کد خبر:20215
پ

مراحل پیشرفت سرطان مری

مرحله ۰ (کارسینوما درجا) یا سرطانهای مرحله ۱A بسیار کوچک ممکن است گاهی از طریق آندوسکوپی برداشته شوند.همچنین می توان از جراحی برای این تومورها استفاده کرد. مرحله۱ جراحی معمولاً درمان انتخابی برای سرطانهای مرحله ۱ است و ممکن است تنها درمانی باشد که در بعضی موارد لازم است. مرحله ۲ و ۳ شیمی درمانی […]

مرحله ۰ (کارسینوما درجا) یا سرطانهای مرحله ۱A بسیار کوچک ممکن است گاهی از طریق آندوسکوپی برداشته شوند.همچنین می توان از جراحی برای این تومورها استفاده کرد.

مرحله۱
جراحی معمولاً درمان انتخابی برای سرطانهای مرحله ۱ است و ممکن است تنها درمانی باشد که در بعضی موارد لازم است.

مرحله ۲ و ۳
شیمی درمانی و پرتودرمانی (یا شیمی درمانی به تنهایی) و به دنبال آن عمل جراحی رایج ترین روش برای درمان سرطان در این مراحل است ، اگرچه گاهی اوقات جراحی به تنهایی یا شیمی درمانی به تنهایی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر اختلاف نظر وجود دارد که آیا افراد مبتلا به کارسینوم سلول سنگفرشی مری که پاسخ کاملی دارند پس از شیمی درمانی هنوز نیاز به عمل جراحی دارند.

مرحله ۴
با وجود سرطانهای مرحله ۴A ، شیمی درمانی و پرتودرمانی ممکن است گاهی اوقات تحت عمل جراحی قرار بگیرند.اگر تومور خیلی خوب پاسخ دهد. برای سرطانهای مرحله ۴B ، شیمی درمانی گاهی اوقات می تواند منجر به پاسخ جزئی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری