کد خبر:7557
پ

بیماری های مشترک قلب و عروق

عملکرد قلب هنگامی صحیح است که بتواند زنده بماند.قلب به صورت ۲۴/۷ عمل می کند تا خون را به دورترین بدن شما منتقل کند ، و اکسیژن و مواد مغذی بدن و بافت های شما را تأمین می کند. هنگامی که قلب در انجام این عملکرد اصلی مشکل دارد ، نتایج می تواند فاجعه بار […]

عملکرد قلب هنگامی صحیح است که بتواند زنده بماند.قلب به صورت ۲۴/۷ عمل می کند تا خون را به دورترین بدن شما منتقل کند ، و اکسیژن و مواد مغذی بدن و بافت های شما را تأمین می کند. هنگامی که قلب در انجام این عملکرد اصلی مشکل دارد ، نتایج می تواند فاجعه بار باشد.ما قبلاً در ، بیماری های قلبی صحبت کرده ایم ، در این مقاله به  بیماری های مشترک قلب و عروق خواهیم پرداخت و ۴ بیماری شایع قلب و عروق را مورد بررسی قرار می دهیم

بیماری های مشترک قلب و عروق

در اینجا چهار بیماری شایع قلبی و عروقی ، تأثیرات آنها بر روی بدن ، عوامل خطرزا که به آنها کمک می کند ، و روشهای درمانی پزشکان آمده است.

۱- بیماری عروق کرونر

 • بیماری عروق کرونر (CAD) نه تنها شایعترین نوع بیماری قلبی است بلکه مهمترین عامل مرگ و میر در دنیا و در میان زنان و مردان است.
 • نیازی به گفتن نیست که یکی از مهمترین عوارض بسیار ترسناک بیماری عروق کرونر ،  است ، حملات قلبی است.
 • بنابراین چه اتفاقی می افتد وقتی که کسی به بیماری عروق کرونر مبتلا باشد؟ همانطور که از نام این بیماری وجود دارد ، این نوع بیماری های قلبی عروقی بر عروق کرونر اثر می گذارد ، یعنی شریان هایی که ماهیچه های قلب را تأمین می کنند. ایجاد پلاک در عروق کرونر باعث باریک شدن آنها می شود. در اصل این یک نمونه خاص از آترواسکلروز است.

هنگامی که در انسداد عروق کرونر توسط پلاک ، جریان خون به عضلات قلب کاهش می یابد. این نوعی ایسکمی است که یک اصطلاح عمومی برای زمانی است که بافت ها یا اندام ها از اکسیژن محروم می شوند و  کمبود مواد مغذی خون را به همراه می آورد.

اکنون ، شما احتمالاً می توانید تصور کنید که اگر این عضلات متوقف شوند ، چقدر بد است ، و اگر نتوانند خون و مواد مغذی مورد نیاز خود را بدست آورند ، تقریباً مرگ اتفاق می افتد. اگر لخته خون از خونرسانی به عضلات قلب بطور کامل یا جزئی جلوگیری کند ، انفارکتوس میوکارد (حمله قلبی) رخ می دهد.

طبق گفته های کلینیک مایو ، ارائه کلاسیک سکته قلبی به شرح زیر است:

 • فشار ، سفتی ، درد یا احساس فشار یا سوزش در قفسه سینه یا بازوهایی که ممکن است به گردن ، فک یا پشت شما سرایت کند
 • حالت تهوع ، سوء هاضمه ، سوزش قلب یا درد شکم
 • تنگی نفس
 • عرق سرد
 • خستگی
 • سرگیجه یا سرگیجه ناگهانی

با این حال ، مهم است که بدانید ، سکته های قلبی به طور یکسان در همه وجود ندارد. اغلب اوقات ، زنان و مردان علائم مختلفی را گزارش می کنند. اگر فکر می کنید که دچار حمله قلبی هستید ، مهم است که سریعاً به دنبال کمک پزشکی باشید.

خوشبختانه ، راههای زیادی وجود دارد تا خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر (و حمله قلبی) را کاهش دهید ،نظیر:

 • عدم استعمال سیگار یک نکته مهم است.
 • بنابراین حفظ رژیم غذایی سالم .
 • اطمینان از ورزش منظم.
 • توجه به سطح کلسترول و فشار خون فرد
 • همکاری با پزشک برای نگه داشتن افراد در محدوده سالم.

۲- فشار خون بالا

وقتی فشار خون شما اندازه گیری می شود ، معمولاً دو عدد ثبت می شود. اولین مورد از این اعداد فشار سیستولیک است که فشار خون شما را بر روی دیواره شریانهای شما در حین سیستول انجام می دهد ، مرحله چرخه قلبی هنگام انقباض بطن ها و خون از قلب بیرون می آید. شماره دوم فشار دیاستولیک است ، که فشار وارد شده توسط خون بر روی دیواره شریانهای شما را در حین دیاستول اندازه گیری می کند ، مرحله چرخه قلبی در هنگام انقباض بطن ها و دهلیزها با خون پر می شود.

طبق گفته انجمن قلب آمریکا ، حد طبیعی فشار خون فشار سیستولیک ۱۲۰ میلی متر جیوه یا کمتر و فشار دیاستولیک ۸۰ یا کمتر است. اگر فشار سیستولیک ۱۲۰-۱۲۹ میلی متر جیوه باشد اما فشار دیاستولیک هنوز ۸۰ یا کمتر است ، فشار خون بالا می رود. آستانه فشار خون بالا (مرحله ۱) فشار خون از ۱۳۰-۱۳۹ / ۸۰-۸۹ میلی متر جیوه است.

فشار-خون-بالا


۳-پرولاپس دریچه میترال

دریچه ها در سیستم گردش خون یک سرویس عمومی مهم را انجام می دهند: جلوگیری از بازگشت جریان خون به رگ ها و اتاق های قلب.

عملکرد دریچه میترال

در حدود ۲٪ از افراد وضعیتی به نام پرولاپس دریچه میترال دارند (MVP) که در آن دریچه میترال – دریچه دوبینی شکمی که دهلیز چپ را از بطن چپ جدا می کند – در هنگام انقباض بطن به درستی بسته نمی شود. این بدان معنی است که وقتی بطن ها خون را از قلب خود فشرده می کنند ، بخشی از یک یا هر دو برگه دریچه میترال به شکم (دهانه) به دهلیز چپ باز می گردد. همچنین گاهی اوقات این امکان را می دهد که کمی خون دوباره به دهلیز چپ برگردد.


۴- آریتمی

 • به طور معمول ، قلب با سرعت ۶۰-۱۰۰ دور در دقیقه ضربان می زند (ضربان قلب در حالت استراحت بسته به  عواملی متفاوت است ، اما معمولاً در این محدوده است). قلب در حین ورزش سریعتر می تپد ، اما هنگامی که تازه به حالت سکون ، کند می شود.
 • اگر سیستم هدایت قلب به درستی کار نکند ، ریتم های نامنظم قلب (آریتمی) می تواند ایجاد شود.
 • آریتمی اغلب مطابق جهت ناهنجاری ضربان قلب (سریع در مقابل کند) طبقه بندی می شود و در جایی که در قلب مشکل رخ می دهد (دهلیز ، بطن و غیره). ضربان قلب در حال استراحت بیش از ۱۰۰ بار در دقیقه به تاکی کاردی معروف است و ضربان قلب زیر ۶۰ بار در دقیقه برادیکاردی نامیده می شود. هر دو نوع ناهنجاری باعث کاهش حجم سکته مغزی می شود و می تواند برون ده قلبی را کاهش دهد.

پمپاز-خون-توسط-قلب

 •  آریتمی سینوس هنگامی اتفاق می افتد که گره سینواتریال (SA) دارای میزان غیر طبیعی شلیک باشد. آریتمی مدار مجدد متوقف می شود هنگامی که تکانه های الکتریکی در قلب در مسیرهای مدور حرکت می کنند ، باعث تحریک مکرر می شوند.
 • آریتمی بلوک قلب هنگامی رخ می دهد که سیگنال های الکتریکی در سیستم هدایت به تأخیر افتاده یا مسدود شوند. مدار مجدد و آریتمی بلوک قلب می تواند باعث شود که دهلیز و بطن ها بطور مستقل منقبض شوند و همین امر باعث کاهش خروجی قلبی می شود.
 • ابتلا به مشکلات قلبی مانند بیماری عروق کرونر ، فشار خون بالا ، نقص مادرزادی قلب یا حمله قلبی گذشته می تواند به طور قطع خطر ایجاد آریتمی را افزایش دهد. برخی از داروهای تجویزی ، مشکلات تیروئید ، دیابت عدم تعادل الکترولیت و آپنه انسدادی خواب نیز می توانند نقش داشته باشند. بنابراین می تواند عواملی در شیوه زندگی مانند سیگار کشیدن ، مصرف الکل ، مصرف کافئین و استرس نیز ایجاد کند.
 • آریتمی را می توان با دارو ، روش های جراحی یا دستگاه کاشت (مثلاً ضربان سازها) درمان کرد. تغییرات سبک زندگی مانند خوردن رژیم غذایی سالم از نظر قلبی ، ورزش منظم ، متوقف کردن سیگار کشیدن و فشار خون و کنترل سطح کلسترول  توصیه می شود.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری