کد خبر:17381
پ

بهترین و بدترین قسمت کله‌پاچه کدام است؟

کله پاچه همیشه یکی از غذاهای مورد علاقه ما ایرانی های محسوب میشده است و بیشتر در وعده صبحانه میل می شود و خاطراتی به یاد ماندنی را برای ما ثبت می کند.با این وجود خوردن کله پاچه برای عده ای سم محسوب می شود و باید با شناخت جوانب مختلف کله پاچه آن را […]

کله پاچه همیشه یکی از غذاهای مورد علاقه ما ایرانی های محسوب میشده است و بیشتر در وعده صبحانه میل می شود و خاطراتی به یاد ماندنی را برای ما ثبت می کند.با این وجود خوردن کله پاچه برای عده ای سم محسوب می شود و باید با شناخت جوانب مختلف کله پاچه آن را متناسب با وضعیت سلامتی خود مورد استفاده قرار دهیم.برای برخی تنها مصرف پاچه کله پاچه توصیه می شود این افراد نباید سراغ برخی از قسمت های کله پاچه نظیر مغز و چشم به دلیل کلسترل و پربی فراوان آن بروند.

در ادامه به بهترین و بدترین قسمت های کله پاچه برای مصرف آشنا خواهیم شد.

باید در نظر داشت که این غذا یک منبع غنی از کلسترول، اسید چرب، اسید نوکلئیک، پریمیدین و پورین است و مصرف آن در بیماران قلبی، دیابتی و بیماران کلیوی توصیه نمی‌شود.

بخش هایی از کله پاچه که باید با احتیاط بخورید

چشم بسیار پرچربی است و مصرف آن چندان توصیه نمی‌شود البته باز هم این موضوع به میزان مصرف افراد در ماه بستگی دارد.

بخش های از مغز که نباید خورده شود

یک ماده کوچک به اندازه یک عدد عدس در مغز کله هست که حرام بوده و باید از خوردن آن پرهیز کرد.هنگام پاک کردن و شستن مغز باید لایه چربی ، رگه ها و غده چربی گفته شده از مغز ازاله شود.

شستن-مغز

بهترین و بدترین قسمت کله‌پاچه کدام است؟

از نظر تغذیه‌ای، بهترین قسمت پاچه است که چربی کمی دارد و بدترین بخش مغز است که سرشار از کلسترول است. جالب است بدانید مغز گاو یا گوسفند به اندازه ۸ زرده‌ تخم‌مرغ کلسترول دارد و جزو مواد غذایی بسیار پرچرب محسوب می‌ شود. البته توام بودن چربی‌هایی مثل تری‌گلیسیرید با کلسترول، جذب کلسترول را بالا برده و باعث افزایش چربی خون می‌شود.


بیشتر بدانید:

طرز تهیه کله پاچه


پر چربی ترین قسمت های کله پاچه

مغز و چشم در کله پاچه، از چربی بیشتری نسبت به پاچه و زبان برخوردار است، بنابراین توصیه می‌شود در صورت میل به مصرف کله پاچه بیشتر از زبان و پاچه که چربی کمتری دارد استفاده شود.

نکته ای که باید در مورد مغز بدانید این است که از نظر طب ، دارای طبیعتی سرد و تر بوده که هضم را با دشواری مواجه می کند که توصیه می شود برای رفع این عارضه از ادویه های گرم همراه با مصرف خوراک مغز استفاده شود.

برآورد می شود که هر ۱۰۰ گرم مغز حدود ۲۰۰۰ گرم کلسترول به بدن شما تزریق می کند و این میزان از کلسترول برای حدود یک هفته بدن کافی بوده که برای افرادی با مشکلات قلبی یک خطر بالقوه محسوب می شود.

خوراک-مغز

چربی چشم در کله پاچه چقدر است

چشم پس از مغز از بیشترین منابع چربی برخوردار است و علاوه بر چربی از رطوبت بالایی نیز برخوردار است.

پاچه های کله پاچه چطور؟

پاچه های کله پاچه یکی از بهترین بخش های یک دست کله پاچه محسوب می شود که از چربی کمتری نسبت به سایر بخش ها برخوردار بوده و به دلیل لعابی که دارد برای افرادی که دچار شکستگی یا پوکی استخوان هستند بسیار توصیه می شود.

بهترین زمان برای کله پاچه خوردن

توصیه می شود کله پاچه را در ابتدای صبح میل کنید.دیلیل آن نیز در پیش بودن یک روز طولانی است که می توانید با انجام فعالیت سوخت و ساز بدن را افزایش داده و در هضم کله پاچه موفق تر باشید.

توصیه می شود از کله پاچه در وعده شام اجتناب کنید.از مصرف زیاد کله پاچه بپرهیزد که مصرف بیش از حد آن سبب بروز بیماری هایی نظیر نقرس می شود.

همراه با کله پاچه از مصرف آب ، دوغ ، نوشابه بپرهیزید و از خوردن غذاهای سردی همراه با آن اجتناب کنید.خوردن سردی ها همراه با کله پاچه سبب انجماد چربی ها در معده شده و متابولیسم آن را کند تر می کند.

بعد از کله پاچه چی بخوریم؟

کمی بالاتر گفتیم که نباید همراه با کله پاچه خورامی های سرد را مصرف نمود و طبیعتاً خوردن خوراکی های گرم سبب هضم بهتر کله پاچه شده و مضرات آن را کاهش می دهد.
دارچین یکی از سس هایی است که در مراکز طبخ کله پاچه به همراه هر کله پاچه ارائه می شود که بسیار در هضم سریعترو بهتر آن کمک می کند.علاوه بر دارچین مصرف ادویه های گرم نیز توصیه می شود.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری