معلومات | دنیای اطلاعات عمومی
کد خبر:2725
پ

با سرمایه گذاری روی خود ، موفقیت را به خانه بیاورید

بهترین سرمایه گذاری ممکن کدام است ؟ ملک و املاک و بازار مسکن ؟ بازار بورس؟ بازار خودرو ؟ جواب همه این سئوالات یکی است و آن هم خیر است. سرمایه گذاری روی خود ، بله. با سرمایه گذاری روی خود می توانید در تمامی بازارها و میادین مختلف موفق باشید. باید آموزش  ببینید.کسانی که […]

بهترین سرمایه گذاری ممکن کدام است ؟ ملک و املاک و بازار مسکن ؟ بازار بورس؟ بازار خودرو ؟ جواب همه این سئوالات یکی است و آن هم خیر است. سرمایه گذاری روی خود ، بله. با سرمایه گذاری روی خود می توانید در تمامی بازارها و میادین مختلف موفق باشید. باید آموزش  ببینید.کسانی که اطلاعات خوبی دارند- در شغل، اجتماع و روابط شخصی – افراد موفق تری هستند. آنهایی که به مطالعه ی فرهنگ ها، مذاهب و ویژگی های کشورهای گوناگون می پردازند، بهتر می توانند انواع انسان ها را مدیریت کنند. همین طور کسانی که از اخبار روز آگاه هستند، برای کسب وکار خود تصمیم های سودمندتری می گیرند. در واقع سرمایه گذاری روی خود ، به هر شیوه ای، به موفقیت بیشتر در تمام زمینه های زندگی بسیار کمک می کند.

با سرمایه گذاری روی خود بوسیله آموزش دیدن می توانید« گنجینه ی دانش » خود را به روز کنید و میزان اطلاعاتتان را درباره ی موضوع های گوناگون افزایش بدهید.باید یاد بگیرید با سرمایه گذاری روی خود ، شخصیت خودتان را آنقدر توسعه دهید که قادر باشید به تمامی اهداف ترسیم شده خود برسید.

داشتن اطلاعات عمومی بالا اهمیت دارد زیرا به این وسیله می توانید در موقعیت ها و گفتگو های بیشتری شرکت کنید. یکی از مهارت هایی که شما را به پیروزی می رساند، همین است. انسان های موفق توانایی برقراری ارتباط با رئیس و کارمند، همکار و غیر همکار،ورزشکار، هنرمند، پیر و جوان را دارند و کلید داشتن چنین روابط گسترده ای این است که با هر کس حرفی برای گفتن داشته باشید. شاید هرگز به ذهن تان هم خطور نکند که خواندن مقاله ای درباره ی ماهیگیری یا شرکت در همایش حسابداری، روزی در ارتباط با شخصی مهم، به دردتان بخورد.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

علاوه بر این، کسانی که اطلاعات خود را به روز نگه می دارند با موارد جدیدی آشنا می شوند و می توانند شیوه های تازه ای را برای بهره گیری بیشتر از زندگی کشف کنند. به ویژه کسانی که پیوسته اطلاعات خود را به روز می کنند، می توانند از پیشرفت های فناوری برای انجام سریع بسیاری از کارهای وقت گیر استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر کار با اینترنت را بدانید می توانید برای پرداخت قبض ها، خرید هدیه، برنامه ریزی برای سفر، تماس با دوستان و خانواده و پژوهش درباره ی موضوع های مورد علاقه ی خود، از آن استفاده کنید. در غیر این صورت باید برای انجام هر یک از این کارها، ساعت ها وقت صرف کنید. از طریق اینترنت، حتی می توانید تحصیل کنید. دانشگاه هایی که شیوه ی آموزش از راه دور دارند. کلاس های خود را به صورت اینترنتی برگزار می کنند. تا هرکس در هر ساعت از روز که می تواند، از این کلاس ها استفاده کند. بنابراین برای پرمشغله ترین افراد نیز امکان تحصیل و گرفتن مدرک وجود دارد. به روز نگه داشتن دانش کامپیوتری در دنیای پرسرعت امروز، کاری دشوار است اما یکی از مهم  ترین سکو های پرتاب به سوی موفقیت به شمار می رود. با آموزش همه جانبه، پیروزی در زندگی شخصی، شغلی و اجتماعی را از آن خود سازید. با مطالعه ی اصولی که در ادامه آمده است، در می یابید که برای تبدیل شدن به انسانی موفق و تأثیرگذار، باید همواره در حال بالا بردن اطلاعات خود باشید.

چگونه روی خودمان سرمایه گذاری کنیم؟

در ادامه شما را با 10 اصل در در زمینه سرمایه گذاری روی خود آشنا می کنیم که می تواند تا حدود بسیار زیادی ضامن موفقیت شما باشد.

1-سعی کنید در خواندن ، حریص باشید.

خواندن یعنی تغذیه ی زندگی از طریق یادگیری. اینکه موضوع مورد مطالعه چه باشد مهم نیست. آنچه اهمیت دارد این است که از طریق خواندن اطلاعات زیادی به دست می آورید و در نتیجه می توانید در موقعیت ها و بحث های گوناگون، ابراز وجود کنید،که این خود کلیدی برای موفقیت است.

داستان یا غیر داستان، هر دو گونه مفید است. مطالب غیر داستانی شما را از امور دنیا و وقایع مطلع می کند و مطالب داستانی، موجب پرورش قدرت تخیل تان می شود. بنابراین هر روز مطلبی بخوانید. همواره کتاب یا مجله ای به همراه داشته باشید. عضو کتابخانه شوید. اگر می خواهید بیشتر لذت ببرید، موضوعات مورد علاقه ی خود را بر گزینید.

سرمایه گذاری روی خود
سرمایه گذاری روی خود

2- سرمایه گذاری روی خود با گسترش دایره ی واژه ها

مردم ، دیگران را بر اساس واژه هایی که به کار می برند، ارزیابی می کنند. اگر با واژه های ساده حرف بزنید یا کلمه ای را به غلط تلفظ کنید، فردی آمی و بی سواد جلوه می کنید. از طرف دیگر، اگر از واژه های بسیار قلنبه سلنبه استفاده کنید، به نظر می رسد که می خواهید خود را بالاتر از آنچه هستید نشان بدهید. بنابراین اگر می خواهید تأثیرگذار باشید، درست و سنجیده صحبت کنید. در یک سایت اینترنتی که هر روز واژهای برای تان بفرستد، عضو شوید یا سررسیدی بخرید که هر صفحه ی آن به توضیح واژه ای پرداخته است. کلمه هایی را که معنا و کاربرد آنها را نمی دانید یادداشت کنید و از فرهنگ لغت کمک بگیرید. وینستون چرچیل می گوید: ” یک واژه ی خوب یک عمر به درد می خورد.

سرمایه گذاری روی خود با گسترش واژگان
سرمایه گذاری روی خود با گسترش واژگان

[irp posts=”2710″ name=”ارتباط موثر اجتماعی و موفقیت | 13 اصل ارتباطی که شما را به موفقیت نزدیک می کند.”]

3- از تازه های روز باخبر باشید.

هر روز در هر صنعتی، پیشرفت های جدیدی صورت می گیرد. بنابراین اگر می خواهید انسان کار آمدی باشید، نباید عقب بمانید. نگاهی به روز نامه ها، مجله های تجاری و صنعتی و سایت های اینترنتی بیندازید تا با تازه های مربوط به کار خود آشنا شوید.با پرداخت هزینه ای اندک، اطلاعات روز را به صورت پیامک از تلفن همراه، دریافت کنید. مشترک خبرنامه یا نشریه های تجاری شوید. به اخبار گوش بدهید. هنگامی که همواره از روند آخرین پیشرفت ها مطلع باشید، بهتر و تخصصی تر می توانید با همکاران خود رقابت کنید.

با سرمایه گذاری روی خود به روز باشید
با سرمایه گذاری روی خود به روز باشید

4- با فرهنگ های دیگر آشنا شوید.

در جوامع چند ملیتی، کسانی که با فرهنگ های دیگر بیگانه هستند، افرادی بی توجه به شمار می روند. توانایی بر قراری ارتباط و راحت بودن با مردمی که فرهنگی متفاوت دارند، مهارتی ویژه است. اگر بودجه داشته باشید، سفر بهترین شیوه ی آشنایی با فرهنگ های دیگر است. درغیر این صورت می توانید با مطالعه ی کتاب یا جستجو در اینترنت، اطلاعاتی درباره ی کشورها یا مذاهب گوناگون به دست آورید.به رستوران محلی بروید. به وسیله ی آشنایی با افراد، پوشش و عقاید جدید، نگرش تازه ای پیدا می کنید. به این ترتیب می توانید با انواع انسان ها کار کنید ومنظور خود را بهتر برسانید.

5-به دنبال آموزش حرفه ای باشید

سواد و تحصیلات فقط به داشتن مدرک نیست. در واقع دانش و تجربه ی تخصصی از کار عملی به دست می آید، نه از درس های گرفته شده در کلاس. در برنامه هایی آموزشی که کارفرمایان پیشنهاد می دهند یا در همایش ها و کنفرانس های مربوط شرکت کنید. در چنین موقیعت هایی با افراد کار کشته ای آشنا می شوید که می توانند در پیشرفت کارتان بسیار مفید باشند. بنابراین پا پیش بگذارید و در برنامه های آموزشی حرفه ای شرکت کنید تا به سرعت در شغل خود موفق شوید.

سرمایه گذاری روی خود

[irp posts=”2704″ name=”تاثیر نظم در موفقیت | با سازماندهی برنامه های خود به موفقیت چشمک بزنید”]

6- سرمایه گذاری روی خود با ادامه تحصیل 

تحصیل به راستی پول می آورد. یکی از مطمئن ترین ابزار پول در آوردن، تحصیلات بالا است.  با اینکه هزینه ی تحصیل و آموزش هر سال بیشتر می شود، سرمایه گذاری ارزشمندی برای آیتده است. طنز پردازی به نام اندی مکین تایر می گوید: ” اگر خیال می کنید سواد گران است، بی سوادی را آزمایش کنید.”

سرمایه گذاری روی خود

7- بیاموزید که به گونه ی تأثیر گذار بنویسید.

کسانی که خوب می نویسند از موفق ترین انسان های روی زمین هستند. توانایی نگارش ترغیب کننده، یکی از مهارت های مهم برای موفق شدن است، چرا که باید بتوانید دیدگاه های درست خود را به دیگران منتقل کنید . اگر قادر باشید به گونه ای تأثیرگذار بنویسید، می توانید نامه های نافذی را پیش نویس وطی گزارش هایی جذای، ایده های تازه ی خود را با موفقیت بیان کنید. هر روز پانزده دقیقه به تمرین نویسندگی بپردازید. انتظار نداشته باشید که از همان آغاز شاهکار بیافرینید. در این روند به مهارت های بسیار ارزنده ی خلاقیت، برقراری ارتباط مؤ ثر و نکته سنجی دست می بابید. می توانید با ما در معلومات نویسندگی کنید.

سرمایه گذاری روی خود

8-یک مشاور پیدا کنید.

یک ضرب المثل قدیمی می گوید: ” باز اندیشی مشاور، دور اندیشی شما است. ” یافتن کسی که راهی را که شما می خواهید بپیمایید در گذشته با موفقیت پشت سر گذاشته باشد، در واقع یافتن منبعی گرانبها است. مشاور می تواند در چالش ها راه و چاه را به شما نشان بدهد، در ناکامی ها دستگیرتان باشد و در پیروزی ها به شادی تان بیفزاید. مشاورتان باید کسی باشد که برایش احترام قائل باشید. اگر هم با شما هم سلیقه و هم عقیده باشد که دیگر چه بهتر. اگر برگزیدن مشاور برایتان دشوار است، از آشنایان با کفایت خود کمک بگیرید. به دفترچه ی راهنما رجوع کنید. به مرکز مشاوره ی محلی بروید تا متخصصی را به شما معرفی کنند. و هنگامی که فرد مناسب را یافتید، بگذارید از شما انسانی موفق و تأثیر گذار بسازد.

سرمایه گذاری روی خود

9-مشاور دیگران باشید.

در میان گذاشتن دانش و آگاهی با کسی که در ابتدای راه است،بهترین شیوه ی تقویت اندوخته های درونی به شمار می رود. علاوه بر این ، هنگامی که در نقش مشاور باشید، ناچار کی شوید اطلاعات خود را بالا ببرید. گاهی ما به قدری در دنیای خود غرق می شویم که زندگی و هدف اصلی را فراموش می کنیم. اما هنگامی که مشاوره می دهیم،حین چالش برای بیان ایده هایمان، دورنمای تازه ای از جهان هستی می یابیم. حتی اگر از همه چیز خسته باشید، از کسی که به او مشاوره می دهید شور و شوقی دریافت می کنید و آن وقت است که در می یابید چرا این راه را بز گزیدهاید.

 

[irp posts=”1752″ name=”هدف و نقش آن در موفقیت | اهمیت اهداف مکتوب در موفقیت”]

10-وسیله ی نقلیه را به کلاس درس تبدیل کنید.

همه ی ما هر روز به طور میانگین یک ساعت در راه هستیم تا به محل کارمان برسیم و اغلب با حرص خوردن بابت ترافیک سنگین یا تلاش برای چشم در چشم نشدن با دیگران،این مدت زمان را هدر می دهیم. حال آنکه می توانیم در این یک ساعت چیزی یاد بگیریم. می توانید تا رسیدن مقصد، از پخش صوت اتومبیل خود یا اگر در وسیله ی نقلیه ی عمومی هستید، از واکمن یا آی پاد برای گوش دادن به کتاب های صوتی یا مصاحبه های آموزنده استفاده کنید. به این ترتیب طی آن مدت، نه تنها دیگر تنش نخواهید داشت بلکه دلتان می خواهد کمی دیرتر به مقصد برسید.

سرمایه گذاری روی خود بوسیله آموزش دیدن ، مشاوره گرفتن ، مطالعه کردن یکی از بهترین روش های توسعه فردیست که هر شخص باید بتواند در آغاز حرکت در مسیر موفقیت ، خود را بوسیله آن مسلح کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری