پ
راهنمای-خرید-پاور-بانک

راهنمای خرید پاوربانک

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند که از صفحه نمایش بزرگی برخوردار هستند و اماکاناتی نظیر وب گردی ، قابلیت نصب انواع اپلیکیشن و عکاسی و فیلم برداری را دارند ، همگامی شده و این همه امکانات در یک گوشی موبایل فشار بر روی باتری را افزایش می دهد.دیگر زمان اینکه گوشی موبایل خود را […]

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند که از صفحه نمایش بزرگی برخوردار هستند و اماکاناتی نظیر وب گردی ، قابلیت نصب انواع اپلیکیشن و عکاسی و فیلم برداری را دارند ، همگامی شده و این همه امکانات در یک گوشی موبایل فشار بر روی باتری را افزایش می دهد.دیگر زمان اینکه گوشی موبایل خود را شارژ کنید و تا یک هفته الی ۱۰ روز خیالتان از بابت شارژ گوشی موبایل راحت باشد گذشته است و قدرتمند ترین باتری های موبایل قابلیت نگه داری بیش از یک روز را ندارند.(بسته به نحوه و مدت زمان استفاده از آن.بسیاری از قرار های کاری یا پروژه های مهم ممکن است در اثر همین تمام شدن شارژ باتری به هم خورده و خسارات جبران ناپذیری را بر شما تحمیل کند.خصوصاً اگر مثل بنده مدام در حال مسافرت باشید وخامت اوضاع چند برابر می شود و همیشه باید استرس تمام شدن ناگهانی شارژ گوشی خود را داشته باشید.

اینجاست که یک محصول باارزش می تواند نقطه پایانی بر دغدغه های شما باشد.این محصول قابلیت نگه داری شارژ بیشتر از باتری های موبایل را داشته و به راحتی و با کابل اتصال قابلیت انتقال شارژ خود به گوشی موبایل شما را دارد و در هر لحظه و مکانی که باشید(به شرط شارژ بودن خود پاور بانک) می توانید گوشی موبایل خود را بوسیله آن شارژ کنید.

با این وجود برای انتخاب یک پاور بانک خوب و متناسب با نیازمندی های شما باید نکاتی را بدانید که در ادامه این مقاله به این نکات اشاره خواهیم نمود.


بیشتر بدانید: بهترین مدل های پاور بانک را اینجا مشاهده کنید


راهنمای خرید بهترین پاور بانک

هنگام خرید پاور بانک نکات مختلفی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. در اینجا نکات کلیدی انتخاب ما ذکر شده است.

تطبیق ظرفیت های شارژ

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید یا انتخاب پاور بانک باید در نظر بگیرید ظرفیت مورد نیاز است. به آنچه که باید شارژ شود فکر کنید زیرا یک تبلت بیشتر از تلفن هوشمند و موارد دیگر از آن استفاده می کند. همچنین برخی از تلفن های هوشمند نسبت به سایرین شارژ بیشتری دارند. برای اطلاع از مشخصات گوشی هوشمند خود نگاهی بیندازید. ظرفیت باتری زیر سطح باتری نمایش داده می شود.

میزان بار در میلی آمپر ساعت اندازه گیری می شود. بسته به میلی بار گوشی که از آن استفاده می کنید پاور بانک خود را انتخاب کنید.در صورتیکه از یک گوشی موبایل با قابلیت ۴۰۰۰ میلی بار استفاده می کنید خرید یک پاور بانک ۳۰۰۰ میلی باری یک انتخاب احمقانه است.زیر تنها یک بار و حدود ۷۰ درصد به گوشی موبایل شما شارژ منتقل می کند.هر هزار میلی بار برای هر گوشی موبایل به معنی قابلیت روشن ماندن گوشی برای یک روز است.

برای تهیه شارژ کامل ، ظرفیت پاوربانک باید چندین برابر بیشتر از دستگاه شارژ شده باشد تا قابلیت چندین بار شارژ کامل گوشی موبایل را ارائه کند.شایان ذکر است که باتریهای تبلت دارای باتری های بسیار بزرگتری هستند ، بنابراین در صورت شارژ کردن رایانه لوحی به یک پاوربانک بسیار بزرگتر احتیاج خواهید داشت.

 

 

شدت جریان شارژ پاور بانک

در هنگام خرید پاور بانک ،شدت جریان شارژ ، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.پاور بانک ها در داشتن پرت های متعدد با یکدیگر متفاوت هستند و هر پورت می تواند خروجی شارژ با شدت جریان نتفاوت ارائه کند.ببینید دستگاه شما به چه خروجی نیازمند است و شدت جریان متناسب با آن کدام است تا پس از خرید از بی استفاده ماندن پاور بانک برای گوشی موبایل یا هر دستگاه دیگری کلافه نشوید.

 

 

 

تعداد پورت ها

پاوربانک های اولیه فقط دارای یک درگاه خروجی واحد بودند اما با گسترده شدن استفاده از پاور بانک ها و نیاز به شارژ چندین دستگاه بطور همزمان بوسیله پاور بانک ها ، بسیاری از پاوربانک های بزرگتر دارای دو پورت و بعضا بیشتر هستند. قابلیت های جریان خروجی برای هر پورت رابررسی کنید که  – آیا آنها برای استفاده شما کافی هستند؟ همچنین به یاد داشته باشید که اگر چندین دستگاه به طور همزمان شارژ شوند ، ممکن است پاوربانک حداکثر جریان را به هر درگاه ندهد ، ممکن است حداکثر جریان خروجی بین پورت های مختلف تقسیم می شود و سرعت دستگاه ها را کند کند.


بیشتر بدانید:” راهنمای خرید هارد اکسترنال


 

سرعت شارژ باتری دستگاه توسط پاوربانک

اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی مایل به صبر کردن برای پر شدن شارژ گوشی موبایل خود نیستید باید دقت کنید که هنگام خرید پاور بانگ به شدت جریان خروجی آن دقت داشته باشید.شدت جریان خروجی پاوربانک با واحد آمپر سنجیده می شود و شامل شدت جریان ۱ آمپر و ۲ یا بیشتر است.وقتی شدت جریان بیشتری در خروجی پورت‌های پاوربانک دراختیار کاربر قرار داشته باشد، بالطبع بر سرعت شارژ شدن تأثیر می‌گذارد.

پاوربانک فست شارژ چیست

دارا بودن قابلیت Faster Charge نکته ای است که هنگام خرید پاور بانک می بایست مورد توجه قرار دهید.قابلیت فست شارژ امکان شارژ سریع تر دستگاههای شما بوسیله پاور بانک را فراهم می کند.

فناوری فست شارژ با واحد کوالکام سنجیده می شود.نکته ای که باید برای خرید پاوربانک ها در نظر داشته باشید این است ، در صورتی سراغ پاوربانک های فست شارژ بروید که گوشی موبایل ، تبلت ،لب تاب یا هر وسیله دیگر نیز قابلیت فست شارژ را داشته باشد.در صورتیکه پاوربانک شما فست شارژ باشد و لی گوشی موبایل از این قابلیت پشتیبانی نکند ، بابت چیزی پول بیشتر پرداخت کرده اید که در واقع برای شما استفاده ای ندارد.

راهنمای خرید پرینتر و چاپگر
>>>

پاور-بانک-های-فست-شارژبهترین مارک پاوربانک برای گوشی سامسونگ

 

اندازه و وزن پاور بانک برایتان اهمیت دارد؟

هنگام خرید پاور بانک اندازه و وزن آن یک نکته مهم محسوب می شود ، به خصوص اگر در هنگام سفر قصد استفاده از آن را دارید. هرچه ظرفیت پاور بانک بزرگتر و سنگین تر باشد قابلیت حمل آن نامناسب تر بوده و البته قیمت آن نیز ارزان تر است.در صورتیکه قابلیت حمل پاوربانک برای شما اهمیت دارد از پاوربانک های کم حجم و سبک و یا به اصطاح مدل های جیبی استفاده کنید.

 

لیتیم-یون در مقابل لیتیوم پلیمر:

دو فناوری باتری اصلی وجود دارد که در پاور بانک ها مورد استفاده قرار می گیرند: لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر. اگرچه در اکثر جهات بسیار مشابه هستند، چند تفاوت جزئی وجود دارد. یون لیتیوم چگالی و حجم بیشتری نسبت به فناوری دیگر اشغال می کند باتری های لیتیوم-پلیمر به طور کلی استحکام و انعطاف پذیری بیشتری دارند ، به خصوص هنگامی که از ابعاد و شکل ساخت آنها صحبت می شود و تمایل به ماندگاری بیشتری دارند. آنها همچنین سبک وزن هستند احتمال کمتری برای رعایت الکترولیت نشتی دارند.

 

 

کانکتورهای شارژ

اگرچه خروجی در پاور بانک تقریباً به طور کلی USB Type A است، کانکتور USB بزرگ که برای رابط با شارژر USB ، درایوهای فلش و غیره استفاده می شود.ببینید دستگاهی که قصد خرید پاوربانک برای شارژ آن را دارید به چه کانکتورهای نیازمند است و هنگام خرید پاوربانک از وجود آنها بر روی پاور بانک یا کابل رابط مطمئن شوید.اگر از گوشی های ساخت شرکت اپل استفاده می کنید دقت نمایید کانکتور مورد نیاز این برند را در خود ارائه نماید.

قابلیت چراغ قوه

برخی از مدل های پاوربانک از امکانی بنام چراغ قوه برخوردا هستند که بوسیله دلمه ای مجزا کنترل شده و مانند یک چراغ قوه عمل می کند که کاملاً سلیقه ای بوده و مطمئن بودن از دارا بودن این امکان نیز خالی از لطف نیست.شاید این قابلیت روزی بکارتان بیاید.


بیشتر بدانید: بهترین مدل های پاور بانک را اینجا مشاهده کنید


فول شارژ شدن پاوربانک چقدر طول می کشد

مدت زمان مورد نیاز برای فول شارژ شدناور بانک به چنیدین عامل وابسته استویکی ظرفیت پاوربانک بر اساس میلی آمپر بر ساعت که از ۵۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰ میلی آمپر بر ساعت ، پاور بانک ها از ظرفیت و گنجایش شارژ متفاوتی برخوردار هستند و دیگی شدت جریان شارژ که بر اساس آمچر سنجیده می شود.طبیعتاً  هرچه ظرفیت بیشتر باشد ، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. اگر فقط یک شارژر ۱ آمپر داشته باشید و پاوربانک ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت داشته باشد ، زمان شارژ آن ۵ ساعت و یا حتی بیشتر زمان خواهد برد.

 

 

چرا پاوربانک ها کمتر از آمپر درج شده شارژ ارائه می دهند؟

بر اساس تجربیات میدانی ثابت شده است که پاور بانک ها کتر از حجمی که در کاتالوگ آن درج شده است ، شارژ ارائه می کند که بهتر است با دلایل آن آشنا شوید:

  • دقت داشته باشید که پاور بانک ها حجم خاصی از شارژ را در خود نگه می دارند که امکان ذخیره سازی بیشتر از آمپری که برای آن در نظر گرفته شده است را ندارند.
  • یکی از دلایل این نقیصه ، واحد اندازه‌گیری ظرفیت پاور بانک در ولتاژ ۳.۵ ولت است. در صورتی که گوشی‌های هوشمند در حالت عادی با ولتاژ ۵ ولت شارژ می‌شود.
  • دلیل بعدی هرز رفتن بخشی از انرژی در خلال انتقال شارژ توسط کابل ها و اتصالات است که بخشی از شار در حین انتقال صرف می شود و در واقع بصورت ناخالص مصرف می شود.
  • در صورتیکه از چراغ قوه نیز در بدن پاور بانک استفاده شده باشید باید توقع هدر رفتن شارژ بصورت روشنایی چراغ قوه را نیز داشته باشید.پاور بانک ها در بهترین حالت ، بهره‌وری ۹۰ درصدی را هنگام شارژ باتری دراختیار شما قرار می دهند.

 

 

محاسبه تعداد دفعات شارژ موبایل با پاور بانک

کمی بالاتر اشاره کردیم که اختلافی بین قدرت شارژ معرفی شده از طرف شرکت سازنده و قدرت واقغی شارژ پاور بانک وجود دارد.برای اینکه بتوانید تعداد دفعات شارژ گوشی موبایل ، تب لت و یا حتی لب تاپ خود را بدست آورید باید به نکاتی که در ادامه ذکر می شود توجه نمایید:

  • گنجایش پاور باک بر اساس میلی آمپر بر ساعت
  • مقدار ظرفیت وسیله ای که قصد شارژ آن را دارید.

 

مدت زمان شارژ پاور بانک ۲۰۰۰۰

بعنوان مثال؛ اگر گوشی هوشمندی با ظرفیت باتری ۱۵۰۰ میلی‌آمپرساعت داشته باشید و پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی با بهره‌وری ۸۰ درصد(با محاسبه هدر رفت انرژی) خریداری کنید، طبق فرمول ۲.۵ دفعه می‌توانید گوشی هوشمند خود را با این پاوربانک شارژ کنید.فورمول که در ادامه آمده است را استفاده کنید تا به تعداد دفعات شار گوشی خود توسط پاور بانک مورد نظر دست یابید. ۶۰۰۰ × ۰.۸ × ۰.۸ ÷ ۱۵۰۰ = ۲.۵

در صورتیکه فورمل ارائه شده گیج کننده به نظر می رسد و کا کردن با آن برای شما دشوار است از وب سایت powerbankexpert  استفاده کنید و تعداد دفعات شارژ موبایل با پاور بانک را محاسبه نمایید.

محاسبه تعداد دفعات شارژ موبایل با پاور بانکمحاسبه تعداد دفعات شارژ موبایل با پاور بانک

 

تفاوت پاوربانک و شارژر همراه فست شارژ

برخی از افراد بین پاور بانک و شارژر موبایل فست شارژ دچار اشتباه می شوند و این دو را یکی می دانند. در حالیمه شارژر های فست شار نوعی شارژر هستند که حتماً باید به شبکه برق شهر متصل شده تا سبب شارژ شدن موبایل شوند و قابلیت ذخیره سازی انرژی در خود را ندارند و تنها تفاوت آنها با شارژر های معمولی و همراه موبایل ، در قابلیت شارژ سریع آن است در حالیکه پاور بانکها قابلیت ذخیره سازی انرژی را داشته و بدون نیاز به برق شهری( در صورت دارا بودن شارژ) می توانند سایر وسایل الکتریکی را پر از شارژ برق نمایند.

معلومات | دنیای اطلاعات عمومی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید