افزایش طول دستگاه تناسلی مردان ، واقعیت یا خیال واهی؟

حجم و قطر آلت تناسلی امروزه به یک دغدغه جدی برای مردان جامعه تبدیل شده و روزانه افراد زیادی را راهی کلینیک های ارولوژی می کند و به دنبال افزایش قطر آلت تناسلی به هر روش و وسیله ای متوصل می شوند تا سایز آلت تناسلی خود را بیشتر کنند.در این مقاله به اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان ، علل های خود کوچک بینی و روش های موثر و تضمینی افزایش حجم آلت تناسلی اشاره خواهیم کرد.

 دستگاه تناسلی مرد چگونه کار میکند

قبل از پرداختن به بررسی دقیق اندازه و حجم آلت تناسلی مردان باید با کارکرد های اصلی آن آشنا باشیم

  • آلت تناسلی قسمت اصلی دستگاه تناسلی خارجی مردانه است که عملکرد جنسی و و فیزیولوژیکی دارد و در قسمت تحتانی شکمی قرار دارد.
  •  این عضو تناسلی ، قادر به انزال مایع منی (حاوی اسپرم) در هنگام رابطه جنسی و و تخلیه مواد آبکی زادی بدن بعنوان ادرار است.
  • مجرای ادرار ، ادرار را از مثانه ، به خارج از بدن مرد منتقل می کند. مایع منی همچنین از طریق مجرای ادرار سفر می کند.

برای آشنایی بیشتر به مقاله عملکرد دستگاه تناسلی مردانه رجوع کنید.

 

اندازه طبیعی و نرمال آلت تناسلی چقدر است؟

اندازه طبیعی آلت تناسلی یک فرد بالغ حداقل نباید کمتر از ۹٫۳ سانتی متر باشد.یعنی آلت های تناسلی بیشتر از این میزان در زمره آلت های تناسلی طبیعی قرار دارد.بطور متوسط میانگین آلت تناسلی مردان بالغ در جامعه ایران از ۱۱٫۴ تا ۱۴٫۹ متغیر است و به ندرت پیش بیاید که آلت تناسلی بیشتر از ۱۶ الی ۱۸ سانتی متر رشد کند.

نکته ای که باید در مورد حجم طبیعی آلت تناسلی مورد توجه قرار داد ، عامل ژنتیک است.به عنوان مثال سیاه پوستان و افرادی که در مناطق حاره ای زندگی می کنند از حجم طبیعی آلت تناسلی بیشتری برخوردار هستند.

 

جدول-اندازه گیری-دستگاه تناسلی

جدول اندازه گیری دستگاه تناسلی

اندازه طبیعی اندام تناسلی کودکان

اندام های جنسی خارجی جنین تقریبا در ۱۰ هفتگی در پسر ها و ۱۲ هفتگی در دختر ها مشهود است.اندازه طبیعی آلت تناسلی جنین در ۳۰ هفتگی حدود ۱٫۵ سانتی متر است و اندازه طبیعی آلت تناسلی یک کودک یک ساله در حالت نعوظ  بین ۴ الی ۵٫۵ سانتی متر است و نباید سایز آلت تناسلی کودکان در این سنین کمتر از ۲٫۶ سانتی متر باشد.

 

چه آلتی کوچک است

آلت های عنوان کوچک را به خود می گیرند که مطابق جدول بالا و بر اساس رنج سنی از حداقل میزان حجم و سایز آلت تناسلی کمتر باشند که ابتدا باید دلایل کو ماندن آلت تناسلی بررسی شده و با یافتن دلایل کوچکی آلت تناسلی ، راهمارهای درمان اتخاذ شوند.

به-چه-التی-کوچک-می-گویندبه چه التی کوچک می گویند

اندام تناسلی تا چه سنی رشد می کند

رشد آلت تناسلی مردان با فرآیند بلوغ آنان پیوند دارد و به همراه تغییرات فیزیکی ، رشد آلت تناسلی نیز آغاز می شود.رشد آلت تناسلی در گام اول بصورت طولی بود و طول نهایی شکل می گیرد.این افزایش سایز آلت تناسلی ممکن است بصورت یکباره و ناگهانی و طی چند هفته در دوران بلوغ صورت بگیرد.بصورت کلی اندام تناسلی مردان ۱ الی ۲ سال پس از توقف رشد قد آنان متوقف شده و در ادامه از نظر عرضی تغییرات آغاز می شود.رشد بیضه ها ممکن است تا ۵ سال پس از نهایی شدن قد شما ادامه داشته باشد.

 

چرا مردان فکر میکنند آلت تناسلی کوچکی دارند؟

با عرض تاسف باید گفت تعداد کثیری از مردان جامعه در مورد حجم و سایز آلت تناسلی خود نگران و ناراضی هستند.شنیدن داستان ها و افسانه هایی در مورد حجم آلت تناسلی در دورهمی های دوستانه ، مخاطب قرار گرفتن وب سایت های تولید و نشر فیلم های پورن ، بالا رفتن غیر منطقی توقع از سایز آلت تناسلی ، نداشتن روند جنسی مناسب و ناتوانی در براقراری رابطه جنسی کارآمد در روابط زناشویی و … سبب شده تا این دسته از افراد فکر کنند که حجم آلت تناسلی کوچکی دارند و به دنبال عجایب و غرایب می گردند تا به هر طریقی که شده خود را از این کابوس نجات دهند.

نکته ای که باید دانست تا نگرانی ها بابت حجم آلت تناسلی از بین برود ، ویژگی های آلت تناسلی زنانه است. وازن زنان خاصیت ارتجاعی داشته و با هر سایزی از آلت تناسلی می توانند سازگاری پیدا کنند.لازم است بدانید عمق دستگاه تناسلی زنان بطور متوسط حدود ۱۰ سانتی متر است.این موضوع بدان معنی است که متوسط عمق واژن زنان تنها یک سانتی متر بیشتر از حداقل طول آلت تناسلی مردانه است و با داشتن یک آلت تناسلی متوسط ( حدود ۱۱ الی ۱۳ سانتی متر) همپوشانی کاملی بین آلت تناسلی مردانه و زنانه ایجاد شود.

نکته ای که بیشتر مردان در انجام آن ناتوان به نظر می رسانند عدم هم راستایی با همسران در بر قراری رابطه جنسی و نداشتن روند مناسب برای برقراری مقاربت جنسی است.

اختلال-در-نعوض

 

افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان

متاسفانه امروزه بدنبال افزایش قطر آلت تناسلی از روش های خطرناکی طبعیت می شود که تنها تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای که با انگیزه های کسب سود بیشتر تدارک دیده شده اند و نه تنها کارایی کافی ندارد بلکه عوارض خطرناک و جبران ناپذیری به دنبال خواهند داشت. در ادامه با برخی روش های افزایش طول آلت تناسلی به همراه نقد هر روش ارائه می کنیم.

افزایش قطر الت با تزریق ژل

در این روش موارد حجیم کننده را زیر پوست آلت تناسلی تزریق می کنند که باعث اختلال در حس آلت تناسلی و نامنظمی در پوست منطقه تناسلی شده و از طرفی بعد از چند ماه دوباره جذب می شوند و لذا درمان مناسبی برای بزرگ کردن الت نمی باشد و اصلاً از نظر علمی پیشنهاد نمی گردد. از عوارض ماندگار این تزریق از بین رفتن حس منطقه آلت تناسلی می باشد و لذا از نظر علمی اصلاً روش مناسبی برای بزرگ کردن الت نبوده و مطلقاً توصیه نمی شود.

 

دستگاه های کشنده آلت تناسلی

روش هایی کششی مختلفی که بر روی آلت تناسلی اعمال می شود از نظر علمی سند اثبات شده ای نداشته و به هیچ وجه نمی تواند در افزایش طول آلت تناسلی مناسب باشد.روش هایی کششی نه تنها کمکی به افزایش طول الت تناسلی مردان نمی کند بلکه سبب کاهش فرآیند خونرسانی که عامل اصلی نعوظ مردان نیز هست می شود و فرآیند نعوظ را به خطر می اندازد

افزایش-طول-الت-تناسلی

قرص افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان

بر اساس تحقیقات علمی فراون بر روی قرص ها و ژل هایی که از طرف مروجان آن بعنوان افزایش دهنده آلت تناسلی معرفی شده اند ، صورت گرفته است هیچگونه دلیل علمی معتبری مبنی بر کارآمدی آنها یافت نشده و ادعای مذکور تنها جنبه تبلیغاتی داشته ودر صورتیکه با مصرف این گونه مواد احساس افزایش طول را داشتید باید بدانید تنها جنبه تلقینی داشته و واقعیت عینی ای ندارد.

وکیوم

واکیوم دستگاهی است که با مکانیسم کاهش خون آلت تناسلی باعث متورم شدن آن می شود که در مواردی جهت اختلال نعوظ استفاده می شود ولی این دستگاه نیز جهت بزرگ کردن الت کاملاً بی اثر بوده و از نظر علمی اصلاً توصیه نمی شود.

 

جراحی بزرگ کردن قطر الت تناسلی مردان 

قطع کردن لیگمان های های آویزان کننده آلت روشی است که برای افزایش طول آلت تناسلی مردان در بعضی مراکز درمانی جهت افزایش طول آلت تناسلی پیشنهاد می شود. این عمل برای بزرگ کردن الت تناسلی به اندازه ۲-۴ سانتی استفاده می شود ولی از بزرگترین معایب آن لخت شدن و افتادگی شدید آلت است و در هنگام نعوظ آلت تناسلی رو به بالا حرکت نمی کند و افتادگی شدید دارد و لذا باعث اختلال شدید در مقاربت جنسی خواهد شد. بنابراین به هیچ وجه این روش به عنوان درمانی برای افزایش طول آلت تناسلی پیشنهاد نمی شود.

 

 

 

چیکار کنم آلتم سفت بشه

آلت تنسلی در مردان به صورت استوانه‌ای شکل می‌باشد که از ۳ بافت تو در تو تشکیل شده‌است.این بافت‌ها اسفنجی شکل هستند و در واقع مانند جَک‌های بادی عمل می‌کنند به این صورت که حاوی سلول‌هایی هستند که در هنگام تحریک جنسی، با ارسال پیام عصبی در بخش استوانه‌ای آلت، اتساع عروق روی می‌دهد و در نتیجه، حجم زیادی از خون به فضاهای موجود در بافت نعوظی وارد می‌شود.اجسام غاری و جسم اسفنجی پرخون و متسع می‌شوند و وریدهای خود را بر روی فاسیای اطراف خود می‌فشارند.به این ترتیب، جریان خون از بافت نعوظی به تعویق می‌افتد و فشار داخلی افزایش یافته و بالا می‌ماند.در نتیجه، طول و قطر آلت افزایش می‌یابد و نعوظ حاصل می‌گردد.

بنابراین روش هایی که در بالا بیشترین مدعی افزایش حجم آلت تناسلی را دارند تنها به وضعیت نعوض کمک می کنند و سبب می شود مکانیسم خونرسانی به بافت های آلت تناسلی بیشتر شده و آلت تناسلی در جین مقاربت جنسی بوضعیت راست شده و سفت دراید.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقرراتجمهوري اسلامي ايران است
دکمه بازگشت به بالا