پ
copyright

ترفندهای خرید هندوانه شیرین و آبدار | نحوه تشخیص هندوانه خوب ، شیرین و آبدار

اگه شما هم مثل من عاشق هندوانه هستید ولی نگرانید از اینکه هندوانه ای که می خرید کال و نارس باشد حتماً این پست را تا انتها مورد مطالعه و بازدید قرار دهید.ما با گوشزد کردن نکاتی ساده به شما کمک می کنیم تا هنگام خرید هندوانه بدون اینکه هندوانه شکافته شود از درون آن […]

اگه شما هم مثل من عاشق هندوانه هستید ولی نگرانید از اینکه هندوانه ای که می خرید کال و نارس باشد حتماً این پست را تا انتها مورد مطالعه و بازدید قرار دهید.ما با گوشزد کردن نکاتی ساده به شما کمک می کنیم تا هنگام خرید هندوانه بدون اینکه هندوانه شکافته شود از درون آن مطمئن باشید و هندوانه ای خوشرنگ و شیرین انتخاب کنید.

 

بهترین هندوانه ایران مال کجاست

قبل از اینکه نحوه تشخیص هندوانه شیرین و قرمز را بیان کنیم اجازه دهید ببینیم بهترین هندوانه ایران مال کجاست و در چه مناطقی بهترین هندوانه رشد می کند.بهترین هندوانه ایران در شهرستان چاف رشد و پرورش می یابد.چاف و چمخاله یکی از شهرهای استان گیلان است که در بخش مرکزی شهرستان لنگرود واقع شده‌است.علت معروفیت این شهر در حاصلخیزی خاک ، رطوبت بالا به دلیل نزدیکی به دریا و تبحر کشاورزان این شهرستان در پرورش هندوانه است.

 

 

تشخیص هندوانه پوست نازک

هندوانه ای که بطور کامل رسیده باشد از پوست و گوشتی نازک تر نسبت به هندوانه کال و نارس برخوردار است.به همین دلیل باید در زمینه تشخیص هندوانه پوست نازک از روش هایی که در ادامه ارائه می کنیم پیروی نمایید تا قادر باشید در انتخاب هندوانه شیرین به هدف زده و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

فواید-سرشار-هندوانه

تشخیص شیرینی هندوانه

۱-ظاهر هندوانه باید کدر و مات باشد

ظاهر براق و سبز روشن هندوانه نشانه این است که فرایند رسیدن هندوانه هنوز کامل نشده است.در صورتیکه انعکاس محیط را روی پوست هندوانه مشاهده نمودید ، مطمئن باشید در حال خرید هندوانه ای کال ، نارس و آبکی هستید.

۲- شکل متقارن و کدر

هندوانه نباید از شکلی نامتقارن ، تورفتگی ، براقیت و … برخوردار باشد.این مشکلات ظاهری گویای درون نارس هندوانه است.این مشکلات به دلیل عدم آبیاری صحیح ، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب مستقیم ، عدم حاصلخیزی خاک و … می باشد

 

۳- قسمت زیر هندوانه را بررسی کنید

هندوانه هنگامیکه به درخت آن متصل است ناگزیر بخشی از آن بر روی زمین قرار دارد که نور خورشید به آن نمی تابد و معمولاً به رنگی غیر  از رنگ سایر بخش های هندوانه است که باید همینطور هم باشد.در صورتیکه این بخش از هندوانه به چشم نمی آید نشانه ای این است که هندوانه بطور نارس از شاخه چیده شده است.در صورتیکه رنگ رفتگی در هندوانه وجود دارد و به رنگ زرد متمایل به سفیدی مشاهده می شود ، باز نشانه کال و نارس بودن هندوانه است. اما درصورتیکه رنگ این بخش هندوانه بصورت زرد متمایل به کرم است باید بدانید که این هندوانه به اندازه کافی به شاخه متصل بوده و و=کاملاً سیده است و با خیال راحت آن را انتخاب کنید.

هورمون عشق یا اکسی توسین چیست و چگونه همسر شما را وفادار می کند
>>>

نحوه-تشخیص-هندوانه-رسیده

نحوه انتخاب هندوانه رسیده

۴- هندوانه باید نسبت به حجم خود سنگین باشد

سنگین بودن هندوانه به نسبت حجم آن به معنی پر آب بودن و رسیدن کامل هندوانه است.می توانید چنیدن هندوانه با حجم یکسان را انتخاب کرده و سنگین ترین آنه را انتخاب کنید.دقت داشته باشید سنگین بودن تنهای هندوانه ملاک قرمز بودن و رسیدن آن نیست بلکه وزن به نسبت حجم آن باید سنگین باشد.

 

۵- به محل اصال هندوانه به بوته دقت داشته باشید

هندوانه هنگامیکه بطور کامل رسیده باشد خودبخود از بوته جدا می شود و این نهایت خوشمزگی و شیرینی هندوانه است.اما باید بدانید گاهی کشاورزان منتظر جداشدن هندوانه از بوته نمی شوند و خودشان آن را ( گاهی با فشار و یا چاقو) از بوته جدا می کنند تا سریعتر هندوانه را راهی بازار نموده و به پول تبدیل نمایند. نتیجه این عجله وجود هندوانه های کال و نارس در بازار است.

اگر همچنان مقداری از بوته به هندوانه چسبیده بد به معنی کنده شدن هندوانه بواسطه یک فشار بیرونی است نه رسیده بودن آن.درصوتیکه بوته ای در این ناحیخ مشاهده نکردید و فرورفتگی مشاهده کردید ، به این معنی است که هندوانه رسیده است و شیرین است.

 

 

۶- ضربه زدن به هندوانه

هندوانه ای که رسیده باشد هنگامه ضربه زدن به آن با کف دست باید صدایی مانند صدای طبل بدهد.در صورتیکه صدایی منعکس نشد و یا با خفگی مواجه شد بدانید که لایه های درونی هندوانه به اندازه ای سفت است که هیچ صدایی تولید نمی کند.

 

با رعایت این نکات همیشه از خرید هنداونه نهایت لذت را می برید و خرید هنداونه به یک تفریح و لذت برای شما تبدیل می شود.

معلومات | دنیای اطلاعات عمومی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید