چگونه می توانم با بوی بد بدن مبارزه کنم؟

اگر می خواهید “بدون بو” باشید ، نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱- از ضد عرق در هنگام خواب استفاده کنید: 

این راهکار به محصول فرصتی می دهد تا هنگام خواب که کار و عرق نمی کنید بالاترین کارآیی ممکن را داشته بشاد. اگر بعد از حمام گرفتن در صبح از ضد عرق ها استفاده می کنید ، عرقی که جمع می کنید محصول را شسته و باعث می شود در مقابل تعریق روزانه بی دفاع باشید. به یاد داشته باشید ، دئودورانت ها از تعریق جلوگیری نمی کنند. آنها عمدتا بوی عرق را روی پوست شما ماسک می کنند. ضد عرق ها مواد شیمیایی هستند که عرق را کاهش می دهند. بسیاری از داروهای ضد عرق حاوی دئودورانت نیز هستند که به ماسک بوی آن کمک می کند. محصولی را که استفاده می کنید بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی ضد عرق است.

۲- زیر بغل خود را خشک نگه دارید

زیر بغل خود را خشک نگه دارید. باکتری ها در نواحی خشک بدن باروری سخت دارند.و هر مقدار ناحیه وجود باکتری ها مرطوب باشند ، بیشتر فعالیت نموده و سبب بوی بد زیر بغل شما می شوند.

 خشک نگه داشتن زیر بغل برای جلوگیری از بوی بد زیر بغلعلت تغییر بوی عرق بدن

 

۳-محلول پراکسید هیدروژن و آب را امتحان کنید

برای مقابله با بو بد بدن محلول پراکسید هیدروژن و آب را امتحان کنید.

نحوه استفاده از محلول پراکسید هیدروژن و آب
  • از ۱ قاشق چایخوری پراکسید (۳٪) تا ۱ فنجان (۸ اونس) آب استفاده کنید.
  •   مناطق مستعد بوی بد را (زیر بغل ، پا ، کشاله ران) با دستمال پاک کنید. این ممکن است به از بین بردن برخی از باکتری های ایجاد بو کمک کند.

۴- لباس های خود را مرتب تعویض کرده وبشویید

اگر عرق ناشی از کار کردن زیاد باشد لباس های کار و تمرین خود را اغلب بشویید .عرق لباس های بدنسازی یک زمین پرورش باکتری است.

 

۵- رژیم غذایی خود را اصلاح کنید

رژیم خود را تغییر دهید . بعضی اوقات ، غذاهای چرب ، روغنها ، یا غذاهای دارای بوی قوی مانند سیر ، کاری و پیاز می توانند در منافذ شما نفوذ کرده و باعث بو و بوی بدن شوند (همیشه قبل از ایجاد تغییرات شدید در رژیم غذایی به پزشک یا متخصص رژیم غذایی مراجعه کنید).