پ

طرز تهیه کیک وانیلی ساده خانگی بصورت تصویری

اغلب افراد این روزها دوست دارند کیک ساده و راحتی در منزل تهیه کنند و کمتر به خریدن کیک از بیرون اکتفا کنند اگر می خواهید کیک را در منزل تهیه کنید سعی کنید کمتر از پودر کیک استفاده کنید و بیشتربا مواد ساده ای که در خانه دارید کیک خود را تهیه کنید که […]

اغلب افراد این روزها دوست دارند کیک ساده و راحتی در منزل تهیه کنند و کمتر به خریدن کیک از بیرون اکتفا کنند اگر می خواهید کیک را در منزل تهیه کنید سعی کنید کمتر از پودر کیک استفاده کنید و بیشتربا مواد ساده ای که در خانه دارید کیک خود را تهیه کنید که این کار خیلی لذت بخش تر از این است که کیک آماده ای را از بیرون تهیه کنید.

کیک انواع مختلفی دارد یکی از این نوع کیک ها کیک ساده و خوشمزه ی وانیلی می باشد کیک وانیلی ساده به تنهایی زیاد باب میل بیشتر افراد نیست ولی اگر آن را در کنار چای و قهوه میل کنید بسیار خوشمزه می باشد اگر هم خواستین در مراسمات و مهمانی ها و یا دور همی ها از کیک وانیلی استفاده کنید حتما آن را با پودر قند یا با پودر نارگیل و یا با کاکاءو آن را تزیین کنید وبا چای یا قهوه میل کنید.

بسیاری از افراد هستند که از خامه برای تزیین کیک وانیلی استفاده می کنند وبا خامه کیک خود را به شکل های زیبا و خوردنی تزیین می کنند.ودر جشن تولد های خود از این کیک خامه ای میل می کنند.

موادلازم برای کیک وانیلی:

  • ۱/۸لیوان شیر
  • ۲/۳ فنجان شکر
  • ۲ قاشق غذاخوری آرد سفید
  • ۲ عدد تخم مرغ
  • ۱ قاشق چایخوری عصاره ی وانیل
  • ۱/۸ آرد هم منظوره
  • ۱/۲ قاشق چایخوری بیکینگ  پودر
  • ۱/۸ لیوان شکر
  • ۳ عدد تخم مرغ


مراحل طرز کیک وانیلی خانگی

مرحله اول در تهیه کیک ساده ی وانیلی:

در یک قابلمه شیر و ۱/۳ پیمانه شکر را با هم مخلوط می کنیم و آن را روی حرارت متوسط اجاق گاز می گذاریم تا بجوش بیاد و با یک قاشق به هم می زنیم تا شکر داخل شیر به طور کامل حل شود تا موقعی که شیر جوش بیاید بعد گاز را خاموش می کنیم و کنار می گذاریم.

 

 


مرحله دوم در تهیه کیک وانیلی:

در یک کاسه ی کوچک ۱/۳ فنجان از شکر را با ۲ قاشق غذاخوری آرد ترکیب می کنیم و به هم می زنیم.


مرحله  سوم در تهیه کیک وانیلی ساده :

وانیل و تخم مرغ ها را به ترکیب شکر و آردمان اضافه می کنیم بعد از این کار با مخلوط دستی تخم مرغ ها را همراه وانیل در مخلوط آرد و شکر کامل به هم می زنیم تا بخوبی با هم ترکیب شوند

 

 


مرحله چهارم در تهیه کیک ساده ی وانیلی

تخم مرغ را که گفته بودیم در کاسه ی جدا می شکنیم و با مخلوط دستی بخوبی هم بزنیم و بعد۱/۲ فنجان از شیر داغ را درون مخلوط تخم مرغ  می ریزیم و این موادرا یعنی شیر داغ و تخم مرغ را به کاسه ی دیگر که حاوی آرد و شکر وشیر و وانیل می باشد اضافه می کنیم و دوباره همه ی این مواد را با هم ترکیب می کنیم.


 

مرحله ی پنجم از تهیه کیک ساده ی وانیلی:

در این مرحله موادی را که باهم مخلوط کر ده ایم را روی حرارت متوسط گاز می گذاریم و دوباره با هم زن آن را هم می زنیم تا موقعی که غلیظ شود حدودا ۵تا۶ دقیقه کافی می باشد تا این موتد ما روی گاز غلیظ شودوبعد آن را تا یک ساعت کنار می گذاریم تا خنک شود.

 


مرحله ی ششم در تهیه کیک ساده ی وانیلی:

آرد وبیکینگ پودر را با هم ترکیب می کنیم وبعد الک می کنیم و کنار می گذاریم.

در این مرحله فر را آماده می کنیم روی درجه ی ۱۷۵ درجه سانتیگراد و کف قالب را چرب کنید و آرد بپاشید.این کار را موقعی که تا حدودی کیک ما آماده میشه انجام بدهید تا موقعی که کیک حاضر شد فورا آن را داخل فر بگذارید.


در این مرحل از تهیه ی کیک وانیلی خامه ی مخصوص را درست می کنیم به این روش که ابتدا ۱/۸ فنجان شکر و ۳ عدد تخم مرغ را تا زمانی به شکل خامه در بیایید به هم میزنیم با سرعت بالا با استفاده از هم زن برقی..

 


در مرحله بعد در تهیه کیک وانیلی مخلوط  ما که آماده شد را به آرد باقیمانده که الک کرده بودیم مرحله به مرحله اضافه می کنیم و دوباره این موادرا باهم ترکیب می کنیم.

 

 


در مرحله ی بعد در تهیه کیک ساده ی وانیلی :نصفی از خمیر آماده شده را درون قابلمه ی چرب شده و از قبل آماده شده می ریزیم و با کف قاشق به طور کامل پخش می کنیم و بعد خامه ی آماده را که ترکیبی از تخم مرغ و شکر بود را روی خمیر مان می ریزیم یعنی وسط موادمان را با ایت خامه پر می کنیم ودوبار بقیه ی خمیر را روی خامه می ریزیم و قالب خود را مرتب کرده وآن را آماده ی داخل فر می کنیم.

 

طرز تهیه کیک وانیلی با ماست

 

مرحله ی آخر تهیه ی کیک ساده ی وانیلی :قالب خود را که از خمیر کیکمان پر کردیم را داخل فر روی سینی قرار می دهیم و فر خود را روی ۳۵۰ در جه میگذاریم یعنی(۱۷۵درجه سانتیگراد)به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه میگذاریم تا کیک ما طلای شود در این مرحله کیک ما آمادی.

کیک وانیلی خیلی خوشمزه

 

 

 

کیک ما آمادس کنار می گذاریم تا کامل خنک شود.

 

در این مرحله بعد از اینکه کیک ما خنک شد با لبه ی یک چاقو کنار های کیک را از قالب جدا می کنیم و بعد آن را داخل سینی یا ظرف مورد نظر برگردانید.

 

 

بعد از اینکه کیک وانیلی شما از قالب جدا شد روی آن را پودر نارگیل بریزید و با چای یا قهوه میل کنید.

طرز تهیه کیک وانیلی شکلاتی

اینم کیک وانیلی ساده بفرمایید نوش جان

تزیین کیک وانیلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری