پ

شغل فروش و نصب دوربین های مدار بسته + درآمد ماهیانه ، راه اندازی

شغل فروش و نصب دوربین های مدار بسته یکی از مشاغلی است که در دهه اخیر مشتریان بسیاری پیدا کرده و علاوه بر صاحبان مشاغل آزا و ادارات دولتیو شرکت ها ، منازل مسکونی نیز برای تامین امنیت هر په بیشتر خود ، به نصب دوربین های مدار بسته اهتمام می ورزند و همین مساله […]

شغل فروش و نصب دوربین های مدار بسته یکی از مشاغلی است که در دهه اخیر مشتریان بسیاری پیدا کرده و علاوه بر صاحبان مشاغل آزا و ادارات دولتیو شرکت ها ، منازل مسکونی نیز برای تامین امنیت هر په بیشتر خود ، به نصب دوربین های مدار بسته اهتمام می ورزند و همین مساله سبب رونق این کسب و کار شده است و زمینه اشتغال افراد زیادی را فراهم نموده است.با ما در ادامه این مقاله همراه شده تا با صفر تا صد شغل فروش و نصب دوربین مداربسته آشنا شوید.

 

شغل نصب دوربین مداربسته چیست؟

این کسب و کار برای تامین امنیت مشاغل آزاد ، ارگان های دولتی و هر مکانی که برای تامین امنیت به مانیتورینگ  امنیتی نیاز دارد خدمات نصب دوربین مدار بسته ارائه کرده و در قبال خدماتی که ارائه می کنند ، وجهی را بعنوان اجرت و سودی برای استفاده از تجهیزات استفاده شده دریافت می کنند.

 

در حرفه نصابی دوربین مداربسته چه خدماتی ارائه می شود؟

خدماتی که در شغل نصب دوربین مدار بسته ارائه می شود به شرح ذیل است؟

 • کابل کشی از دوربین ها تا دستگاه رسیور تصویر
 • داکت کشی برای عبور کابل ها
 • نحوه سوکت زدن و نصب انواع BNC
 • نصب انواع دوربین آنالوگ و دیجیتال
 • نصب انواع دوربین تحت شبکه
 • نصب دستگاه ضبط تصویر DVR و NVR
 • تنظیم دستگاه ضبط تصویر
 • انتقال تصویر به کامپیوتر و موبایل
 • تنظیم تصویر هر دوربین
 • چیدمان دوربین ها
 • طراحی اتاق کنترل و نظارت بر دوربین ها

دوربین-مدار-بسته

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فروش و نصب دوربین های مدار بسته

برای شروع فروش و نصب دوربین های مدار بسته علاوه بر تخصص و مهارت در نصب انواع دوربین مداربسته ، باید سرمایه اولیه ای برای رهن و اجاره مغازه یا دفتر کار ، خرید محصولات ارائه خدمات دوربین مداربسته و ابزار های مورد نیاز تهیه و هزینه شود که جزئیات آن به شرح ذیل است:

۱- هزینه های رهن و اجاره دفتر فروش و نصب دوربین مدار بسته

مانند هر کسب و کار دیگری به یک مغازه یا دفتر برای هماهنگی و ملاقات با مشتری و ارائه محصولات نیاز دارید که پندان به فضا و مساحت زیادی نیاز ندارد.هزینه رهن و اجاره دفتر و یا مغازه به مکان و شهر محل کار شما بستگی دارد.با توجه به اینکه یکی از جدی ترین مشتریان شما ، سایر کسب و کارهای فعال در بازار هستند ، مکان دفتر فروش و نصب دوربین مدار بسته بسیار اهمیت دارد و بودن در قلب بازار و در میان سایر مشاغل آزاد یک مزیت محصوب می شود که البته به همان اندازه هزینه های اولیه شروع کار را بالاتر می برد.

با این وجود این حرفه از جمله مشاغلی است که وابستگی  صدر صدی به مکان ندارد و می توان با هزینه ای کمتر نسبت به رهن و اجاره واحد های اداری اقدام کرد و بیشتر روی تبلیغات محیطی ، تبلیغات در فضای مجازی ، پخش و توزیع تراکت های تبلیغاتی و … تمرکز نمود.

 

 

۲- خرید محصولات اولیه

خرید محصولات اولیه این کسب و کار که عبارتنداز : انواع دوربین های مداربسته ، انواع رسیور ، انواع هارد اینترنال در حجم های مختلف ، آدابتور ، داکت ، کابل کواکسیال ، کابل HDMI  ، مودم و …. است یکی دیگر از زمینه هایی است که باید به فکر تامین منابع و سرمایه اولیه آن برای پر کردن مغازه خود باشید. طبیعتاً یک مغازه خالی نمی تواند اعتماد مشتریان شما در لحظه رجوع به دفترتان را بر انگیزد.

با این وجود مزیت این کسب و کار نسبت به سایر مشاغل ، تامین محصولات و اجناس بر اساس سفارشات مشتریان شماست و پس از عقد قرار داد  و دریافت بخشی از قرار داد ،از سایر مراکز فروش دوربین های مدار بسته نسبت به تامین محصولات می توان اقدام نمود و تنها چند نمونه به عنوان مدل در دفتر کار لازم دارید.

شغل-فروش-و-نصب-دوربین-مدار-بسته

 

۳- تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز

برای نصب انواع دوربین های مدار بسته ، به ابزار و تجهیزاتی نظیر : دریل ، دریل شارژی ، پله ، تستر دوربین مدار بسته ، کاتر، انواع پیچ گوشتی دوسو و چهار سو، فازمتر

، فنر سیم کشی ف مولتی متر ف چکش کوچک ، آچار BNC ، استریپر برای لخت کردن کابل ها و آچار مخصوص سوکت زدن نیاز دارید که با مبلغی بین ۳ الی ۵ میلیون تومان می توان به تهیه آن اقدام نمود.

 

 

درآمد ماهیانه شغل نصابی دوربین مدار بسته

درآمد شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته در دو دسته ارائه خدمات نصابی دوربین ، خدمات تعمیر و فروش محصولات قابل تصور است که از جمله مزیت های این شغل محسوب می شود.در هر سفارش کار علاوه بر انجام خدمات نصابی دوربین مدار بسته ، خود دوربین ها ، رسیور ، هارد ، کابل ، دامت برای داکت کشی و … نیز توسط این کسب و کار عرضه می شود.

میزان درآمد خدمات نصب دوربین مدار بسته بر اساس تعداد دوربین های نصب شده محاسبه می شود. در هر پروژه کاری به ازای هر دوربین که نصب شود مبلغی در حدود ۷۰ هزار توامن به عنوان اجرت دریافت می گردد. با این وجود در یک پروژه معمولی که حدوداً ۵ دوربین کار گذاشته شود حدود ۳۵۰ هزار تومان سود عاید نصاب دوربین مدار بسته می شود.

حاشیه سود فروش محصولاتی نظیر دوربین مدار بسته ، رسیور ، هارد ، کابل کواکسیال ، BNC  ، کابل HDMI و … حدود ۲۵ درصد محاسبه می گردد که علاوه بر دریافتی شما از محل ارائه خدمات نصابی دوربین است.

برای نصب دوربین مدار بسته به زیر ساخت هایی نیز نیاز خواهد بود که یک نصاب دوربین می تواند با سرمایه گذاری در این زمینه نیز از محل فروش آنها نیز سود قابل توجهی دریافت نماید نظیر ، داکت ، آدابتور ، کبل مخابرات و … که اهاً با حاشیه سود ۷۰ درصد همراه هستند.

 

حاشیه-سود

 

محاسن شغل نصابی دوربین مدار بسته

 • حاشیه سود مناسب
 • بازار کار مناسب و عدم رقابت شدید مانند سایر مشاغل آزاد.
 • تخصصی بودن این شغل و مزیت کاری  انحصاری
 • تهیه محصولات مشتریان بصورت سفارشی و کسب درآمد بدون خواب سرمایه.
 • خدمات پس از فروش در اثر اصطحلاک و خرابی و یا تقویت سیستم های امنیتی.

 

 

معایب شغل نصابی دوربین مدار بسته

 • کار در ارتفاع.
 • دوره مصرف نسبتاً طولانی محصولات عرضه شده در این حرفه.

 

امیدوارم از معرفی شغل نصابی دوربین های مدار بسته استفاده کافی رو بده باشید.سئوالات خوتون رو از بخش درج دیدگاهها از پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید تا توسط افراد مجرب این حوزه شغلی پاسخ خود را دیافت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری