×

بهترین و حرفه ای ترین دوره آموزش فتوشاپ

مشاهده و خرید
پ

نحوه خرید عسل طبیعی

تمامی عسل ها “طبیعی” هستند زیرا از شهد گلها گرفته می شود ، اما همه عسلها “خام” یا خالص نیستند. این بدان دلیل است که عسل اغلب برای پاستوریزاسیون گرم شده و فرآوری می شود. بیشتر عسل هایی که در فروشگاه های مواد غذایی یافت می شوند ، برای حفظ ماندگاری آن پاستوریزه شده اند. […]

تمامی عسل ها “طبیعی” هستند زیرا از شهد گلها گرفته می شود ، اما همه عسلها “خام” یا خالص نیستند. این بدان دلیل است که عسل اغلب برای پاستوریزاسیون گرم شده و فرآوری می شود. بیشتر عسل هایی که در فروشگاه های مواد غذایی یافت می شوند ، برای حفظ ماندگاری آن پاستوریزه شده اند. با این وجود ، اکثر مردم عسل طبیعی را خام یا ارگانیک می دانند و بهترین مکان برای خرید عسل طبیعی به صورت محلی است. غذاهای طبیعی یا ارگانیک هنگام خرید آنها در منطقه ای که به شما نزدیک است ، سالم ترین و تازه ترین هستند. شما بهترین مزایای سلامتی را از عسل محلی و طبیعی به دست خواهید آورد. برخی از فواید مصرف عسل شامل تسکین حساسیت ، افزایش انرژی یا بهبود حالت تهوع است. نکات زیر می تواند به شما در یافتن عسل طبیعی برای خرید در منطقه کمک کند.

 

تفاوت عسل خام و عسل طبیعی

قبل از ارائه بهترین راه حل های دستیابی به عسل طبیعی ، اجازه بدید فرق و تمایز بین عصل خالص و عسل طبیعی رو با هم شرح بدیم:

راهنمای-خرید-عسل-طبیعی

عسل طبیعی چیست؟

عسل طبیعی عسلی است که زنبور عسل در فرآیند تولید آن دخیل باشد.عسل طبیعی در مقابل عسل تقلبی قرار می گیرد که مطلقاً زنبور عسل در فرآیند تولید آن حظور ندارد.برای تحقیق بیشتر مقاله ” انواع عسل از حیث کیفیت | چرایی تفاوت اساسی قیمت انواع عسل؟ ” را مورد مطالعه قرار دهید. عسل طبیعی مفهومی عام تر نسبت به عسل خام دارد و شامل آن نیز می شود.

 

عسل خام چیست ؟

عسل خام به عسل طبیعی که در کندو قرار دارد گفته می شود و فرآیند پاستوریزاسیون فعلاً بر روی ان انجام نشده است. این عسل توسط زنبور عسل در کندوها ایجاد شده و قبل از فرآیند پاستوریزاسیون  به آن عسل خام می گویند.

 

عسل خام و طبیعی را از کجا تهیه کنیم؟

پس از اینکه تفاوت میان عسل طبیعی و خام را به خوبی متوجه شدید ، قصد داریم تا راه هایی مطمئن برای تهیه عسل طبیعی و از سرچشمه را خدمت شما عزیزان شرح دهیم.

 

1-از بازار زنبوردار محلی خود دیدن کنید

غرفه ها و بازرگانان مختلفی که عسل خود را می فروشند ، پیدا کرده و در مورد محصول خود از آنها سؤال کنید. عسل طبیعی از کشاورزان محلی معمولاً به صورت خام یا غیر پاستوریزه فروخته می شود. این بدان معنی است که عسل گرم نشده است و اینگونه عسل ها اندکی سفت است تا بتوان ذرات موم را از بین برد. از کشاورزان بپرسید که آیا عسل آنها خام است یا خیر؟ باد داشته باشید که هنگام پرسیدن به مفاهیم عسل طبیعی و عسل خام توجه کنید و سراغ عسل خام را بگیرید.

 

 

2- یک زنبوردار محلی پیدا کنید.

از بازرگانان در بازار کشاورز بخواهید نام برخی از زنبورداران محلی را به شما معرفی کنند. همچنین می توانید صفحات زرد موجود در منطقه خود را برای زنبورداری هایی که عسل خود را برای فروش تبلیغ می کنند ، بررسی کنید. استفاده از کندوهای زرد رنگ برای انتقال این مفهوم استفاده می شود که زنبوردار مایل به فروش محلی عسل طبیعی خود می باشد و شما امکان رجوع به آنان برای اهیه عسل طبیعی را دارید.هر چند که خود زنبورداران از این روش تبلیغی ، بی اطلاع هستند و اغلب بصورت عادت از رنگ زرد برای کندوهای خود استفاده می کنند. بسیاری از زنبورداران عسل خود را صاف کرده و کوزه می کنند و برخی ممکن است مایل به فروش عسل شانه شما باشند که مستقیم از کندو است. در بسیاری از مناطق ، حتی شهرها ، ممکن است فهمید که همسایگان شما زنبورها را نگه می دارند و حاضرند عسل بفروشند یا حتی هدیه دهند.

 

کندوهای عسل در طبیعت

 

 

3-از یک فروشگاه غذای بهداشت محلی بازدید کنید.

ساده ترین راه خرید عسل طبیعی ، رجوع به بازار و تهیه عسل از فروشگاه های مخصوص فروش عسل است.این فروشگاه ها اعتبار بسیار زیادی نزد مردم بواسطه ارائه عسل های اصل نسبت به عسل های تقلبی دارند و مرجع بسیار مناسبی برای تهیه عسل خام  طبیعی هستند.بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی ارگانیک عسل را به صورت خالص یا خام قفسه بندی می کنند. به برچسب روی آنها نگاه کنید و از پرسنل فروشگاه کمک بخواهید. همچنین ممکن است بپرسید که آیا آنها عسل را از زنبورهای محلی تهیه می کنند.

 فروشگاه-عسل-طبیعی

 

 

 

 

4- فروش اینترنتی عسل طبیعی

راه دیگر خرید عسل طبیعی ، استفاده از روش خرید اینترنتی عسل طبیعی است.ممکن است در محیط زندگی شما به دلیل حضور در مراکز استان ها ، شهر های پر جمعیت ، مناطق کویری و بیابانی و … به هیچکدام از راه های بالا برای تهیه عسل طبیعی و خام دسترسی نداشته باشید.باید توجه کنید که شما در دنیای مدرنی زندگی می کنید و هیچ راه بن بستی وجود نداره.همون جور که توی اینترنت کمی گشتید و سئوال خودتون رو مطرح کردید و این مقاله رو پیدا کردید ف کافی عبارت ” خرید اینترنتی عسل طبیعی و خام رو ” جستجو کنید تا با کلی فروشگاه آنلاین در زمینه فروش انواع محصولات ارگانیک مواجه بشید و عسل مورد نظر خودتون رو پیدا کنید.

خواص-عسل

5- تولید عسل طبیعی

شاید براتون این راه حل کمی عجیب به نظر برسه ، اما باور کنید فرآیند تولید عسل خیلی کار سختی نیست خصوصاً اگر در فضای طبیعی تری زندگی می کنید. کافی تا مقاله ” معرفی کامل شغل پرورش زنبور و تولید عسل طبیعی ” رو مورد مطالعه قرار بدید و کار خودتون رو از یک کندو آغاز کنید. شاید علاقه مند شدید و کلاً بزنید توی کار تولید عسل طبیعی.

 

امیدوارم از این آموزش بهره کافی رو برده باشید.

 

کلیدواژه : عسل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری