هر جایی نمی تواند موثر باشد خصوصاً اگر ندانید از ماچه الاغ بدست آمده باشد.

تشخیص عنبر نسارا ماده از نر

واقعاً هیچ راهی برای تشخیص عنبر نسارا ماده از نر وجود ندارد و بهترین راه خریداری عنبر نسارا اصل رجوع به عطاری های معتبر است که بر فرآیند تهیه عنبر نسارا از ماچه الاغ نظارت دارند.

فواید-عنبر-نسارا

 

آیا می توان عنبر نسارا را خورد

خوردن عنبر نسارا بر اساس فقه شیعی حرام است و در کل یک فعل مشمئز کننده است و برای برخورداری از فواید آن ، دود عنبر نسارا را استشاق کرده یا پودر شده آن را روی محل بیماری پماد کنید.

 

طریقه مصرف عنبر نسارا برای سینوزیت

بهترین روش استفاده از عنبر نسارا برای سینوزیت که حتماً باید دود آن استنشاق شود استفاده از قالب سیگار است. در این روش تنباکو درون سیگار را تخلیه کنید و مطمئن شوید که قالب سیگار پاره نشود.انبار نسارا را بکوبید و به ذرات ریزی شبیه به تنباکو تبدیل کنید و آن را درون قالب سیگار ریخه و مانند سیگار روشن نمایید و دود آن را استشاق کنید. حتماً از سلامت فیلتر سیگار مطمئن شوید تا ذرات عنبر نسارا به درون مجاری تنفسی شما نفوذ نکند.

استفاده از این روش سبب می شود بوی بد عنبر نسارا کمتری شما را بگیرد و با حداقل عوارض ، حداکثر کارایی را برای شما داشته باشد.

عنبر-نسارای-ماچه-الاغ

 

 

 

 

فواید و خواص عنبرنسارا

خاصیت ضد عفونی کنندگی عنبر نسارا

عنبر نسارا با دارا بودن ترکیبات شیمیای عالی ، از قابلی آنتی باکتریالی برخوردار است و محیط های آلوده به ویروس و عفونت را ضد عفونی می کند.برای ضد عفونی کردن محیط آن را مانند اسپند روی زغال ریخته و دود آن را در فضای محیط پخش کنید.

 

 

ضد سرما خوردگی

برای اینکه در فصول سرد دچار سرماخوردگی نشوید ، در خانه عنبرنسارا دود کنید. عنبر نسارا با داشتن خواص میکروب کشی در درمان سرما خوردگی موثر است و افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی را کاهش می دهد.

 

درمان سینوزیت با عنبر نسارا

استنشاق دود عنبر نسارا سبب درمان سردرد های کهنه و درمان سینوزیت های مزمن و حاد می شود.دود آن را استنشاق کنید و بهترین نتیجه ممکن را از این ماده پر خاصیت بگیرید.

مراحل-بیماری-سینوزیت

فواید دود عنبر نسارا برای خارش بدن

گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثّر در کاهش انواع خارش هاست.این خاصیت بدلیل خواص آنتی باکتریالی عنبر نسارا است.

 

عنبر نسارا برای نوزادان

درد گوش ناشی از عفونت یکی از دردهای شایع در میان کودکان و نوزادان است که می توان با رساندن دود عنبر نسارا به داخل گوش در از بین بردن منشاء عفونت و درد گوش نوزاردان مفید باشد.

 

خواص عنبر نسارا برای ریه

بدون این که بترسید سعی کنید دود عنبرنسارا را عمیقا به داخل ریه ها بکشید . و اشکریزش چشم، سوزش گلو و چند سوزش ،سرفه در هنگام این کار، اتّفاقی طبیعی است و نباید موجب نگرانی شما شود.هر چند دود ها حالت خوشایندی برای ریه های ایجاد نمی کنند اما دود عنبر نسارای به دلیل ترکیبات شیمیایی غنی خود ، سبب باز شدن بونش های ریه می شود و در درمان بیماران آسم موثر است.

برونش-ها-در-ریه-چکاری-می-کنند

درمان عفونت واژن با عنبر نسارا

یکی از اصلی ترین خواص عنبر نسارا کمک به درمان برخی بیماری های زنانه و رفع عفونت است. در طب سنتی از این ماده و دود دادن آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال و انواع عفونت گوش و … استفاده می شود.جالب است بدانید که اهالی روستایی در طبخ نان از عنبر نسارا به عنوان هیزم استفاده می کردند و زنان روستایی یاد گرفته بودند که واژن خود را در معرض دود حاصل از سوختن عنبر نسارا قرار دهند.

کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان

عنبر نسارا برای خانم ها نیز فواید زیادی دارد. خانم هایی که خونریزی دوره عادت ماهیانه شان زیاد است ، ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود ، ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاکشیر و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آنها سوراخ است را روی آن برگردانند، سپس لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشند و نیم خیز روی آن بایستند.

خواص زنجبیل در تسکین درد قاعدگی

عنبر نسارا برای کیست تخمدان

عمده‌ترین ویژگی عنبر نسارا برخورداری از خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی است.خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دود عنبر نسارا باعث می‌شود که رشد میکروب‌ها و باکتری‌های استرپتوکوکوس موتانس، استرپتوکوک سالیواریوس و استرپتوکوک در بدن بانوان مهار شود.

خواص عنبر نسا برای پوست

عنبر نسارا خواص بسیاری برای پوست صورت دارد و در درمان اگزما ، درمان کهیر بوده و مؤثر بر عارضه‌های پوستی ناشی از آبله مرغان و سرخک است.

درمان تاول و زخم های ترشح دار

برای درمان تاول و انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی ترشح دار ، این مواضع را روی دود عنبر نسارا بگیرید تا این زخم ها به راحتی ترمیم و درمان شوند.

 

عنبر نسارا و عفونت دندان

به دلیلد خاصیت ضد باکتریالی عنبر نسارا و همچنین تجربیات عینی و میدانی زیاد ، تاباندن دود عنبرنسارا بر دندانی که دچار عفونت سات سبب تسکین درد های دندان می شود.

دندان-درد

درمان آفت دهان

با توجه به اینکه یکی از عوامل اصلی آفت دهان عفونت های باکتریایی ، ویروسی یا قارچی است و عنبر نسارا از خواص آنتی باکتریالی برخوردرا است ، دود عنبر نسارا می تواند با عفونت های ناحیه آفت زده مبارزه کرده و در درمان آنها موثر باشد.

درمان اگزما با انبر نسارا

یکی از بهترین روش های درمانی اگزما و کاهش خارش آن ، گرفتن مواضعی از بدن که دچار اگزما و خارش است روی دود عنبر نسارا می باشد.

متوقف کردن خونریزی

برای متوقف کردن خونریزی انواع زخم های تازه و بهبودی آنها پودر عنبر نسارا را بر روی زخم بپاشید.

 

درمان خون دماغ

طبق یک دستور العمل طب سنتی استفاده از ترکیب ضماد عنبر نسارا و  سرکه بر روی پیشانی در بهبود وضعیت خون دماغ بسیار موثر واقع می شود.

خون-دمان-شدن-کودکان

 

 

فواید عنبر نسارا برای درمان صرع

برای درمان صرع ، عصاره خشک عنبر نسارا را با سرکه مخلوط کرده و دود آن را استنشاق نمایید و یا از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی استفاده نمایید.

 

 

 

عوارض و مضرات عنبر نسارا

عنبر نسارا یک ماده طبیعی است و حاصل هیچ فرآیند شیمیایی نیست می توان به جرات گفت که استفاده از عنبر نسارا بدون عارضه بوده و در صورت مصرف صحیح و هیچ گونه مشکلی برایتان به وجود نمی آید.تنها عارضه عنبر نسارا بوی بد آن است که ممکن است مدتی با شما باقی بماند و بیشتر کسانی که از این ماده طبی استفاده کرده اند ضمن اذعان به فواید آن از بوی بدی که مدتی با آنان باقی می ماند شکایت داشته اند که البته نسبت به مزیت های فراوانی که دارد ارزش استفاده کردن را دارد.

دود غلیظ عنبر نسارای برای ریه ها مناسب نیست و سعی کنید از رسیدن دود غلیظ عنبر نسارا به ریه ها ممانعت کنید و به سایر نواحی مانند ، گوش ، سینوس ها ، مقعد ، وازن و … بتابانید.

بهترین روش برای مقابله با بوی بد عنبر نسارا ، ریختن پودر عنبر نسارا درون سیگار است و کمترین ماندگاری بو در این نوع استفاده را دارد.

 

قیمت عنبر نسارا

عنبر نسارا یکی از ۷رفروش ترین محصولات عطاری ها و داروخانه های طب سنتی است که معمولاً در بسته های ۱۰۰ گرمی فروخته می شود و از سطح قیمت ۱۵ الی ۲۵ هزار تومان فروخته می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری