- معلومات | دنیای اطلاعات عمومی - http://malomat.ir -

سرمایه لازم برای شغل بوتیک + درامد لباس فروشی

لباس یکی از نیاز های روزمره افراد جامعه بوده و نمی توان افراد را از آن بی نیاز دانست و همین موضوع سبب ایجاد فرصت های شغلی بی نظیری مانند فروش لباس و بوتیک داری می شود.در ادامه سلسه مقالات مشاوره اشتغال و کاریابی ، به معرفی شغل فروشگاه لباس و بوتیک داری خواهیم پرداخت و  و همچون سایر مقالات مجله معرفی مشاغل که بسیار مورد استقبال کاربران نیز واقع شده است ،  با تمام زوایای بوتیک داری  از زاویه نگاه افراد با تجربه ای که سال ها در این شغل مشغول فعالیت بوده اند خواهیم پرداخت .

نقش-دکوراسیون-فروشگاه-بر-فروش-بیشتر

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی بوتیک لباس

هزینه های راه اندازی و شروع به کار بوتیک لباس نیز به دلیل اینکه  این شغل در دسته مشاغل فروش به سبک سنتی و بازاری است نیز در زمینه های مختلقی قابل ذکر است من جمله:

الف ) هزینه های  رهن و اجاره:

بخشی از سرمایه لازم برای شروع به کار بوتیک داری معطوف به مکان و موقعیت مغازه ، بوتیک یا فروشگاه است که اعلب از طرف صاحبان این کسب و کار اجاره می شود.هزینه های رهن و اجاره به استان ، شهرستان و موقعیت راه اندازی شغل بوتیک داری بستگی دارد.طبیعتاً در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها هزینه های اجاره مغازه بالاتر بوده اما به همان اندازه ظرفیت فروش روزانه نیز بالاتر خواهد بود.

ب) هزینه دکوراسیون و ماکت ها و مدل ها:

یکی از مشاغلی که به دکوراسیون زیبا و چشم نواز ، نورپردازی عالی و خیال برانگیز و چینش زیبای محصولات خیلی متکی است ، مشاغل در زمینه فروش لباس هستند. بصورت میانگین ، البسه ای که در ویترین بوتیک ها و در تن مانکن ها مشاهده می شوند ، از شانس فروش بسیار بالاتری نسبت به لباس هایی دارند که در قفسه ها چیده شده باشند.

نورپردازی-فروشگاه.


بیشتر بدانید: ” دکوراسیون مغازه و فروشگاه چه تاثیر بر احساس مشتریان و حجم فروش دارد؟ [1]


ج) هزینه تهیه محصولات :

هزینه محصولات در شغل فروشگاه لباس داری بستگی به طیف و البسه ای دارد که شما قصد ارائه و فروش آن را دارید.می توان محصولات بوتیک لباس را بصورت زیر دسته بندی نمود:

با توجه به طیف محصولات ارائه شده در شغل بوتیک داری ، هزینه راه اندازی این کسب و کار متغیر خواهد بود بعنوان مثال هزینه راه اندازی فروشگاه کت و شلوار مردانه و البسه مجلسی زنانه بسیار گرانتر از فروش محصولاتی نظیر پیراهن و شلوار یا البسه بچه گانه است.

سرمایه-مورد-نیاز

در زیر بصورت میانگین به هزینه راه اندازی اصناف لباس فروش را مورد اشاره قرار می دهیم:

هزینه راه اندازی بویتک کت و شلوار مردانه:

برای شروع به کار فروشگاه فروش کت و شلوار مردانه ، به ازای هر متر مربع در حدود ۱۰ میلیون تومان سرمایه لازم است.این مبلغ تنها برای خرید محصولات فروش بوده و شامل رهن و اجاره و و دکوراشیون فروشگاه نیست.

هزینه راه اندازی بویتک پالتو بارانی مردانه:

هر چند کمتر پیش می آید که در فروشگاهی فقط پالتو و بارانی فروخته شود به دلیل فصلی بودن این محصولات با این وجود برای تامین محصولات فروشگاه فروش پالتو و بارانی مردانه حدود ۵ الی ۷ میلیون تومان بسته به نوع محصول و برندی که ارائه می کنید ، سرمایه اولیه لازم دارید.

هزینه راه اندازی بویتک انواع شلوار و پیراهن:

هزینه لازم برای شروع به کار بوتیک فروش شلوار و انواع پیراهن و … به ازای هر متر مربع حدود ۳ الی ۵ میلیون تومان برآورد می گردد.

هزینه راه اندازی بویتک لباس مجلسی زنانه:

سرمایه مورد نیاز تامین محصولات لباس مجلسی زنانه در حدود ۴ الی ۶ میلیون توامن برآورد می گردد.

هزینه راه اندازی بویتک کت دامن زنانه:

برای راه اندازی بوتیک کت دامن زنانه به مبلغی در حدود ۳ الی ۵ میلیون تومان به ازای هر متر مربع سرمایه نیاز خواهد بود.

هزینه راه اندازی بویتک مانتو فروشی:

برای راه اندازی و شروع به کار فروشگاه فروش مانتو برای هر متر مربع فضای فروشگاه به سرمایه در محدوده ۲ الی ۴ میلیون نیاز خواهید داشت.

هزینه راه اندازی بویتک روسری زنانه:

هزینه های راه اندازی بوتیک فروش انواع روسری زنانه ۱ الی ۲ میلیون تومان برآورد می گردد.

هزینه راه اندازی بویتک لباس شب زنانه:

هزینه راه اندازی شغل فروشگاه لباس در بخش فروش لباس شب زنانه در محدوده ۱ الی ۱٫۵ میلیون تومان برآورد می گردد.

هزینه راه اندازی فروشگاه لباس کودکان

برای راه اندازی مغازه فروش لباس کودکانه به ازای هر متر بربع به ۳ لی ۴ میلیون تومان سرمایه خرید اولینه نیاز خواهد بود.

من حیث المجموع به ازای هر متر مربع مساحت مغازه فروش لباس در بخش تامین محصولات مبلغی مابین ۵ الی ۱۰ میلیون تومان سرمایه لازم است.

آیا این کسب و کار به دانش یا مهارت خاصی نیاز دارد ؟

با توجه به اینکه این کسب و کار با مسأله فروش مرتبط است دوره های مهارت آموزیی نظیر هنر های ارتباطی [4] ، فروشندگی حرفه ای [5] ، اشرافیت بر انواع مد و لباس [6] ، شناخت روانشناسی رنگ ها در ارائه مشاوره به مشتریان بسیار بر حجم فروش شما تاثیر گذار بوده و حتماً برای افراد مشغول به این کسب و کار مورد نیاز است.

بهترین مکان راه اندازی شغل فروشگاه لباس

یکی از مولفه های فروش بالا ، موقعیت مکانی ای است که در آن محصولات خود را عرضه می کنید.

حاشیه سود شغل فروش لباس و بوتیک داری

فروش لباس و بوتیک داری از حاشیه سود مناسبی برخوردار بوده و بسته به مکان و موقعیت تجارت شما [ تهران ، مراکز استان یا شهرستان ها]، میزان رقابت با سایر فروشندگان انواع لباس ، سیاست های شما در زمینه فروش ، منابع تامین کالا و … می تواند در محدوده ۲۵ الی ۱۰۰ درصد و حتی بیشتر باشد.هر چند نرخ اصلی سود اعلام شده از طرف صنف پارچه و لباس  ۱۸ درصد اعلام شده است اما واقعیت ها به گونه ای دیگر روایتگر نرخ سود شغل بوتیک داری است.

حاشیه-سود فروشگاه لباس

فرصت ها و امتیازات شغل فروشگاه لباس

چالش شغل فروش محصولات شوینده و بهداشتی

راههای فروش بیشتر و ارتقاء این شغل کدام است ؟

برای بروش بیشتر و ارتقاء این کسب و کار ها به فعالت های جدی در عرصه های مختلفی نیاز پیدا می کنید که در ادامه شرح داده می شود:

امیدوارم از معرفی شغل فروشگاه لباس و فروش لباس بهره کافی رو برده باشید و نقطه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما از طریق درج دیدگاهها از بخش پایین همین مقاله در میان بگذارید.