پ

نحوه استخراج ژل آلوئه ورا برای استفاده

آب آلوئه ورا یک افزودنی خوشمزه و مغذی برای هر نوع نوشیدنی یا اسموتی است. مصرف ژل گیاه آلوئه ورا به منظور کاهش التهاب ، کمک به هضم و تنظیم قند خون شناخته شده است . تهیه آب (ژل) آلوئه ورا می تواند مشکل باشد ، اما به محض تسلط در نحوه استخراج ژل ، می توانید اسموتی ها و آبمیوه های سالم […]

آب آلوئه ورا یک افزودنی خوشمزه و مغذی برای هر نوع نوشیدنی یا اسموتی است. مصرف ژل گیاه آلوئه ورا به منظور کاهش التهاب ، کمک به هضم و تنظیم قند خون شناخته شده است . تهیه آب (ژل) آلوئه ورا می تواند مشکل باشد ، اما به محض تسلط در نحوه استخراج ژل ، می توانید اسموتی ها و آبمیوه های سالم و خوشمزه را از آن تهیه کنید.با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا بصورت تصویری نحوه و طرز تهیه نوشیدنی آلوئه ورا را با هم مرور کنیم.

 

برگ آلوئه ورا را زیر آب جاری بشویید و آنرا خشک کنید.

طرز-تهیه-نوشیدنی-آلوئه-ورا

 آلوئه ورا یک مایع مایل به زرد (درست بعد از کنده شدن) سمی ترشح می کند ، بنابراین باید آن را به خوبی بشویید. اگر تازه آن را از بیرون برداشت کرده اید ، اجازه دهید برگ ۱ ساعت در داخل آب بنشیند تا تمام مایع سمی (که به لاتکس نیز معروف است) خارج شود ، سپس آن را بشویید. پس از آماده شدن برای برش ، از یک پارچه تمیز برای خشک کردن آن استفاده کنید.

  • بیشتر برگهای خریداری شده در فروشگاه قبلاً زمان آزاد شدن لاتکس زرد سمی را برداشته اند ، اما هنوز هم باید برگ را از قبل شستشو دهید تا هرگونه گرد و غبار و زباله ها را از بین ببرید.
  • مصرف لاتکس زرد ممکن است باعث گرفتگی شدید شکم ، اسهال و یا استفراغ شود و در صورت حساسیت به لاتکس می تواند کشنده باشد.

نحوه برش زدن برگ آلوئه ورا

  • با نوک چاقو کناره های برگ آلوئه ورا را برش زده تا ژل میانی قابل رویت شود.
  • همچنین می توانید برای این مرحله از قیچی استفاده کنید ، فقط اطمینان حاصل کنید که قیچی تیز باسد و آلوئه ورا را که نکند و ژل میانی آن هدر نرود.

بیشتر بدانید: ” نحوه گرفتن پوست انار به روشی جالب


برداشتن لایه بالایی آلوئه ورا

  • پس از اینکه دو طرف برگ آلوورا را با چاچوی تیز برداشتید ، ژل میانی بوسیله سطح زیرین و سط رویین پوشیده شده که لازم است سطح رویی آلوئه ورا برداشته شود.
  • برای این کار با یک چاقوی تیز همانند تصویر بالا بصورت افقی لایه بالایی و لایه پایینی آلوئه ورا را برش بزنید تا ژل آلوئه ورا بصورت کامل دیده شود.

نحوه استخراج ژل آلوئه ورا

استخراج-ژل-آلوئه-ورا

  • از یک قاشق استفاده کنید و ژل آلوئه ورا را با کشیدن کناره قاشق بر روی سطح ژل آلوئه ورا ، ژل ها را جمع آوری کرده و درون یک ظرف تمیز بریزید.
  • این کا را برای هر دو لایه انجام دهید.

امیدوارم از این آموزش کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.

 

کلیدواژه : دانستنی های جالب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری