پ
نحوه-و-طرز-پاک-کردن-ماهی

نحوه پاک و تمیز کردن ماهی

ماهیگیری در بسیاری از فرهنگ ها یک نوع تفریح و سرگرمی ، ورزش و شیوه زندگی در سنین گذشته بوده است. بسیاری از مردم از خوردن ماهی لذت می برند ، با این وجود نمی دانند که چگونه یک ماهی را تمیز کنند. تمیز کردن ماهی نوعی مهارت است که سبب می شود بیشترین استفاده […]

ماهیگیری در بسیاری از فرهنگ ها یک نوع تفریح و سرگرمی ، ورزش و شیوه زندگی در سنین گذشته بوده است. بسیاری از مردم از خوردن ماهی لذت می برند ، با این وجود نمی دانند که چگونه یک ماهی را تمیز کنند. تمیز کردن ماهی نوعی مهارت است که سبب می شود بیشترین استفاده ممکن را از ماهی برده و به زیبا ترین شکل ممکن آن را آماده طبخ نمایید .
برای کسانی که هرگز ماهی  تمیز نکرده اند ، ممکن است این کار دلهره آور و کثیف به نظر برسد.در ادامه یک راهنمای گام به گام برای تمیز کردن ماهی خود پیدا خواهید کرد.

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن ماهی

  • چاقو یا قیچی تیز (استفاده از یک چاقوی کند شده می تواند خطرناک باشد)
  • آب
  • کیسه های فشرده پلاستیکی
  • صفحه تخته (در صورت تمایل)
  •  ظرف یا زباله برای زباله

 

نحوه صحیح نگه داشتن ماهی برای پاک کردن آن

برای گرفتن ماهی بدون آنکه هنگام تمیز کردن از دست شما لیز بخورد ، انگشت شست خود را در قسمت آبشش قرار دهید. با قرار دادن نوک چاقو یا قیچی در تورفتگی های نرم گلو در قسمت بیرونی استخوان فک ، زیر زبان شروع کنید.

طرز پاک کردن ماهی سالمون


طرز برش زدن ماهی

بعد ، نوک ابزار خود را درون منافذ کوچک مقعد در قسمت زیرین ماهی نزدیک دم وارد کنید. شروع به برش به سمت سر نموده و مطمئن شوید که بیش از حد عمیق برش ندهید ، زیرا این کار باعث می شود تا ناحیه ستون فقرات ماهی نیز برش خورده و دو تکه شود و برای طبخ ماهی شکم پر فاقد استفاده شود.

روش پاک کردم ماهی

روش پاک کردم ماهی

به برش بخش زیرین ماهی تا ناحیه شش ها ادامه دهید تا بخش زیرین بطور کامل شکافته شود.

معلومات جذاب دنیای حیوانات
>>>


نحوه تمیز کردن شکم ماهی قزل الا

  • ابتدا در امتداد برش ناحیه شکم ماهی ، سر ماهی را نیز شکافته و شکاف سر ماهی در امتداد شکاف برش ناحیه شکم می بایست انجام شود.
  • بعد آبششها و روده ها را بردارید. برای انجام این کار ، ماهی را زیر و رو کرده و در حالی که سر را نگه داشته اید ، انگشت خود را در شکافی که قبلاً ایجاد کرده اید قرار دهیدو  سپس محکم ، اما به آرامی ، به سمت دم بکشید. این عمل باعث می شود همه بخش های درون شکم ماهی با یک حرکت سریع برداشته شوند.


نحوه خارج کردن خون ناحیه کلیه ماهی

اکنون که روده ها برداشته شده اند ، مطابق میل و سلیقه خود درون شکم ماهی را به خوبی پاک کنیدو لخته های خونی را بطور کامل از بدنه ماهی جدا نمایید.

با یک حفره داخلی خالی ، متوجه یک خط قرمز تیره در امتداد ستون فقرات خواهید شد. این خط تیره کلیه ماهی است. کلیه ماهی که بصورت لخته های خون قایل مشاهده است را بطور کامل بردارید زیرا عطر و طعم ماهی را تحت تأثیر قرار می گیرد. برای از بین بردن کلیه ، شکافی را در طول ستون فقرات ایجاد کنید تا خون ناحیه کلیه ماهی بطور کامل تخلیه شود.

سپس با استفاده از انگشت شست یا قاشق ، خون را از حفره بیرون بکشید. این کار ممکن است دو بار با کشیدن انگشت شست خود را در طول ستون فقرات نیاز داشته باشد تا تمام خون از بین برود.

بعد از پاک کردن خون تا حد امکان ، حفره داخلی ماهی از هر خون یا بقایای باقی مانده را بشویید.

تبریک می گویم! اکنون تمیز کردن ماهی خود را تمام کرده اید. این ماهی اکنون برای خوردن آماده است. برخی از مردم از خوردن ماهی هایشان در ماهی سرخ شده ، پخته شده یا حتی کبابی لذت می برند.

معلومات | دنیای اطلاعات عمومی
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • م ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۷

    سلام خیلی عالی و کاربردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید