پ

طرز تهیه کیک بستنی ساده بصورت تصویری و گام به گام

کیک بستنی از جمله دسرهای خوشمزه ای است که خواص و طعم و مزه دو ماده غذایی بسیار محبوب و پرطرفدار را توأمان با هم داراست ؛ یعنی کیک و بستنی.مگر می شود کسی را روی این کره خاکی یافت که عاشق کیک بستنی نباشد.طرز تهیه کیک بستنی می تواند به یک تفریح و سرگرمی […]

کیک بستنی از جمله دسرهای خوشمزه ای است که خواص و طعم و مزه دو ماده غذایی بسیار محبوب و پرطرفدار را توأمان با هم داراست ؛ یعنی کیک و بستنی.مگر می شود کسی را روی این کره خاکی یافت که عاشق کیک بستنی نباشد.طرز تهیه کیک بستنی می تواند به یک تفریح و سرگرمی بیاد ماندنی برای خانواده ها تبدیل شده تا دور هم گرد آمده آن را در دوره همی های خود تهیه و نوش جان کنند.برای تهیه این دسر خوشمزه تنها به اندازه مطالعه این مقاله وقت لازم دارید تا با تمامی فوت و فن های تهیه کیک بستنی خانگی آشنا شوید .پس با ما در معلومات آشپزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک بستنی

  •  آرد ۳ لیوان
  • تخم مرغ ۴ عدد
  • شیر ۱ لیوان
  • شکر ۲ لیوان
  • کره ۲۰۰ گرم ؛ اگر کره در دسترس شما عزیزان نبود می توانید از روغن جامد استفاده کنید.
  • وانیل ۱ قاشق چایخوری
  • نمک به مقدار لازم.سعی کنید برای این مقدار مواد 1/2 قاشق چایخوری استفاده کنید
  • بیکنینگ پودر ۴ قاشق چایخوری

 

هنگام تهیه کیک بستنی ابتدا می بایست کیک را تهیه نمود . در انتخاب طعم کیک آزاد هستید تا از هر طعمی که مایل هستید استفاده نمایی. اینکه طعم کیک مورد استفاده در کیک بستنی ساد ، پرتقالی باشد یا وانیلی ، گردویی باشد یا کاکائویی به ذائقه و سلیقه شما بستگی دارد.می تانید از طعم های موزی ، توت فرنگی یا هر طعم دیگر استفاده کنید تنها کافی است بیکنینگ پودر مورد استفاده شما طعم میوه ای باشد که مایل هستید کیک بستنی نهایی نیز همان طعم را داشته باشد.ما در این آموزش کیک بستنی را بر اساس طعم وانیلی آموزش می دهیم. هر طعمی در دستور پخت شما می تواند جایگزین طعم وانیلی مورد استفاده در این آموزش قرار گیرد.

گام اول تهیه کیک بستنی

ابتدا تا آماده شدن مواد کیک ،فر را روشن می کنیم تا گرم شود.بعد کف ظرف یا قالب مورد نظر خود را بافلچه چرب می کنیم تا موقع بیرون آوردن کیک با مشکل روبرو نشویم.

 

طرز تهیه کیک بستنی

گام دوم طرز تهیه کیک بستنی ساده

در مرحله دوم آرد و بیکینگ پودر وانیلی (یا طعم مورد نظر شما ) و نمک را با هم مخلوط می کنیم و همه این مواد را با هم دوباره الک می کنیم و کنار می گذاریم.

 طرز تهیه کیک بستنی

 

گام سوم طرز تهیه کیک بستنی ساده

در این مرحله کره و شکر را با هم مخلوط می کنیم و با دور تند همزن  ، هم بزنید تا مخلوط شما کرم رنگ شود و حالت کشدار پیدا کند.

 

طرز تهیه کیک بستنی

 

گام چهارم تهیه کیک بستنی ساده

در این مرحله تخم مرغ ها را به نوبت به بقیه موادمان اضافه می کنیم و دوباره با همزن موادمان را کامل هم می زنیم تا خوب مخلوط شوند و یک مایع یک دست داشته باشیم.

 

طرز تهیه کیک بستنی

گام پنجم تهیه کیک بستنی

در ادامه آموزش طرز تهیه کیک بستنی ، آرد را همراه موادی دیگر یهنی بیکینگ پودر و نمک را که از قبل آماده کرده بودیم را کم کم به موادمان اضافه می کنیم البته در این موقع شیر را هم به موادمان اضافه می کنیم تا مایعی خوشر نگ داشته باشیم در پایان هم وانیل را به آن اضافه می کنیم.

 

طرز تهیه کیک بستنی

گام ششم تهیه کیک بستنی

همه مواد را داخل قالبی را که قبلا چرب کرده ایم می ریزیم و سطح آن را با پشت قاشق صاف و یک دست می کنیم.قالب حاوی مواد کیک را داخل فر از قبل گرم شده قرار می دهیم و  آن را روی درجه ۱۸۰به مدت ۴۰ دقیقه می گذاریم و صبر می کنیم تا کیک ما آماده شود.

 

گام هفتم تهیه کیک بستنی

در این مرحله کیک ساده ی ما که آماده شد آن را بیرون میاوریم و می گذاریم کامل سرد شود بعد از این که سرد شد آن را با چاقوی تیز از وسط به طور برابر و مساوی برش می دهیم.

گام هشتم طرز تهیه کیک بستنی ساده

در ادامه طرز تهیه کیک بستنی تا کیک ما آماده می شود بستنی خود را در دمای اتاق بگذارید طوری که نه زیاد آبکی شود و نه زیاد سفت باشد.می توان از بستنی آماده استفاده نمود و یا اینکه بستنی را نیز بصورت خانگی تهیه کرد. برای تهیه بستنی خانگی به مقالات : ” طرز تهیه بستنی بصورت دست ساز و دستگاه بستنی ساز بصورت تصویری ” ؛ ” طرز تهیه بستنی وانیلی با استفاده ار ثعلب ” رجوع کنید.

 

 

گام نهم طرز تهیه کیک بستنی ساده

در این مرحله بستنی که از قبل بیرون از یخجال گذاشتیم را روی سطح زیرین کیک به خوبی توزیع کرده و با پشت قاشق کوچک یا با لیسک آن را روی تمام کیک می کشیم تا لایه زیرین کیک ما کامل آغشته به بستنی شود و بعد لایه دیگر کیک را روی آن می گذاریم و با دست آن را فشار می دهیم و به مدت ۷ تا ۸ ساعت کیک را داخل یخچال می گذاریم.

 

[irp posts=”5483″ name=”طرز تهیه پای سیب آسان بصورت گام به گام و تصویری”]نحوه پخت کیک شکلاتی ساده و خوشمزه

گام پنجم طرز تهیه کیک بستنی

 

گام دهم طرز تهیه کیک بستنی ساده

بعد از این که کیک بستنی ما منجمد شد آن را بیرون آورده و با استفاده از خامه فرم گرفته آن را تزیین می کنیم.

نکته: در پایان کار می توانیم یعنی اگر دوست داشتیم کیک بستنی را با خامه تزیین کنیم از خامه ی فرم گرفته  شده استفاده می کنیم. این جاست که  نحوه ی تزیین کیک سلیقه ای است و من مطمئن هستم بهترین تزیین ممکن را برای کیک بستنی خود ارائه خواهید نمود.مثلاً می توان از روش بن ماری کاکائو با خامه که کیک بستنی شکلاتی داشته باشید استفاده کرد یا از شکلات تلخ و از تزیینات خوشمزه دیگر استفاده کنید.

 

 خلاصه مراحل طرز تهیه کیک بستنی ساده بصورت ویدیوئی

 

 

 

 

منبع
www.wikihow.com
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری