کد خبر:10197
پ

سرمایه اولیه شغل میوه فروشی + سود فروش میوه با وانت

شغل میوه فروشی یکی از بهترین و پرسودترین مشاغلی است که همواره مشتری های خود را دارد و هیچ گاه دچار بحران کسادی نمی شود.ویژگی های بارز شغل میوه فروشی من جمله خوراکی بودن و مصرفی بودن محصولات عرضه شده در آن ، اطمینان مشتریان به خواص میوه ها ، سرمایه اولیه پایین میوه فروشی […]

شغل میوه فروشی یکی از بهترین و پرسودترین مشاغلی است که همواره مشتری های خود را دارد و هیچ گاه دچار بحران کسادی نمی شود.ویژگی های بارز شغل میوه فروشی من جمله خوراکی بودن و مصرفی بودن محصولات عرضه شده در آن ، اطمینان مشتریان به خواص میوه ها ، سرمایه اولیه پایین میوه فروشی ، حاشیه سود فوق العاده و … سبب اقبال بسیار زیاد به راه اندازی این کسب و کار شده است.در کنار فرصت های کم نظیر این شغل ، می بایست مراقب چالش های این کسب و کار که سبب کنار گذاشته شدن و ترک این شغل از طرف خیلی از افراد جویای کار نیز بود. با ما در مجله معرفی مشاغل سایت معلومات همراه شوید و تا انتهای این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید و با شغل میوه فروشی از صفر تا صد  آشنا شوید.

 سرمایه اولیه میوه فروشی

 

الف : تجهیزات و امکانات شغل میوه فروشی :

 • قفسه و استند های میوه :می توان قفسه های نگه داری میوه ها را بصورت دستی نیز درست کرد تا هزینه های راه اندازی شغل میوه فروشی پایین بیاید با ، این وجود استفاده از قفسه بندی های شیک و مخصوص شغل میوه فروشی به جذب مشتری بیشترو نهایتاً درآمد بالاتر منجر می شود.
 • ترازو میوه فروشی: به یک دستگاه ترازو الکترونیکی با دقات بسیار بالا و محاسبه قیمت های میوه فروشی نیز نیاز خواهید بود که بسته به ظرفیت و برند تهیه شده از یک میلیون توامن تا ۷ میلیون تومان قیمت آن متغیر خواهد بود.

 

تجهیزات-مورد-نیاز-برای-میوه-فروشی

ب : سرمایه لازم برای خرید محصولات :

سرمایه بعدی که برای راه اندازی شغل میوه فروشی لازم است ، سرمایه اولیه خرید میوه  ، سیفی جات ، سبزی ها و در کل تمامی محصولاتی است که قرار است در این کسب و کار به مشتریان خود ارائه نمایید.

با توجه به افزایش قیمت ها در سال های اخیر برای تجهیز یک مغازه ۳۰ متری میوه فروشی و در صورتیکه قصد داشته باشید از همه میوه های فصل نیز در شغل خود استفاده کنید ، به سرمایه های در حدود ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان نیاز خواهید داشت.

ج : هزینه رهن و اجاره مغازه :

برای راه اندازی یک واحد میوه فروشی به سرمایه چندانی در ابتدای کار نیاز ندارید ، سرمایه مورد نیاز می تواند شامل هزینه های رهن و اجاره مغازه میوه فروشی بعلاوه یک دستگاه ترازو الکترونیکی و نهایتاً قفسه نگه داری میوه ها باشد که چندان سرمایه بالایی نمی خواهد.

 

 

حاشیه سود میوه فروشی چقدر است ؟

میوه فروشی بالاترین درصد های سود مشاغل در ایران را به خود اختصاص می دهد و بنا به شرایطی که در ادامه معرفی خواهند شد از حدود ۵۰ الی ۱۵۰ درصد متغیر خواهد بود.

نحوه محاسبه سود میوه فروشی

محاسبه سود میوه فروشی از وضعیت قیمت موجود در بازار خرده فروشی نسبت به حداکثر قیمت موجود در بازار عمده فروشی محاسبه و با کسر حدود ۱۵ درصد افت (افت میوه فروشی به نسبت کیفیت میوه ها و حجم فروش روزانه متغیر است) سود واقعی میوه فروشی محاسبه می گردد.

 

سود فروش میوه با وانت

میوه فروشی با وانت و در کنار خیابان ها ، میادین و اتوبان ها یکی از پر سود ترین جنبه های میوه فروشی است.با توجه به اینکه این گونه سوداگران بازار میوه ، مستقیماً میوه خود را از باغداران تهیه می کنند ، قیمت خرید عمده میوه توسط آنان بسیار پایین است و با کمی قیمت پایین تر نسبت به مغازه دار ، نسبت به فروش میوه خود مبادرت می کنند.حاشیه سود این میوه فروش ها اغلب از ۲۰۰ درصد نیز تجاوز کرده و خواب پول بسیار کمی دارند.

حاشیه-سود

مزایای میوه فروشی با وانت

 • حاشیه سود مناسب نسبت به فروش همان محصول در مغازه میوه فروشی
 • عدم نیاز به مغازه و هزینه های رهن و اجاره و قفسه بندی مغازه.
 • عدم سربار شدن هزینه های انرژی از جمله آب ، برق ، گاز و تلفن
 • اقبال مردم به این گونه میوه فروش ها به دلیل قیمت نسبتاً مناسب آنها.
 • عدم صرف وقت و انرژی برای نظافت و چیدمان میوه ها در قفسه و تزییئ وآرایه نمودن آنها. 

معایب میوه فروشی با وانت

 • تک محصولی بودن این گونه مشاغل بر خلاف مغازه میوه فروشی که محصولات بسیار متنوعی ارائه می کنند.
 • سرپا ایستادن های طولانی که ممکن است این شکل فروشندگی را پر مشقت جلوه دهد.
 • تکیه اینگونه مشاغل به مشتریان گذرا و عدم اعتمادسازی برای مشتریان به دلیل فقدان محل کار ثابت.

 

چالش-های-کسب-و-کار

مکان مناسب برای راه اندازی شغل میوه فروشی

 • مکان های شلوغ و پرتردد
 • در میادین مخصوص میوه و تره بار که از ترافیک بسیار مناسبی بر خوردار است و به فروش میوه با قیمت ارزان تر معروف باشد.
 • در چهارراه ها و میادینی که در نقاطع شلوغ و محل تردد افراد رهگذر باشد.

[irp posts=”10371″ name=”معیار هایی برای مکان یابی مشاغل”]


مکان-یابی-مشاغل

امتیازات شغل میوه فروشی

 • سرمایه مورد نیاز مناسب برای راه اندازی این شغل در کنار حاشیه سود بسیار عالی آن.
 • عدم نیاز به دستگاها و تجهیزات زیاد و گران قیمت.
 • راه اندازی این شغل در زمان بسیار کمی میسر است و در کمترین زمان ممکن می توان مجدداً سرمایه را نقد کرده و کسب و کار را جمع کرد.
 • سبد غذایی میوه فروش ها ، هیچگاه از انواع میوه ها خالی نمانده و علاوه بر لذت بهره مندی از انواع میوه ها ، خواص درمانی میوه ها ، سلامتی را برای آنان به ارمغان می آورد.

 

 

معایب شغل میوه فروشی

 • با توجه به اینکه محصولات ارائه شده در این کسب و کار ، دوره مصرف بسیار پایینی دارند و جزء محصولات زود فساد هستند ، خرابی و ضایعات این کسب و کار در صورت پایین بودن فروش روزانه بالاست و از سرانه سود ماهانه شما می کاهد.
 • اگر میوه فروشی نتواند تمام میوه های خود را در فاصله صبح تا شب بفروشد ضرر زیادی متحمل می شود.
 • به دلیل همین محصولات مصرفی با دوره مصرف کوتاه ، میزان خرید روزانه شما بالا بوده و باید هر روزنه فرآیند خرید میوه ها و تمیز کردن و چیدن آن می تواند انرژی بسیار بالایی  از شما بگیرد.
 • در صورتیکه خارج از مراکز استان نسبت به دایر کردن این شغل اقدام کنید یا در محل سکونت و کسبو کار میوه فروشی شما ، میادین میوه و تره بار وجود نداشته باشید ،  تهیه زود به زود محصولات میوه فروشی می تواند ملال آور و خسته کننده باشد و علاوه بر صرف زمان روزانه برای فروش میوه ، شبانگاهان نیز به فکر ، تامین میوه های مغازه میوه فروشی خود باشید.
 • رطوبت میوه فروشی ها بسیار بالا بوده و زمینه بیماری های استخوانی و مفاصل مانند راشیتیسم فراوان است.
 • این کسب و کار به صرف زمان و انرژی بسیار زیادی نیازمند است و تقریباً هیچ زمانی تعطیل بردار نیست.

 

چگونه یک میوه فروش موفق باشیم

فوت و فن میوه فروشی

 • میوه ارزان قیمت ارائه کنید تا ببینید چگونه مغازه شما شلوغ می شود.فکر کنید و تصمیم بگیرید که سود حاصل از یک کیلو میوه را از فروش دوکیلو بدست بیاورید و با فروش بیشتر و سود کمتر ، گوی سبقت را از رقیبتان بربایید.
 • با مشتریان خود رابطه ای صمیمانه و مثبت برقرار نمایید.
 • در بازاریابی منفعلانه عمل نکنید و فعال باشید. به سراغ مشتریان خود رفته خصوصاً برای ادارات و شرکت هایی که نیاز به مصرف میوه برای کارکنان خود دارند ، وقت گذاشته و آنان را پرزنت کنید.
 • مغازه میوه فروشی خود را به یک کان تفریحی برای مشتریان خود تبدیل کنید.
 • سفارشات تلفنی را راه اندازی نمایید و خدمات تحویل میوه درب منازل را راه اندازی نمایید.
 • چند نیروی کار استخدام نموده و از دست فروشی میوه در مناطق غیر از محل کسب و کار خود نیز فعالیت موثر داشته باشید.
 • از نوردپردازی مغازه میوه فروشی خود غافل نمانید.
 • از آینه کاری در مغازه میوه فروشی خود استفاده کنید.اینگونه حجم میوه های موجود در مغازه خود را چندین برابر جلوه دهید.

 شغل-میوه-فروشی

ابتکار در میوه فروشی

 1. نوع چینش میوه ها در جلب توجه رهگزران بسیار حائز اهمیت است ، از آن غافل نمانید.
 2. برای مشتریان خود ، کارت بازاریابی با کد منحصر بفرد همان مشتری صادر کنید و برای خرید های بعدی او بر اساس مشتریانی که به شما معرفی کند ، تخفیف در نظر بگیرید.این شیوه در شغل میوه فروشی به دلیل حاشیه سود بالا و مطمئنی که دارد بسیار راهگشاست.
 3. میوه های بسته بندی شده با کیفیت بالا و مخصوص عیادت یا مهمانی ها ارائه کنید.
 4. برای مشتریانی که با ورچین کردن میوهه ها به یک وزن رند یا قیمت رند دست یابند ، تخفیف ۵۰ درصدی یا کاملاً رایگان در نظر بگیرید.امکان اینکه پس از وزن کردن میوه های درون یک نایلون به قیمتی رند یا وزنی رند برسید ، بسیار پایین است و با این وجود یک روش بسیار کارآمد برای جذب مشتریان خود خواهید داشت.

 

کلیدواژه : لیست مشاغلمیوه
دیدگاه کاربران ۴۳ دیدگاه
 • مجید ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۱
  0 0

  سلام و ارادت مجید قلع ریز هستم یککارگر درامدم اداره کاری و بامنت تونستم ماهی ۵۰۰٫۰۰۰ تومان پاداش دریافت کنم و اضافه کاریمم ۲۲٫۰۰۰ کردم پیش داییم کار میکنم ادم خیلی خوبیه ولی بد اخلاق و بزور میخواد تا ۶ عصر نگه داره منا مجبور شدم وایسم.من راضی به این درامدنیستم میخوام میوه فروشی راه بندازم تازه نوزاد ۴ ماهه دارم ازتون میخوام کمکم بکنید خواهشن برای اموزش این کار باید کجا برم میدونم هرکاری نیاز ب اموزش داره توروخدا کمکم بکنید سال دیگه باید اجاره نشین بشم خونه از خودم ندارم توخونه ۴۰ متری زندگی میکنم سخته بخدا ولی شکررررررررررررررررررررررر .میشه جوابشا برام ایمیل بکنید دعاتون میکنم

 • عماد ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۲۱:۵۲
  1 1

  من عماد هستم چندتا نظر پایینه واس منه ک تاحدودی از راهنماییم خوشتون اومده،من تا حدود بالایی تجربه دارم ولی نمیتونم همشو اینجا بگم،اگه واقعا قصددارین میوه فروشی کنین میتونم راهنماییتون کنم.هیچ پیج اینستا یاتلگرامی ندارم ک دنبال تبلیغش باشم.اما هرکسی میخواد حرفامو بشنوه میتونه تو اینستا بهم پیام بده تا حرفامو درغالب یه وویس وکاملا رایگان دراختیارش بذارم شاید بتونم کمکتون کنم.
  emad_h129

 • شایان‌۱۵‌ساله‌از‌تبریز ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۱:۱۰
  1 0

  من‌شایان‌هستم‌یه‌نو‌جوان‌۱۵‌ساله‌‌‌‌هم‌درس‌میخونم‌وهم‌کار‌میکنم‌‌من‌میخوام‌‌تو‌‌‌بیرون‌میوه‌بفروشم‌میشه‌بگین‌سرمایه‌اولیه‌‌‌چقدره‌‌البته‌تو‌چرخ‌میخوام‌بفروشم‌و‌تا‌حالا‌تجربه‌ندارم‌میشه‌آقای‌دبیر‌‌جواب‌من‌رو‌بدید‌ممنون‌میشم🤗‌من‌‌‌از‌بعضی‌‌میوه‌فروش‌ها‌پرسیدم‌گفتن‌اولش‌۶۰۰‌بزاری‌روزی‌هم‌دیویست‌تومن‌‌پول‌در‌میاری‌درسته‌

 • عماد ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۲
  1 0

  همینکه ی خانم فروشنده باشه کلی مشتری میاد.استرس نداشته باشین.فقط موندم چجوری از میدون خرید میکنین؟؟

 • فاطمه ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۷
  2 0

  سلام ما تازه میوه فروشی زدیم خیلی استرس داریم با قیمت مناسب و با سود کم باید چیکار کنیم مشتری زیاد داشته باشیم چجور تبلیغ کنیم

 • عماد ۴ دی ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۴
  15 1

  میوه فروشی مثل خوانندگی میمونه.هرکی با ننش یادوس دخترش قهرمیکنه و میخواد تو ی دوره کم پول زیادی ب جیب بزنه میره دنبال این شغل.
  آقا قبلش بگم که میوه فروشی مث کار معدن میمونه ینی خیلی سخته.
  نقاط قوت وضعف.
  صب ساعت ۴باید بری میدون
  تا ۱۲شب باید تو مغازه باشی
  حداقل نیروی کاری،کاریااااااااا نه تنبل ۳نفر هستش
  توزمستون چندروز وقت داری واس فروش ولی از تابستون نگم برات.از میدون که مبرسی مغازه میبینی هلوها شل شده وبقیه میموه هاهم تا ظهر با پشه ها همنشین میشن چون قراره کپک بزنن.
  اگه قدرت اینو نداری که تا شب میوه هارو بفروشی بی خیال شو وبرو کنار میدون سیگار بفروش،بقران جدی میگم

  میدونیا اکثرشون یزیدن،به قیافت نگاه میکنن و قیمت میدن،جون بچه،داداش،ارواح خاک باباشون و حتی قصم حضرت عباس رو میخورن که میوه خوبیه ولی ۸۵درصدشون دروغ میگن وباید میوه شناس باشی ینی از پیاز تا آناناس

  الان مثلا قیمت انار شده ۲۵هزار واگه مثلا دوستت و یاهمسایت یکی برداره بخوره سود چندکیلو میوه رو خورده هرچندشما تودلتون حرومش کردین

  ببین اینو دوباره میگم،میوه پلاستیک فروشی نیست که تا ۲۰۰سال بمونه،تا شب نتونی بفروشی ضرر کردی
  ممکنه از یه میوه ۵۰کیلو بیاری و اولش چون تازس ۳۰کیلوراحت میفروشی و سود خوبی میکنی ولی فرداش میای و میبینی ۲۰کیلوش داره خراب میشه ومجبور میشی به قیمت خرید یازیر قیمت بدی بره ک بوی گندش مغازتو پر نکنه.
  خیلیا میگن میوه فروشی ولی من اسمشو میذارم نوزاد ۳ماهه فروشی چون هردقیقه باید بهش سر بزنی وچیدمانشو درست کنی وگوجه هایی ک زنا فشاردادن له شده رو سوا کنی

  اینا تجربه یه جوون هست که باجون دل رفتم توش ولی خون دل اومدم بیرون.

  چندتا نقاط مثبت هم داره واگه تصمیمت جدیه ومیخوای شروع کنی چندتا توصیه خوب دارم ک اگه خوشتون اومد،بفرمایید ک تونظر بعدی بگم

 • محمد ولایتی ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۰:۵۲
  14 16

  گرسنه بمونید اما سمت میوه فروشی نرید تورو خدا
  گند ترین شغله
  ۴ سال میوه فروشی کردم اخرش کلی بدهی میدون برام موند
  صبح خروس خون تا بوق سگ کارکن و از همه ی تفریحاتت و تعطیلاتت بزن اخرش هیچی
  به افت شخصیتش نمی ارزه بخدا
  شغلی بزنید که توش خراب شدن و فاسد شدن زود به زود نباشه

 • روزبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۸
  5 3

  بنده قصد دارم میوه فروشی آنلاین راه اندازی کنم. مطالب خوبتون خیلی کمکم کرد.ممنونم از شما

 • شیرزاد ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۰۱:۰۱
  19 9

  سلام به همتون
  اگه سبزی فروش باشی
  توکار میوه فروشی برد میکنی سودشم عالیه
  ۳ نفر واسه این کار لازمه اگه میخواین تازه شروع
  وتازه دارد هستین دنبال این شغل پر زحمت رانگردین
  من خودم هم فنی کار هستم _ تعمیر لوازم خانگی _ کشاورز _متالوژی کار _ کابینت ساز _ برق کار حرفه ایی ساختمان_ تولیدمصاله ساختمانی _فروشنده_ بازاریاب
  بااستعدادهای فراوان و”””””””””””
  الحمدلله نگران کسب درآمد نیستم
  الان هم تو شغل میوه وسبزی به صورت پاره وقت با درآمد
  بالا مشغول هستم ولی فقط سفارش انجام میدم
  ضمن اینکه کسانی که میخوام وارد است شغل بشن فقط عجله نکنن این شعارمنه
  (ازکم شروع کن تا به زیاد برسی )
  خداوند کمک کار همه کسانی باشه که واسه یه لقمه نون حلال زحمت میکش انشالله دخلتون پرخیر وپر کت باشه

 • آرزو ۲۶ مهر ۱۳۹۹ / ۰۰:۴۵
  7 6

  سلام
  ممنون از تمام دوستان با نظرات مفیدشان
  سوالی داشتم ؟؟ استند های
  میوه فروشی را از کجا میتونم تهیه کنم
  با سپاس و دورود

 • ناشناس ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۱:۴۲
  2 5

  سلام
  خیلی خوشحال شدم جواب دادید.
  جا از خودمون نداریم.
  تعاملم با دیگران خوب.بلدم سریع ارتباط سازنده بر قرار کنم.
  پول ندارم که به فکر فروختن ماشین افتادم.
  یعمی اینجوری فکر کردم که نصف پول ماشبن رو مغازه بزنم نصف دیگه پول را یه ماشین پایینتر بردارم.
  راستی شریک داشتن در مغازه سیفی و میوه جات فروشی خوبه؟
  درآمد را کاهش نمیده؟
  راستی یه ماه دیگه۲۰ میلیون وام به اسمم در میاد با اون شروع کنم؟

 • سر دبیر ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۱:۱۲
  6 2

  سلام رضا عزیز
  میوه فروشی شغل خوب و پول سازیه اما باید گفت فقط زدن میوه فروشی ضامن موفقیت شما نمیتونه باشه.انتخاب جای خوب،قیمت رقابتی،تعامل با مشتری، خوشبینی و تلاش خستگی ناپذیر می تونه کمکتون کنه که درآمد خوبی ازش داشته باشید.
  ضمنا لازم نیست برای زدن میوه فروشی ماشینتون رو بفروشید.اگه جاش مال خودتون باشه با حدود ۲۰ میلیون تومان میتونید کارتون رو شروع کنید
  موفق باشید

 • ناشناس ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۰:۲۵
  6 4

  سلام
  اسمم رضاست
  انتظامات یه شرکت هستم.
  با اضافه کاری حدود۴ میلیون میگیرم.
  کرایه نشین هم هستم.خیلی سخت میگذره
  یه همکار دارم داخل شرکت که سابق سیفی و میوه فروشی داشته.دوست داره دوباره مغازه سابقشو راه بندازه.من یه ماشین دارم پژو دارم چند روزه به فکر افتادم بفروشم و با همکارم مغازه بزنیم با همه شرائطی که لازمه کار میوه و سیفی فروشی و دوستان ذکر کردن.
  میترسم کارمو از دست بدم مغازه هم نچرخه.
  راهنماییم کنید؟

 • حسین ۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۸
  5 9

  سلام . میخوام میوه فروشی باز کنم میشه کمکم کنید لطفا این آیدی تلگرامم 👈Dicioo ممنون میشم و اینم شماره تماس ۰۹۰۳۶۴۰۲۷۵۴ ثواب داره کمکم کنید

 • حسین ۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۵
  1 1

  سلام . میخوام میوه فروشی باز کنم میشه کمکم کنید لطفا این آیدی تلگرامم 👈Dicioo ممنون میشم

 • تورج ۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۶
  26 2

  سلام ب دوستان. کسی ک میگه میوه فروشی سود نداره کاسب نیست. کاسب باشی و زرنگ سنگ هم بریزی تو مغازت درآمد داره. من خودم میوه فروشی دارم یکساله با اجاره ۱۸ میلیون درماه. میخام بهتون بگم سودش ب زحمتش میرزه. روزی ۳ تومن سود دارم و آخر شبا هم حراجی میزنم هیچ میوه ای نمیمونه ک خراب بشه. اگر واست سود نداره بدون کاسب نیستی. و ذهن بقیه رو منحرف نکن.

 • سعید ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۲:۱۹
  5 4

  با سلام شوهرم یه ماشین دوو سیلو داره و شرکت کار می‌کنه حقوق شرکت به دو ونیم بیشتر نمیدن من میگم ماشینت بفروش برو میوه فروشی یا یه کار دیگه دست و پا کن خواهشاً راهنمایی کنید

 • محمد حسین ایمان زاده‌ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۸
  7 2

  این کار کار بسیار سختیه ولی یه آدم باجسارت خوش اخلاق و با ادب میخاد
  سودشم خیلی خوبه ولی چون سخته اکثر بعداز چند مدت ول میکنن
  اگر تو این کار صبر کنی و فروشتو ببری بالا قطعا موفق و ثروتمند میشی

 • سر دبیر ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۱
  6 1

  سلام سرکار خانم
  شغل میوه فروشی بسیار با ظرفیته و اگه خوب مدیریت بشه می تونه ثروت ساز باشه.با این وجود به هیچ وجه شغل راحتی نیست و چالش های بسیار جدی ای داره.در متن مقاله بطور کامل به چالش ها ، سختی ها و فرصت های اون اشاره شده

 • فاطمه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۲:۵۳
  5 6

  سلام من میخواهم مغازه میوه فروشی باشوهرم بزنم ایا خوبه یان؟چیکارکنم؟

 • جاسم ۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۲:۵۰
  5 3

  سلام
  من میوه فروشی دارم
  مهمترین عامل جنس خوب قیمت خوب اخلاق خوب توانایی‌بالا.
  من از اون دسته ادمهای هستم که ۲۴ ساعت کار میکنم ۶ ساعت میخوابم.
  من کم آوردم کارش سنگین پول‌خوبی میندازه
  ولی اگر یک هفته سفت بچسبی شاید سه تومن بندازه برات
  ولی هفته بعدی بخاطر فشارش دو تومن از سود هفته پیش باید بدی

 • جمشیدی ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۹
  3 1

  سلام بنده یه کشاورزم و اهل یکی از شهرستان های استان زنجان هستم و چند ساله شروع کردم محصولا مستقیم میدم به میوه فروشی ها چون هم واسطه رو حذف کردم و به چند دلیل خوبه برای میوه فروش یک ارزان می میخرن چون واسطه نیست ، دو ضایعات میوه کم میشود چون یه بار بار زده میشود یه بار خالی میشود و چون ضایعات میوه برای فروشنده میماند خودش ضرر هست
  و اینم نشانیه تلگرام هست و میتونم با هاتون همکاری کنم
  https://t.me/mahdi_j79

 • سر دبیر ۲۰ تیر ۱۳۹۹ / ۰۰:۲۵
  3 3

  سلام جناب بنده خدا
  چقدر پیامت امید بخش بود و ممنون از اینکه پیام امید بخش خودتون رو هر چند در یک قالب و ادبیات نامناسب بیان نمودیدتا تشویق کنید همه کسانی که در ابتدای یک راه اندازی یک کسب و کار هستند..کاش در بیان تجربیات خودتون از عبارات مناسبی استفاده می نمودید تا شیرینی این پیام صد چندان می شد.

 • بنده خدا ۱۹ تیر ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۹
  11 4

  سلام دوست(….بوق…)عزیزی که میوه فروشی زدی ورشکست شدی تو یا خیلی گیج بودی یا درامد خوبی داری حسودی دوس نداری کسی دیگه از این راه کثب درامد کنه ببین روزی دست خداست ویه چیز بگم به تمام دوستان گلم هیچ شغلی با شغل دیگه فرقی نداره مهم اینه که توی اون شغل چقدر زرنگ باشی و صفر تا صد کار رو یاد بگیی ری با بر نامه ریزی پیش بری و تلاش کنی و منظم نظم خیلی مهنه توکلت به خدا باشه و خودخواه نباش از دیگران تقلید کن یاد بگیر حرفه شو طبیعت به اندازه تلاشت و عملت و انتخاباتت مزدت رو میده به امید خدا ………..

 • سر دبیر ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۲
  5 3

  سلام باسط عزیز
  دلیلی برای نگرانی وجود نداره
  توجه داشته باشید که شما یک محصول مصرفی رو ارائه می کنید که هزینه های راه اندازی پایین و سودهی خیلی خوبی براتون داره.نکته قابل تامل سختی های کار میوه فروشی هستش.اگه در شغل میوه فروشی تجربه ای ندارید مدتی بصورت کارگر در مغازه ها یا خصوصاً میادین میوه و تره بار مشغول بشید و تجربه ها و اطلاعات لازم رو کسب کنید بعد نسبت به مغازه زدن اقدام کنید.
  مبلغ سرمایه شما برای این شغل خوب هستش.بیشترین پولی که برای این شغل باید هزینه کنید هزینه رهن مغازه هستش که اکیداً توصیه می کنم در یک محدوه پر ترافیک مغازتون رو دایر کنید و نگران هزینه های اجاره نباشید.خوبی راه اندازی میوه فروشی در یک جای شلوغ اینه که علاوه بر اینکه فروش و درآمد بالایی رو براتون به دنبال داره ، خرابی و تلف شدگی میوه کمی نیر خواهد داشت.
  اگه هزینه های رهن مغازه رو نادیده بگیریم با حدود ۳۰ میلیون تومان می توان تجهیزات رو تهیه کرد.اعم از قفسه بتدی و ترازو و روشنایی و با حدود ۲۰ میلیون تومان نیز میوه ها و محصولات مغازه رو خریداری کنید.
  نگران نباشید و با قدرت وارد کار بشید.مشتری مداری و قیمت مناسب می تونه رمز موفقیت شما باشه

 • باسط ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۳
  5 1

  سلام ممنون از راهنمایی ها و ایده ها من یه سوال داشتم ،من ۱۵۰میلیون سرمایه دارم،ومیخواستم تو تهران مغازه اجاره کنم ،اما ترس از دست دادن سرمایه م رو دارم و اینکه میترسم این سرمایه جوابگوی یه مغازه توی تهران نباشه ،من میخواستم بدونم بجز پول پیش و وسایل مغازه باید چه مقدار دیگه پول داشته باشی؟و اینکه من تنهایی این کارو بکنم یا باکسی شریک بشم؟ممنونم از سایت خوبتون

 • سر دبیر ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۹
  6 1

  با سلام خدمت امیر عزیز
  دقیقاً راجع به چه بخشی از این شغل ابهام دارید؟

 • امیر ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۰۴:۵۵
  3 1

  سلام من الان چند روزه که دنبال مغازه میگردم برا میوه فروشی پیدا نمیشه .قبلا با وانت میفروختم خوب بود ولی الان نمیدونم بازار چطوره .دوسدارم این شغل رو ولی نمیدونم چیکار کنم لطفا رانمایی کنید

 • خاطره کریمی ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۷
  6 2

  سلام شوهرم تقریبا یه ماه میشه که دوستش میوه فروشی زده..ماهی ۲میلیون و ۲۰۰هم اجاره میده..هنوز که توکارش راه نیوفتاده و برای خرید میوه ازتره بارگاهی پول قرض میگیره..هرچیهم بهش میگیم بار کمتر بخر گوش نمیده..دعا کنین کارش راه بیوفته

 • سر دبیر ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۵
  6 2

  سلام علی عزیز
  دلیلی برای ترس وجود نداره و کافیه تا مشتری مداری رو اولویت اول و کیفیت و قیمت رو هم بهتر از رقیبات کار کنی.طبیعتاً هر کسب و کاری در شروع ممکنه که رونق چندانی نداشته باشه برای همین با احتیاط شروع کن و نیاز بازار رو در منطقه ای که کار می کنید رو بسنج و به تدریج حجم خرید روزانت رو افزایش بده.
  از ترفندهای که توی همین مقاله عنوان شده استفاده کن و مقاله های “معیار هایی برای مکان یابی مشاغل” و “انواع مشتری و راههای فروش حرفه ای | چگونه مشتری وفادار داشته باشیم” رو هم با دقت مطالعه کن که مطمئناً بهت کمک میکنه.
  برای شروع ۲۰ میلیون کافیه اما به تدریج به نورپردازی و دوراسیون مغازت هم کمی برس و امیدوارم از این کسب و کار بتونی سود خیلی خوبی کسب کنید.
  این که گفتید دور از بقیه میوه فروشی ها هستش ، مزیت محسوب نمیشه ولی اگه ترافیک پای خوبی داره حتماً جای مغازه هم خوبه.
  کار میوه فروشی پر چالش هستش و یه کم سختی هم داره و این رو بدون که دوماه اول ممکنه به حاظ جسمی و حتی روحی کمی بهتون فشار وارد بشه اما بعدش جسم و جان و روحیاتت با این کار تطابق پیدا میکنه و اصلاً اذیتت نمیکنه.با قدرت تمام کارت رو راه اندازی کن و امیدوارم توی کارت بدرخشی

 • علی مومنی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۸
  6 1

  سلام
  بنده شغل میوه فروشی رو خیلی دوست دارم
  اما هیچ تجربه ای در اون ندارم
  یکی از دوستام مغازه خالی داره واگزار می‌کنه بهم
  دوست دارم میوه فروشی راه بندازم
  مکانش هم خوبه دور از سایر میوه فروشی ها
  مکان شلوغ و پرتردد
  سرمایه تقریبا ۲۰ میلیون دارم
  اما نمی‌دونم یکم میترسم و تردید دارم که راه اندازی کنم شاید کارم نگیره یا نتونم از پسش بر بیام
  لطفاً راهنمایی کنید
  ممنونم

 • سر دبیر ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
  6 1

  کاربران عزیز توجه داشته باشید که حاشیه سود ۲۰۰ درصدی که در مقاله درج شده در روش فروش میوه با وانت نیسان هستش که قیمت خرید میوه از باغدار بدون واسطه انجام می شود.طبیعتاً افرادی که مغازه میوه فروشی راه اندازی می کنند به دلیل تهیه میوه از میادین میوه و تره بار و وجود واسطه ها در این سبک کاری ، قیمت تمام شده میوه برای آنان بالا بوده و حاشیه سود طبیعی در این روش حدود ۳۰ درصد بوده که نباید اشتباه گرفته شود.
  هر چند در مغازه داری از محل تنوع بالا محصولات و داشتن جای ثابت آینده کاری به مراتب بهتری نسبت به روش فروش با وانت قابل تصور است

 • ایستاده ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶
  4 2

  همیشه ک ۲۰۰درصد نیس تره بار شغل پرریسکیه باید بری داخلش تا بفهمی از بیرون همچی گلو بلبله بعضی وقتا همچی انقد خوبه بعضی وقتا خیلی افتضاه

 • کیانی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۹
  4 1

  برادران جان سلام ( در مورد میوه فروشی میگویند سود تو خریده

 • م ا استقلالی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۵
  3 1

  والا میگن شغل خوبیه ولی دروسر داره خب هرشغلی دروسر داره شاید رو بعضی اجناس زیادسودنکنی ولی روبقیه زیاد سود میبری وجبران میشه شاید جات خوب باشه شهرتونم ۲۰۰ هزارنفری باشه روزی ۵۰۰ هزارببری

 • سر دبیر ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۸
  4 0

  سلام احمد عزیز
  سود دویست درصدی حاصل از شغل میوه فروشی برای افرادی است که مستقیماً میوه را از باغداران تهیه می کنند نه میادین میوه و تره بار و با وانت نیسان در کنار خیابان ها و بزرگراهها می فروشند.هرچند در این سبک کاری تنوع محصول ارائه شده گاهی تا یک محصول مانند پرتقال کاهش می یابد و سختی هایی نظیر مسافرت برای خرید میوه از باغداران را نیز بر میوه فروش تحمیل می کند.
  به هر حال اطلاعاتی که از اونا استفاده شده تا مقالات مربوط به مشاغل تدوین بشوند حاصل مصاحبه با افرادی است که سالها در این شغل مشغول کار بوده اند و از تجربیات آنان الهام گرفته شده است.

 • احمد ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۴:۵۴
  3 1

  واقعا تعجب میکنم ازین مقاله
  دویست درصد سود؟؟؟
  از کجا اوردین این ارقامو؟؟
  من خودم بر اساس همین اطلاعات غلط میوه فروشی زدم
  باور کنید سودش گاهی به پنج درصدم نمیرسه
  و خیلی وقتا با ضرر باید بفروشی
  واقعا شغل مذخرف و پر زحمتیه
  هرگز به سمتش نرید

 • سر دبیر ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۱:۱۶
  2 0

  سلام.از لطف و نظر شما ممنونیم.
  سئوالاتتون رو از همین جا مطرح کنید و مطمئن باشیذ توسط افراد خبره این حوزه کسب و کار پاسخ داده خواهد شد.

 • حمید ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۱:۰۴
  2 0

  سلام،این سایت خیلی کمکم کرده واقعا عالی حرف نداره،فقط یه مقدار سوالاتی برا من پیش اومد که اصلا جوابی واسه سوالهام پیدا نکردم

 • سر دبیر ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۵
  2 1

  سلام کاربر گرامی
  از اینکه تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید و به علاقه مندان حضور در این کسب و کار راهنمایی ارائه کردید بسیار سپاسگزاریم

 • MBپرسپولیسی ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۳:۱۵
  3 0

  ممنون آموزنده بود ولی میوه فروشی جزء شغل هایی هست که حتما باید چند سالی کارگری بکنی واین رو هم باید دانست که فروش میوه کار زیادی ندارد بلکه این خرید میوه هست که ازهمه چیز مهمتر هست در کل برایه دوستانی که برایه اولین بار این شغل را میخوان راه اندازی بکنن تا کارگری نکرده اند اصلا خوب نیست

 • سر دبیر ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۲:۴۰
  4 0

  سلام
  از لطف شمت سپاسگزاریم

 • حمزه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۲
  3 1

  باسلام. از ارایه مطلب کامل و مفیدتون بسیار متشکرم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری