×

بهترین و حرفه ای ترین دوره آموزش فتوشاپ

مشاهده و خرید
پ

طرز تهیه کیک وانیلی ساده بصورت ویدیوئی و آموزش گام به گام

اسم کیک وانیلی که به میان میایید یاد جشن تولد و کلی هیجان و شور و شلوغی در جشن تولد عزیزانمون برامون تداعی میشه.با این حال بیشتر افراد به سراغ شیرینی سراها مراجعه می کنند و کیک وانیلی مورد نظر خود را سفارش می دهند.این در حالی است که خود ما نیز قادر خواهیم بود […]

اسم کیک وانیلی که به میان میایید یاد جشن تولد و کلی هیجان و شور و شلوغی در جشن تولد عزیزانمون برامون تداعی میشه.با این حال بیشتر افراد به سراغ شیرینی سراها مراجعه می کنند و کیک وانیلی مورد نظر خود را سفارش می دهند.این در حالی است که خود ما نیز قادر خواهیم بود این کیک را به راحتی و به روش های خانگی تهیه کنیم که هم مقرون به صرفه تر باشد ، هم کلی تفریح و لذت و سرگرمی رو تجربه کنیم و هم مطمئناً از مواد غذایی سالمی در تهیه کیک تولید بهره بجوییم.

کیک وانیلی ساده و در عین حال بسیار خوشمزه است و ما قصد داریم در این مقاله به روش ویدیوئی و گام به گام این کیک ساده را برای شما به تصویر بکشیم.

 

طرز تهیه کیک وانیلی ساده بصورت ویدیوئی و آموزش گام به گام

ما می توانیم این کیک ساده ی وانیلی را با استفاده از تزیینات مثل خرده های شکلات و خرده میوه ها و یا پودر دارچین آن را خوشمزه و طعم دار کنیم و از خوردن این کیک که خود ما آن را با دستان خود تهیه و تزیین کرده ایم در کنار چای و یا قهوه نوش جان کنیم و غرق لذت شویم.

 

مواد لازم برای در ست کردن کیک وانیلی

 • کره یا روغن جامد 200 گرم
 •  تخم مرغ 4 عدد
 •  شیر 1 لیوان
 •  آرد 3 پیمانه
 •  وانیل یک قاشق چایخوری(البته ما در این جا از عصاری وانیل استفاده می کنیم.
 •  نمک خیلی کم (نوک قاشق چایخوری کافی می باشد.))
 •  بیکینگ پودر 4 قاشق چایخوری
 •  شکر 1 لیوان

مدت زمان پخت این کیک 30 تا 35 دقیقه می باشد درجه حرارت فر برای این کیک 180 درجه می باشد.

 

 

مرحله اول طرز تهیه کیک وانیلی خانگیفاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

در این مرحله ابتدا آرد و نمک و بیکینگ پودر و تکه های از شکلات ریز شده را با هم مخلوط می کنیم و  دو یا سه مرتبه آن ها را الک می کنیم تا کامل صاف و یک دست شود تا آ رد ما در کیک وانیلی خانگی گلوله نشود.البته استفاده از این تکه ها اختیاری است شما اگر دوست ندارید یا در دسترسی به این مواد ندارید ، می توانید از استفاده آن در تهیه کیک وانیلی خانگی صرف نظر کنید.

 

 

 

مرحله دوم آموزش روش تهیه کیک وانیلی شکلاتیفاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

در این مرحله کره را که قبلاً خارج از یخچال و در دمای اتاق قرار داده ایم تا در دمای اتاق نرم شود را داخل ظرف ریخته و با همزن برقی یا دستی فرقی کره را بصورت کامل هم می زنیم تا محلولی نرم بدست آید.

 

 

 

مرحله سوم درست کردن کیک وانیلی خیسفاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

در این مرحله کم کم شکر را به کره اضافه می کنیم و دوباره با همزن آن را کامل هم می زنیم تا مایعی کرم رنگ و خوش رنگ همانند ویدئو زیر به دست آوریم.سعی کنید کامل مخلوط را هم بزنید تا ذرات شکر در کره حل شود و هنگام سرو کردن زیر دندانهای شما خِرط خِرط نکند.

 

 

 

مرحله چهارم طرز تهیه کیک وانیلی خوشمزه

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

در این مرحله تخم مرغ ها را یکی یکی به مخلوط کره و شکر اضافه می کنیم و دوباره با همزن بطور کامل هم میزنیم تا مخلوط به تریج کاملتر و کاملتر شود..

 

 

 

 

مرحله پنجم طرز تهیه کیک وانیلی خوشمزه

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

مرحله پنجم :در این مرحله عصاری وانیل را به مخلوط آماده شده اضافه می کنیم البته می توانید از وانیل هم استفاده کنید ولی در این جا من از عصاری وانیل استفاده کردم.

 

 

 

مرحله ششم نحوه درست کردن کیک وانیلی خوشمزه

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

در ادامه  آرد را هم کم کم به مخلوط خود اضافه می کنیم و با همزن به طور کامل هم می زنیم تا مخلوط ما یک دست شود و کم کم مایع کیک ما آماده شود.

 

 

مرحله هفتم طرز تهیه کیک ساده وانیلی با شیر

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

در این مرحله مواد کیک وانیل ما آماده هست و در آخر شیر را نیز به مخلوط اضافه می کنیم و دوباره با همزن مایع کیک خود را بطور کامل هم می زنیم.

 

 

 

 

مرحله هشتم طرز تهیه کیک وانیلی دست ساز

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

 • در این مرحله مایع کیک درون قالب های مخصوص یا کاغذ مخصوص کیک یزدی یا قالب کاغذی مخصوص کاپ کیک را در سینی می گذاریم و از مایع کیک وانیلی خود در آن به مقدار یک قاشق می ریزیم یا به اندازه ی دلخواه خود در این قالب ها از موادکیک می ریزیم و این قالب ها را با سینی مخصوص داخل فر از قبل آماده شده می گذاریم به مدت 30 یا 35 دقیقه تا کیک ما آماده شود.
 • ما می توانیم مایع کیک خود را داخل قالب های دیگر نیز بریزیم و درون فر قرار دهیم .تمام این کار ها برای تهیه کیک وانیلی سلیقه ای می باشد شما هر طوری که دوست دارید می توانید کیک خود را قالب بزنید.
 • و در آخر کیک شما که سرد شد می توانید آن را به دلخواه خود تزیین کنید با استفاده از خرده های شکلات یا میوه و یا با خامه هر جور شما دوست دارید می توانید کیک خود را نوش جان کنید.

 

 

 

مرحله نهم طرز تهیه کیک وانیلی دست ساز

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

نهایتاً سینی مواد قالب گیری شده کیک وانیلی را درو ن فری که از قبل در درمای 180 درجه فارنهایت تنظیم شده قرار می دهیم و مدت زمانی در حدود30 الی 35 دقیقه صبر می کنیم کیک به خوبی پخته شود.

 طرز-تهیه-کیک-وانیلی

 

این هم از کیک وانیلی خوشمزه و خوش طعم ما…

نکاتی در مورد تهیه کیک وانیلی

فاصله گذار تیتر کیک وانیلی ساده

 • بهترین کار این است که قبل از درست کردن کیک تمام مواد تشکیل دهنده ی کیک بیرون از یخچال باشد.
 • شما می توانید هم از کره و هم از روغن در تهیه این کیک استفاده کنید من بیشتر دوست دارم هر دو را قاطی کنم اگر هر دو را با هم قاطی کنیم و در کیک خود استفاده کنیم بافت کیک وانیلی ما بسیار نرم و لطیف می باشد.
 • برای اینکه بدانید کیک شما آماده شده هنگامی که قالب کیک وانیلی داخل فر هست می توانید با یک خلال آن را امتحان کنید به این طریق که خلال را در کیک فرو ببرید و بعد بیرون بیاورید ، اگر از مایع کیک به خلال ما چسبید کیک ما آماده نیست ولی اگر از مایع کیک به خلال نچسبید کیک ما آماده شده.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری