کد خبر:15722
پ

راه اندازی مغازه یراق الات ساختمانی

مغازه لوازم یراق آلات ساختمانی در هر شهری میتواند سودآور باشد زیرا به علت ساخت و سازهای ساختمانی ، مردم در هر صورت باید از لوازمات ساختمانی و یراق آلات برای پیش بردن کار خود استفاده کنند.اینکه بازار هدف ، میزان سرمایه مورد نیاز اولیه ، حاشیه سود ماهیانه یراق آلات چقدر است را باید […]

مغازه لوازم یراق آلات ساختمانی در هر شهری میتواند سودآور باشد زیرا به علت ساخت و سازهای ساختمانی ، مردم در هر صورت باید از لوازمات ساختمانی و یراق آلات برای پیش بردن کار خود استفاده کنند.اینکه بازار هدف ، میزان سرمایه مورد نیاز اولیه ، حاشیه سود ماهیانه یراق آلات چقدر است را باید با مطالعه این مقاله که حاصل مصاحبه با افراد با سابقه در این کسب و کار است را مطلع شوید.

 

معرفی مغازه ساختمانی و بهداشتی

شغل لوازم یراق آلات ساختمانی با تهیه و گردآوری مجموعه ابزار های مورد نیاز این شغل که لیست جامع آن در ادامه آمده است و ارائه آن به مشتریان خود ، مبلغی را به عنوان هزینه خرید محصول بعلاوه سود اعلام شده از طرف اتحادیه مورد نظر از مشتریان اخذ می کنند.

 

لیست کامل ابزار و یراق آلات ساختمانی

شغل ابزار آلات ساختمانی از تنوع محصول بسیار بالایی برخوردار است و همین تنوع بالای محصول از مزیت های این شغل در مقابل مشاغل تک محصولی محسوب می شود.تنوع بالای محصولات در کنار بازار همیشگی و تضمین شده و حاشیه سود مناسب این کسب و کار را به یک حوزه ثروت آفرین تبدیل نموده است.

با این وجود برای راه اندازی شغل ابزارآلات ساختمانی لازم است تا به یک لیست جامع از محصولات دسترسی داشته باشید تا برای جمع و جور کردن شغل لوازم ساختمانی چیزی از قلم نینداخته باشید. در ادامه لیست ابزار یراق آلات ساختمانی آورده شده است.

الف: لوازم فلزی ساختمان

 • فرغون / بیل / لوازم فرغون / توری / باکت / کلنگ /الکترود / رابیتس / سیم و مفتول / استانبولی – سطل – ملاقه / میخ/ چسب / تایر و تیوپ / الک / ماله بنایی – کمچه بنایی / صفحه برش و سایش / قرقره (بالابر) / دسته / شاقول

 

ب: لوازم سرویس بهداشتی

 • وان / شیرآلات ساختمانی / جکوزی / لوازم حمام / لوازم سرویس بهداشتی / کابین دوش / کابین سونا بخار / فلاش تانک – سیفون / توالت / آینه و باکس دستشویی و توالت / ست کابینت روشویی / ابزار و لوازم حمام / کاسه توالت ایرانی – زمینی / روشویی / سنگ روشویی کابینت / توالت فرنگی ثابت / توالت فرنگی متحرک / لوازم لوله کشی ساختمان / لوازم توالت فرنگی

 

ج: یراق آلات ساختمانی

 • یراق آلات تخت خواب / یراق آلات درب ساختمان / یراق آلات کابینت و لوازم / یراق آلات کمد دیواری / پیچ – ابزار و یراق آلات / انواع لولا / دستگیره های تزیینی / ریل کشویی / انواع چفت و بست / پروفیل های آلومینیومی / سایر یراق آلات و اتصالات

 

د: ابزار آلات

 • انواع آچار ، انبردستی / فاز متر / ابزار اندازه گیری دقیق/ابزار آلات برقی/ابزار آلات دستی/مجموعه – بسته د- ست ابزارآلات/نردبان/گلخانه پیش ساخته/ ابزار و لوازم باغبانی -کشاورزی- دستکش ایمنی کار-چسب های صنعتی

 

ه: لوازم نظافتی:

دسته جارو / تی / جارو / تی نخی / تشت

 

 

 

 

سرمایه لازم شغل ابزار آلات ساختمانی

 • سرمایه اولیه مورد نیاز برای این کسب و کار به سیاست های شما ، مساحت مغازه لوازم ساختمانی ، استان و شهرستان محل فعالیت شما و … دارد.طبیعتاً هزینه های رهن و اجاره مغازه در تهران و مراکز استان ها بسیار بالاتر از شهرستان بوده و بر سرمایه اولیه شما تاثیر مستقیم دارد.
 • اینکه کسب و کار خود را با چه مساحتی آغاز کنید نیز حجم سرمایه اولیه شما را تعیین می کند.مغازه های با مساحت بالا به سرمایه بالاتری نسب به مغازه های کوچک دارد که بتوانید فضای فروشگاه خود را پر جلوه دهید.
 • اجناس عرضه شده بسیار متنوع بوده و هم شامل اجناسی حجیم بوده با قیمت پایین و ه م اجناس کم حجم با قیمت بالا.من حیث المجموع به ازای هر متر مربع مغازه ای که برای این کار در نظر گرفته باشید به حدود ۵ میلیون تومان سرمایه اولیه در بخش تامین اجناس فروشگاه نیاز خواهید داشت.
 • بعنوان مثال در صورتیکه قصد راه اندازی یک مغازه ۳۰ متری لوازم یراق آلات ساختمانی داشته باشید به طوری که از کل فضای مغازه استفاده کنید ، حدود ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارد.
 • مزیت این کسب و کار بر سایر مشاغل نظیر سوپر مارکت ، چاپ دیجیتال ، رستوران داری ، فست فودی ، قنادی و … دارد این است که به تجهیزات خاصی نیازی نیست و تنها با قفسه بندی فروشگاه لوازم یراق آلات ساختمانی می توانید مغازه را از محصولات پر کرده و سرمایه ای در زمینه خرید تجهیزات جانبی و ثانویه لازم نیست.
لوازم-اسپرت-خودرو-
لوازم-اسپرت-خودرو-

 

دکوراسیون مغازه ابزار یراق

این کسب و کار به دکوراسیون فروشگاه چندان وابسته نیست و در صورتیکه با کمبود بودجه مواجه هستید می توانید از آن صرفه نظر کنید که این نیز مزیت این کسب و کار است.

 

حاشیه سود فروش ابزار و یراق آلات ساختمانی

میزان سود ماهیانه لوازم ساختمانی به سیاست های قیمت گذاری ، حجم فروش روزانه و ماهیانه ، بازاریابی و … دارد و محصولات عرضه شده در این کسب و کار از برچسب قیمت گذاری برخوردار نبوده و این موضوع زمینه گرانفروشی بسیار از فروشنده های لوازم یراق آلات را فراهم نموده ایت و به همین میزان حاشیه سود حاصل از فروش هر محصول را افزایش داده است.

با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته میزان سود فروش یراق آلات به حوزه جغرافیای محل فعالیت و اراده فروشنده ها بستگی زیادی دارد.هر مقدار رقبای جدی تری در بازار این فعالیت وجود داشته باشد حاشیه سود این کسب و کار نیز بواسطه فعالیت رقابتی کاهش می یابد.حاشیه سود تعلق گرفته بر محصولات این حوزه کاری از حدود ۲۵ درصد تا ۱۰۰ درصد بر اساس محل فعالیت( استان و شهرستان) متغیر است.

 

حاشیه-سود

معایب شغل ابزار یراق آلات ساختمانی

 • نیاز مند بودن به سرمایه بالا برای آغاز این کسب و کار
 • این کسب و کار بشدت تحت تاثیر صنعت ساخت و ساز بوده و دوره های رکود طولانی را نیز تجربه می کند.
 • خواب سرمایه در این کسب و کار به نسبت سایر مشاغل بالاست.
 • محصولات عرضه شده در این حوزه کاری کمتر جنبه مصرفی داشته یا دوره مصرف طولانی دارند ( البته نه در همه بخش ها)
 • نسیه فروشی و درخواست فروش نسیه از طرف مشتریان در این شغل یکی از چالش های جدی محسوب شده و می تواند منجر به ورشکستگی مشاغل شود.

 

چالش-های-کسب-و-کار

مزایا شغل ابزار یراق آلات ساختمانی

 • علاوه بر فروش مستقیم محصولات ساختمانی می توان با کادر سازی حساب شده ، در زمینه ارائه خدمات ساختمانی نظیر لوله کشی ساختمان ، تعمیرات کولر ، تعمیرات شیرآلات ساختمانی ، دکوراسیون داخلی و … نیز به فعالیت پرداخت که با توجه به حجم کاری بالا و فرصت های درآمدی فوق العاده چندان توصیه نمی شود و بهتر است تمرکز خود را بر روی فروش محصولات قرار دهید.
 • تنوع بالای محصولات در کنار حاشیه سود ماسب هر محصول
 • تامین نیاز های اساسی صنعت ساخت و ساز در کنار اصطحلاک و نیاز مجدد به تعویض و تعمیرات.
 • صرف پولهای مازاد مردم در زمینه ساخت و ساز سبب شده همواره مشتری خود را در این کسب و کار داشته باشید.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری