کد خبر:20197
پ

درمان قطعی سنگ لوزه

درمان سنگهای لوزه پروتکل درمانی اعمال شده به شدت علائم و میزان تشکیل سنگ بستگی دارد. اگر اندازه سنگها کوچکتر باشد ، می توان آنها را به طور طبیعی درمان کرد. تکنیک های درمان طبیعی شامل موارد زیر است: درمان خانگی سنگ لوزه غرغره منظم با آب نمک یا هر نوع دهانشویه غیر الکلی: این […]

درمان سنگهای لوزه

پروتکل درمانی اعمال شده به شدت علائم و میزان تشکیل سنگ بستگی دارد. اگر اندازه سنگها کوچکتر باشد ، می توان آنها را به طور طبیعی درمان کرد. تکنیک های درمان طبیعی شامل موارد زیر است:

درمان خانگی سنگ لوزه

  • غرغره منظم با آب نمک یا هر نوع دهانشویه غیر الکلی: این به حذف طبیعی رشد باکتری و قارچ کمک می کند. غرغره آب گرم همچنین درد ناشی از گلودرد را تسکین می دهد.
  •  پس از برداشتن سنگ ها ، دهان باید بلافاصله با آب نمک شستشو داده شود تا ذرات غذایی که در آن منطقه قرار دارند از بین بروند.
  • مصرف آب لیمو ، که منبع عالی ویتامین C است ، برای جلوگیری از عفونت مفید است. علاوه بر این ، سیر و پیاز خام نیز در مبارزه با رشد میکروب ها کمک می کنند.
  • رعایت بهداشت دهان و دندان با از بین بردن منظم باکتری ها و بقایای مواد ، به خصوص با مسواک برقی و خلال زبان مفید است.

بوی بد می دهند یا باعث ناراحتی می شوند. روش های درمانی از درمان های خانگی گرفته تا اقدامات پزشکی متفاوت است.

غرغره کردن

غرغره شدید با آب نمک می تواند ناراحتی گلو را کاهش دهد و ممکن است به تخلیه سنگ های لوزه کمک کند. آب نمک همچنین می تواند از شر بوی بد ناشی از ایجاد سنگهای لوزه کمک کند. ۱/۲ قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کنید و غرغره کنید.

سرفه

سرفه پر انرژی می تواند به شل شدن سنگ کمک کند.

حذف دستی

لوزه های شما بافتهای ظریفی است بنابراین مهم است که ملایم باشید. از بین بردن دستی سنگ های لوزه می تواند خطرناک باشد و منجر به عوارضی مانند خونریزی و عفونت شود.

 

کریپتولیز لوزه با لیزر

در طی این روش ، از لیزر برای از بین بردن دخمه های محل استقرار سنگ های لوزه استفاده می شود. این روش اغلب با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. ناراحتی و زمان بهبودی معمولاً کم است.

کریپتولیز کوبلاسیون

در رمزنگاری کوبلاسیون ، هیچ حرارتی دخیل نیست. در عوض ، امواج رادیویی محلول نمک را به یون های باردار تبدیل می کنند. این یونها می توانند بافت را برش دهند. همانند لیزرها ، کریپتولیز کوبلاسیون دخمه های لوزه را کاهش می دهد اما بدون همان احساس سوزش.

جراحی لوزه

عمل جراحی لوزه برداشتن لوزه ها با عمل جراحی است. این روش ممکن است با استفاده از چاقوی جراحی ، لیزر یا دستگاه کبالت انجام شود.

 

نظر پزشکان در مورد عمل لوزه

انجام این جراحی برای سنگهای لوزه بحث برانگیز است. پزشکانی که عمل لوزه را برای سنگهای لوزه توصیه می کنند ، تمایل دارند که فقط برای موارد شدید و مزمن و بعد از آزمایش سایر روشها ، و در صورت عدم نتیجه دهی مطلوب مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری