کد خبر:12425
پ

راه اندازی شغل لوازم خانگی + سود نمایندگی لوازم خانگی

شغل لوازم خانگی سودای روزانه بسیاری از افرادی است که به دنبال یک شغل با پرستیژ بالا و به قول معروف دهن پر کن هستند.اما آیا راه اندازی مغازه لوازم خانگی در شرایط کنونی اقتصادی ایران ایده خوبی است ، سرمایه اولیه شروع کار لوازم خانگی چقدر است ، سود لوازم خانگی چند درصد است؟ ، شرایط مکان مناسب راه […]


شغل لوازم خانگی سودای روزانه بسیاری از افرادی است که به دنبال یک شغل با پرستیژ بالا و به قول معروف دهن پر کن هستند.اما آیا راه اندازی مغازه لوازم خانگی در شرایط کنونی اقتصادی ایران ایده خوبی است ، سرمایه اولیه شروع کار لوازم خانگی چقدر است ، سود لوازم خانگی چند درصد است؟ ، شرایط مکان مناسب راه اندازی این شغل به چه صورتی است؟ ، آیا این شغل به تخصص یا مهارتی نیازمند است یا خیر ، فرصت ها و مزایای کسب و کار لوازم خانگی کدام است ، شغل فروش لوازم خانگی با چه معایب و چالش هایی روبروست؟ اینها سئوالاتی است که همین اول باید بتانید پاسخ آنها را بیابید تا مطمئن گام برداشته و قدرتمند کار خود را شروع کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا پاسخ تک تک این سئوالات خود را بیابید.

 

شغل لوازم خانگی چسیت؟

شغل فروشگاه لوازم خانگی با تهیه و ارائه کالاهای مورد استفاده در خانه مانند ، یخچال ، تلویزیون ، گاز ، ظروف آشپزخانه و… به مشتریان خود ، وجهی را به عنوان اجرت المثل کالا و مبلغی را نیز بعنوان سود از مشتریان خود دریافت می کند.

 

محصولات عرضه شده در شغل لوازم خانگی

محصولات عرضه شده در فروشگاه لوازم خانگی می تواند در دسته های مختلفی دسته بندی شوند که شامل:

 1.  لوازم صوتی و تصویری : شامل تلویزیون ، میز تلویزیون ، سینما خانگی ، گیرنده دیجیتال و تلفن، بی سیم و سانترال … است.
 2. لوازم دکوراتیو: شامل تابلو ، ساعت ، مبلمان ، پرده ، بوفه دکوری و …
 3. لوازم برقی : شامل یخچال ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، جارو برقی ، جارو شارژی ، کولر، پنکه، تصفیه هوا ، قهوه و چای ساز، آب میوه گیر ، ترازوی آشپزخانه ، اتو بخار و پرسی و …
 4. لوازم سرو و پذیرایی : شامل سرویس غذاخوری ، قاشق، چنگال و کارد ، ماگ، لیوان، پارچ و سرویس ، نور و روشنایی ، لوستر و چراغ تزیینی ، ریسه، لامپ و چراغ و …
 5. لوازم آشپزخانه : شامل آشپزخانه ، سرویس و ظروف پخت و پز ، بشقاب و سایر ظروف ،فلاسک و کلمن ، کتری، قوری، لوازم سرو چای
 6. لوازم مبلمان منزل : شامل انواع مبل های سلطنتی ، مبل های راحتی ، میز و صندلی نهار خوری ، انواع بوفه ها و اشیاء تزئینی و …

شغل-لوازم-خانگی

 

سرمایه لازم احداث فروشگاه لوازم خانگی

 • همانطور که از لیست محصولات عرضه شده این شغل که کمی بالاتر به آن پرداختیم ، پیداست ، محصولات قابل عرضه این شغل از تنوع بالا و همچنین قیمت بسیار بالایی بر خوردار هستند و نشان می دهد که ین شغل از  جمله کسب و کار های با سرمایه بالا است.
 • با این وجود ، سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شغل فروش لوازم خانگی به سیاست های شما ، مساحت فروشگاه لوازم خانگی ، مکان و موقعیت کسب و کار و … بستگی دارد. ممکن است بخواهید تنها با فروش لوازم آشپزخانه این کسب و کار را آغاز کنید که طبیعتاً به مکانی کوچکتر و حجم سرمایه پایین تری نیاز خواهید داشت.
 • یا شاید قصد داشته باشید به جای اینکه سرمایه گذاری کنید ، نمایندگی یکی از برند های مطرح را اخذ نمایید.

سرمایه لازم برای راه اندازی فروش لوازم آشپزخانه

 • در صورتیکه قصد راه اندازی فروشگاه لوازم آشپزخانه داشته باشید ، به سرمایه ای در حدود ۷ میلیون تومان به ازای هر متر مربع نیازمند خواهید بود.طبیعتاً هر مقدار مساحت مغازه شما بزرگتر باشد ، سرمایه گذاری بیشتری نیاز خواهد بود.بنابراین برای یک فروشگاه ۳۰ متری حدود ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز خواهد بود.

سرمایه لازم برای راه اندازی فروش لوازم صوتی و تصویری

با توجه به گرانقیمت بودن محصولات فروشگاه لوازم صوتی تصویری ، حجم سرمایه گذاری برای هر متر مربع در حدود ۱۲ میلیون تومان خواهد بود.

 

سرمایه لازم برای راه اندازی فروشگاه لوازم برقی

لوازم برقی نظیر یخچال ، ماشین لباس شویی ، ماشین ظرفشویی ، کولر گازی و … محصولات بسیار گرانقیمتی هستند و در صورتیکه قصد داشته باشید این کسب و کار را راه اندازی کنید به سرمایه ای در حدود ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت و در میان صنف فروش لوازم خانگی ، بیشترین حجم سرمایه گذاری را به خود اختصاص می دهد.

مغازه فروش لوازم خانگی در بخش محصولات برقی ، به مساحت بسیار بالایی نیاز دارد و حداقل فضای ممکن برای چنین کسب و کار ۸۰ متر است و گاهی تا چند صد متر نیز به مساحت نیاز دارد.

 

چگونه نمایندگی فروشگاه لوازم خانگی بگیریم؟

 • در این سبک و ساق از فروشندگی ، این شما نیستید که سرمایه گذاری می کنید ، بلکه با فراهم کردن شرایط از جمله خرید و یا رهن فروشگاه مطابق با قوانین شرکت صادر کننده نمایندگی ، زمینه فروش محصولات یک برند مطرح و معروف را فراهم کرده و سود حاصله بر اساس توافق فی مابین ، بین فروشنده و نمایندگی تقسیم می شود.
 • که به‌منظور اخذ مجوز لازم می‌بایست فروشگاهی را با حداقل ۱۵۰ متر فضا اجاره یا خریداری نمایید.
 • اخذ مجوز از اتحادیه لوازم خانگی برای اخذ نمایندگی ، ضروری است و بدون اخذ مجوز های لازم ، نمایندگی فروش لوازم خانگی از طرف هیچ شرکتی ، اعطا نمی گردد.
 • داشتن مهارت و آشنایی با لوازم خانگی و کارایی هر کدا از آنها یکی از شروط اساسی نمایندگی های برند های لوازم خانگی است که ممکن است با ارائه جزوات و مقالات و همچنین برگزاری کلاس های تخصصی ، زمینه فراگیری این مهارت را برای شما ممکن سازند.

 

مزایای اخذ نمایندگی فروش لوازم خانگی

 • از جمله مزایای نمایندگی فروش لوازم خانگی ، این است که بدون سرمایه اساسی می توانید کسب وکار خود را با محصولات یکی از شرکت ها و برند های مطرح کشور و یا جهان آغاز نموده و به تدریج  در بازار کسب اعتبار کنید.
 • هزینهای بابت حمل و نقل محصولات از مراگز توزیع عمده به محل کسب و کار خود نمی پردازید.
 • تامین منابع و کالا بر عهده شرکت صادر کننده کالاهای لوازم خانگی است.

معایب اخذ نمایندگی فروشگاه لوازم خانگی

 • دست شما برای مدیریت این کسب و کار چندان باز نیست و تنها مجبورید از یک یا چند برند خاص در فروشگاه خود بهره ببرید.

 

سود نمایندگی لوازم خانگی

سود حاصل از اخذ نمایندگی لوازم خانگی ، چندان مشخص نیست و به قرارداد و آیین نامه شرکتی که با آن وارد شراکت می شود بستگی دارد. گاهی شرکت های صادر کننده نمایندگی برای صاحبان نمایندگی ها ، حقوق ماهانه در نظر می گیرند و گاهی نیز بصورت پورسانتی عمل کرده و درصدی از سود فروش هر محصول را به فروشنده یا صاحب نمایندگی می دهند.

سود لوازم خانگی چند درصد است؟

 • میزان سود شما از فروش لوازم خانگی به سیاست های شما و همچنین مکان و موقعیت فعالیت شما دارد.
 • طبیعتاً در شهرهای بزرگی ماند تهران و مراکز استانها ، حاشیه سود بدست آمده از فروش هر محصول پایین تر از شهرستان های تابعه است و از محل فروش کمی بیشتر ، سود روزانه و ماهانه بسیار بالاتری نسبت به فروشگاههای شهرستانی دارند که حاشیه سود بیشتری از فروش روزانه پایین خود دریافت می کنند.
 • با این وجود سود اعلام شده از طرف اتحادیه لوازم خانه حدود ۱۸ درصد معرفی شده که باید گفت مطلقاً مورد رعایت واقع نمی شود و عمدتاً سود فروشندگان بیشتر از نرخ اعلام شده از طرف اتحادیه است.
 • بنظر می رسد فروشگاههای فروش لوازم خانگی کوچک و شهرستانی ، حاشیه سود مناسب تری از این کسب و کار دشت نموده و ریسک راه اندازی فروشگاههای بزرگ برای کارآفرینان جوان و کم تجربه بسیار بالاست.

 

مزایای شغل فروش لوازم خانگی

 • این شغل از کلاس بالایی برخوردار و با توجه به قیمت بالای اجناس و کالاهایی که در این شغل ارائه می شود ، میزان سود شما از هر فروش مبلق قابل توجهی است .مثلاً در صورت فروش یک دستگاه یخچال با قیمت ۱۵ میلیون تومان و حاشیه سود ۱۵ درصدی این کالا ( حداقل ) حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان سود عاید سرمایه گذار می شود.
 • محیط این کسب و کار از سلامت بهداشتی برخوردار است و هیچ گونه آسیب یا مسمومیت ناشی از کار گریبانتان را نخواهد گرفت بر خلاف مشاغلی مانند برش ام دی اف ، چاپ دیجیتال ، فلافل فروشی ، فروشگاه محصولات شوینده ، شغل سبزی فروشی ، میوه فروشی ، تعویض روغنی و … که با آلودگی محیط کار همراه هستند.
 • میزان مراجعات روزانه مشتریان در این کسب و کار مانند مشاغلی مانند سوپر مارکت داری ، چندان بالا نیست و می توانید پس از پایان روز کاری همچنان پر انرژی باشید و اصطحلاک پایینی دارد.
 • این کسب و کار مانند سایر مشاغلی نظیر شغل نانوایی از میزان تایم سرپایی بسیار کمی برخوردار است و از این نظر فوق العاده است.

 

 

معایب شغل فروش لوازم خانگی

 • هزینه های راه اندازی شغل فروش لوازم خانگی بسیار بالاست و هر کسی قدرت مدیریت این شغل را ندارد.
 • خواب سرمایه در این کسب و کار بالاست و بشدت تحت تاثیر رکود بازار و قدرت خرید مرد است.
 • در مقابل سوانح طبیعی مانند آتش سوزی ، سیل ، زلزله و … بشدت آسیب پذیر است ، پس به فکر بیمه کسب و کار خود باشید.
 •  دریافت مالیات های سنگین هم از جمله مشکلاتی است که فروشندگان لوازم خانگی با آن روبرو هستند.
 • وجود رقابت شدید بین فروشندگان لوازم خانگی ، این بازار را بشدت رقابتی نموده است و سبب کاهش سود سرمایه گذاران در این بازار می شود.سود

 

پیشنهاد آخر

رییس اتحادیه لوازم خانگی ورود به این حرفه را به هیچ جوانی پیشنهاد نمی دهد اما معتقد است که می توان در فروشگاهی که لوازم خانگی کوچک دارد سود مناسبی به دست آورد به شرطی که در این فروشگاه چینی و کریستال هم فروخته شود.

 

 

 

 

 

دیدگاه کاربران ۴ دیدگاه
 • صالح زارعی ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۱
  0 0

  سلام من یک مغازه ۸۰متری شیراز دارم و میخواهم نمایندگی لوازم خانگی بگیرم و فقط محصولات اون شرکت رو بفروشم اگر میتوانید با من همکاری کنید ممنون

 • Seven ۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۱:۲۹
  0 0

  برای ایجاد نمایندگی و فروشگاه لوازم خانگی اعلام امادگی میکنم ۰۹۳۹۲۶۸۲۷۳۲

 • اکبر ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۰۰:۰۹
  1 1

  حدود ۱۶ ساله تو لوازم خانگی فعالیت دارم دنبال سرمایه گذارم نمایندگی بزنم

 • رواسا ۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۲
  5 0

  اموزش بهتر از لوازم های خانگی لازم دارم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری