کد خبر:20361
پ

مدت زمان رشد مو پس از کاشت مو

رشد مو در چرخه هایی متشکل از سه مرحله صورت می گیرد: آناژن (مرحله رشد): بیشتر موها در هر زمان مشخص رشد می کنند. هر مو در این مرحله چندین سال می گذرد. کاتاژن (مرحله انتقالی): طی چند هفته ، رشد مو کند می شود و فولیکول مو منقبض می شود. تلوژن (مرحله استراحت): طی […]

رشد مو در چرخه هایی متشکل از سه مرحله صورت می گیرد:

آناژن (مرحله رشد): بیشتر موها در هر زمان مشخص رشد می کنند. هر مو در این مرحله چندین سال می گذرد.

  • کاتاژن (مرحله انتقالی): طی چند هفته ، رشد مو کند می شود و فولیکول مو منقبض می شود.
  • تلوژن (مرحله استراحت): طی ماه ها ، رشد مو متوقف می شود و موهای قدیمی از فولیکول مو جدا می شوند. موهای جدید مرحله رشد را شروع می کنند و موهای قدیمی را بیرون می کشد.

مو در افراد مختلف با سرعت های مختلف رشد می کند. نرخ متوسط ​​حدود نیم اینچ در هر ماه است. رنگ مو توسط سلولهای پیگمنت تولید ملانین در فولیکول مو ایجاد می شود. با پیری ، سلول های رنگدانه می میرند ، و موها خاکستری می شوند.

مراحل-رشد-موساختمان مو

طبق یک تحقیق معتبر در سال ۲۰۱۵، تحقیقات نشان می دهد که فولیکول های مو فقط در مرحله تلوژن “در حال استراحت” نیستند. فعالیت سلولی زیادی در این مرحله اتفاق می افتد تا بافت ها بتوانند موهای بیشتری احیا و رشد کنند. به عبارت دیگر ، مرحله تلوژن برای تشکیل موهای سالم بسیار مهم است.

فولیکولهای مختلف همزمان مراحل مختلف چرخه را طی می کنند. برخی از فولیکول ها در مرحله رشد هستند و برخی دیگر ممکن است در مرحله استراحت باشند. برخی از موهای شما ممکن است در حال رشد باشد ، در حالی که برخی دیگر از بین می روند.

طبق دانشکده پوستی پوستی آمریکا ، هر فرد متوسط روزانه تقریباً ۱۰۰ رشته مو از دست می دهد. حدود ۹۰ درصد منبع فولیکولهای مو در هر زمان معین در مرحله آناژن قرار دارند.


بیشتر بدانید:

افزایش سرعت رشد مو


مراحل رشد مو پس از کاشت

یک روز بعد از عمل کاشت مو

روز بعد از عمل کاشت مو زمان بسیار مهمی برای مشاهده نتایج است. می توانید باند را از ناحیه اهدا کننده جدا کرده و محل گیرنده را به آرامی با یک دستمال مرطوب یا اسفنج تمیز کنید تا خون خشک شده را پاک کنید. گرافت های پیوند شده در این مرحله در معرض آسیب قرار دارند، بنابراین مهم است که محل کاشت را از مالش، خراش یا سوزش محافظت شود. هیچ دلیلی وجود ندارد که روز بعد از عمل به انجام کار های روزمره مشغول شوید. هر گونه تورم، پوسته پوسته شدن یا قرمزی ایجاد شده پس از پیوند مو طی ۵ تا ۷ روز کاملاً برطرف می شود.

علائم-ریزش-مو-و-طاسی

۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل کاشت مو

در این دوره باید به مراقبت از گرافت های پیوند شده بپردازید و تمام دستورالعمل های پس از عمل را انجام دهید. در طی این مرحله منطقه اهدا کننده بهبود یافته، موهای کاشت شده شروع به رشد می کنند. یک اثر زخم در اطراف هر واحد فولیکولی پیوند شده شکل می گیرد. تا پایان ۱۰ روز اول این زخم ها از بین می روند.

۲ تا ۳ هفته بعد از عمل کاشت مو

تقریباً دو هفته بعد از عمل جراحی کاشت مو، ممکن است که موهای تازه پیوند شده ریزش پیدا کنند. که یک بخش کاملاً طبیعی از روند بهبودی بوده و به این معنی نیست که گرافت ها نتوانسته اند ریشه بگیرند. این زمان یک قدم طبیعی در چرخه رشد مو برای ریزش موهای قدیمی است، خود ساقه مو می ریزد، اما واحدهای فولیکول کاملاً دست نخورده باقی می مانند و شروع به رشد موهای جدید می کنند.

 

۱ تا ۴ ماه بعد از عمل کاشت مو

چند ماه بعد از عمل کاشت مو، آغاز مرحله رشد موهای تازه پیوند شده است. در این مرحله پیوندهای جدید به عنوان رشته های ظریف در پوست سر ظاهر می شوند.

 

۵ تا ۹ ماه بعد از عمل کاشت مو

در طی این مرحله حجم قابل توجهی مو رشد کرده و در پایان این دوره موها شروع به ضخیم شدن می کنند و شما قادر خواهید بود به هر روشی که می خواهید موهای خود را کوتاه یا رنگ کنید.

 

۹ ماه بعد از عمل کاشت مو

تا این مرحله تقریباً ۸۰ درصد موهای جدید رشد می کنند و نتایج کاشت مو بسیار قابل توجه خواهد بود. در این مرحله مشخص می شود که نتیجه نهایی چگونه خواهد بود.

 

یک سال بعد از عمل کاشت مو

یک سال پس از عمل کاشت مو روند پیوند کامل خواهد بود. ممکن است در برخی افراد رشد موهای جدید حتی بعد از یک سال ادامه یابد، اما برای بیشتر افراد پس از یک سال مرحله رشد مو تمام می شود. بعد از گذشت یک سال بیمارانی که ریزش مو زیادی دارند، می توانند کاشت مو دیگری انجام دهند.

 

در پایان کاشت مو با استفاده از روش های مختلفی صورت می گیرد که بهترین و جدید ترین روش حال حاضر جهت انجام این کار کاشت مو به روش DHI می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری