پ

خواص شیر خام برای مو

در این سن با مشکلات شدید ریزش مو روبرو هستیم و یکی از دلایل عمده آن رژیم نادرست است. گنجاندن شیر در رژیم غذایی روزانه شما می تواند باعث تقویت موهای شما شود و ریزش مو نیز کمتر خواهد بود. همه نمی توانند شیر بنوشند. برخی از آنها حساسیت به پروتئین شیر دارند یا ممکن […]

در این سن با مشکلات شدید ریزش مو روبرو هستیم و یکی از دلایل عمده آن رژیم نادرست است. گنجاندن شیر در رژیم غذایی روزانه شما می تواند باعث تقویت موهای شما شود و ریزش مو نیز کمتر خواهد بود.

همه نمی توانند شیر بنوشند. برخی از آنها حساسیت به پروتئین شیر دارند یا ممکن است نسبت به قند طبیعی ، لاکتوز موجود در شیر حساس باشند. اما برای کسانی که می توانند شیر گاو را مصرف کنند ، فواید غذایی زیادی را ارائه می دهد. نسخه های کاهش یافته و بدون چربی شیر پروتئین بدون چربی را فراهم می کند و تمام شیر گاو منبع عالی کلسیم معدنی ضروری است.

حقایق تغذیه شیر

اطلاعات تغذیه ای زیر توسط USDA برای ۱ فنجان (۸ اونس) شیر کاهش یافته چربی (۲٪) تهیه شده است.

  • کالری: ۱۲۲
  • چربی: ۴٫ ۸
  • سدیم: ۱۱۵mg
  • کربوهیدرات ها: ۱۲ گرم
  • فیبر: ۰ گرم
  • شکر: ۱۲ گرم
  • پروتئین: ۸ گرم
  • کلسیم: ۲۹۳mg

خواص-و-ترکیبات-شیر

 

شیر خام برای مو

شیر خان خواص و فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و پیشتر به خواص شیر برای سلامت قلب بحث کرده ایم و در این پست به خواص شیر برای مو اشاره خواهیم کرد و بررسی می کنیم که با شیر چه کمک هایی می توان به موهای مختلف کرد.

 

 

موی محکم و بدون ترشج با شیر

بعد از ریزش مو ، مسئله دیگری که بیشترین اهمیت ممکن را دارد ، شکستگی مو است. این اتفاق به دلیل موهای ضعیف تر رخ می دهد. وجود شیر در رژیم غذایی روزانه شما این  اطمینان را به شما می دهدکه موهای شما به اندازه کافی قوی است که از وسط شکسته نشود.

 

ساختار-فولیکول-مو

 

اسپری شیر روی مو های فر

حالت دادن به موهای فر کار ساده ای نیست اما شیر در این مورد واقعا می تواند کمک کننده باشد. می توانید شیر را روی پوست سر و موهای خود اسپری کنید یا فقط به راحتی مرتباً شیر را به طور مرتب روی موها و پوست سر خود مانند آب بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید.

 

 

موهای درخشان به شیر

درخشش موهای مدل هایی که در تبلیغات شامپو یا آگهی های شامپو نشان می دهند ، دروغ و اسطوره ای نیستند. شما فقط با اتخاذ شیر درمانی می توانید موهای براق یک دستی داشته باشید. آن را با روغن نارگیل مخلوط کرده و برای بهترین نتیجه بر روی مو بمالید.

 

خاصیت نرم کنندگی شیر برای مو

تهویه مو شما ضروری است زیرا این امر رطوبت موهای شما را قفل می کند. اما به جای استفاده از آن نرم کننده های شیمیایی می توانید از شیر استفاده کنید و نتایج حتی بهتر خواهد شد.

 

 

قدرت حجم دهندگی شیر برای مو

شیر بواسطه مواد مغذی خود خصوصاٌ پروتیئن و کلسیم فراوان ، می تواند برای موهای شعیف و شکننده یک اکسیر فوق العاده باشد.برنامه غذایی مرتب در نوشیدن شیر می تواند سبب ایجاد موهای حجیم به مرور زمان شوند.

تعبیر-خواب-گیر-کردن-مو-در-شانه

 

خواص ماسک شیر برای مو

ما تمایل داریم مبلغ زیادی برای درمان کراتین در سالن هزینه کنیم اما این کار در خانه نیز می تواند انجام شود. شیر سرشار از کلسیم است و این باعث کراتین کافی در موهای شما می شود. یک لیوان شیر روزانه به همراه استفاده از شیر روی موها دو بار در هفته می تواند یک درمان عالی برای کراتین باشد.

 

مواظب باشید برای موهای آسیب دیده

اگر موهای شما با استفاده منظم از وسایل گرمایش بر روی مو یا هر وسیله دیگری آسیب دیده باشد ، می توان با شیر آن را درمان کرد. شیر دارای خواصی است که می تواند موهای شما را نرم کرده و در مناطق آسیب دیده به ترمیم آنها بپردازد.

 

 

خواص شیر برای ریزش مو

شیر به حفظ موهای سالم کمک می کند. کلسیم از ریزش مو جلوگیری می کند و رشد آنها را تقویت می کند ، به ایجاد کراتین کمک می کند: یک عنصر مهم برای رشد مو است.

 

خواص-شیر-برای-قلب

خوردن شیر برای تقویت مو

موهای شما از پروتئین ساخته شده است ، که برای رشد و ترمیم بافت ها به آن نیاز دارد. دو نوع پروتئین در شیر ، کازئین و کشک وجود دارد و هر دو می توانند برای موهای شما مفید باشند. رژیم کم پروتئین ممکن است باعث نازک شدن موها یا رفتن به مرحله خفتگی رشد آن شود. موهای سالم نتیجه مستقیم بدن سالم است و یک رژیم غذایی مغذی که شامل پروتئین شیر است ممکن است منجر به موهای ضخیم و براق شود. منابع ارگانیکی از آب پنیر و کازئین و یا محصولاتی را که به طور خاص دارای “بدون هورمون رشد اضافه شده” هستند انتخاب کنید زیرا هورمونهای رشد اضافی ممکن است به ریزش مو کمک کنند.

 

ماسک شیر و عسل برای مو

استفاده خارجی از آب پنیر مایع می تواند باعث تحریک فولیکول های مو شود. یک عدد زرده تخم مرغ ، عسل و آب پنیر مایع را مخلوط کنید تا خمیری تشکیل شود. این مخلوط را درون پوست سر خود ماساژ داده و یک حوله گرم را دور سر خود بپیچید تا پروتئین به پوست شما کمک کند. ۲۰ دقیقه صبر کنید ، سپس برای موهای سالم و براق با آب گرم بشویید.

 

رشد

کازئین حاوی مقدار زیادی از اسید آمینه گلوتامین – در واقع ۲۰ درصد گلوتامین ، یکی از ۲۲ اسید آمینه مختلف است که بلوک های ساختاری تمام پروتئین ها را تشکیل می دهد. براساس گزارشی از انجمن تحقیقات پوستی ، گلوتامین تحریک چرخه رشد فولیکول های مو را نشان می دهد و به ویژه در رشد مو مفید است.

 

تقویت مو با شیر

موهای سالم به پروتئین و کربوهیدرات نیاز دارند ، و این باعث می شود پروتئین های شیر برای رشد سالم مو مفید باشد. محصولات لبنی حاوی پروتئین کازئین و آب پنیر همچنین دارای قند طبیعی هستند که به لاکتوز معروف است. بیشتر منابع حیوانی پروتئین مانند گوشت ، ماهی و تخم مرغ حاوی کربوهیدرات نیستند.بدن شما به رشد پروتئین و کربوهیدرات برای رشد موهای سالم ، سالم و براق نیاز دارد.

کلیدواژه : شیرمو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری