پ
کتاب-حکایت-دولت-و-فرزانگی

معرفی کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر

“حکایت دولت و فرزانگی” داستانی بکر، ساده، جذاب و آموزنده، کتابی در حدود ۱۱۰ صفحه، منتشر شده در سال ۱۹۹۰، کتابی که به ۲۱ زبان ترجمه شد و تنها در امریکا بالغ بر صدو پنجاه هزار نسخه فروش داشت و نام نویسندۀ کانادایی اش را بر سر زبان ها انداخت؛ کتابی که در سادگی آن […]

“حکایت دولت و فرزانگی” داستانی بکر، ساده، جذاب و آموزنده، کتابی در حدود ۱۱۰ صفحه، منتشر شده در سال ۱۹۹۰، کتابی که به ۲۱ زبان ترجمه شد و تنها در امریکا بالغ بر صدو پنجاه هزار نسخه فروش داشت و نام نویسندۀ کانادایی اش را بر سر زبان ها انداخت؛ کتابی که در سادگی آن می توانیم با سادگی ذهن نیمه هوشیارمان آشنا شویم، با آن رابطه برقرار کنیم و در راه به وجود آوردن تغییرات مثبت و عظیم به کار ببندیم.
کتاب-حکایت-دولت-و-فرزانگی

درباره نویسنده حکایت دولت و فرزانگی

 • مارک فیشر(Marc Fisher 1953) اهل کانادا(با مارک فیشر تئوریسین بریتانیایی اشتباه گرفته نشود)، نویسندۀ کتب گوناگون در زمینۀ موفقیت و ثروت که تا کنون حدود ۳۰ رمان نوشته و کتابهایش به بیش از ۳۱ زبان ترجمه شده اند، او که از سنین پایین بیماری های سختی را متحمل شد اما همواره زندگی اش با امید و تلاش اجین بود؛
 • فیشر در دوره بیماری اش علاقه به مطالعه و نویسندگی را در خود کشف کرد، او همواره از دانش آموزان ممتاز مدرسه بود، وی برای انتخاب شغل آینده به رقم این که می توانست در هر شغلی از قبیل پزشکی، وکالت و حسابداری موفق شود اما آنقدر به مطالعۀ ادبیات و فلسفه پرداخت که پیش از گرفتن مدرک تحصیلی اش از دانشگاه اخراج شد.
 • فیشر خود نماد انسانی است که هیچ گاه نا امید نشد، دست از تلاش برنداشت و همواره به کار هایی می پرداخت که خوشحالش می کرد و همین امید و پشتکار را هم در کتابهایش ترویج می کند.

مارک-فیشر-نویسنده-کتاب-دولت-و-فرزانگی

 

دیگر آثار مارک فیشر

 • از دیگر آثار مارک فیشر می توان به کتاب های “حکایت راه و رسم میلیونر ها”، “حکایت معبد میلیونر ها”، “حکایت فروشنده و میلیونر”، “حکایت گلف باز و میلیونر”، “حکایت آن که دلسرد نشد”، “حکایت عشق و خوشبختی”، “وصیت نامه میلیونر” و “چگونه مانند میلیونر ها فکر کنیم” اشاره کرد.

 

 

روال داستان حکایت دولت و فرزانگی

 • حکایت مردی ناراضی از زندگی و کار، ناراضی از گذر عمر و زمان که خود را ورشکسته ای بیش نمی بیند، تنها چیزی که می داند این است که وضع نباید اینگونه باشد، حتما راهی وجود دارد که بتوان شرایط را تغییر داد، اعماق و اطراف ذهن و روح خود و اطرافیان را به امید یافتن کورسوی نوری برای رهایی ار فقر جستجو می کند، ناگهان پاکتی که یک ورق کاغذ خالی و بدون نوشته در آن است او را نزد یکی از بزرگان و ثروتمندان راهنمایی می کند و…

 

نکات کلیدی حکایت دولت و فرزانگی

 • اگر به دنبال کتاب های خوب و تاثیر گذار در زمینۀ روانشناسی موفقیت و قانون جذب ثروت هستید، یکی از کتاب هایی که حتما باید مطالعه کنید “حکایت دولت و فرزانگی” است؛
 • فیشر نشان می دهد که چه نکات کوچکی در زندگی انسان می تواند در پیروزی یا شکست او موثر باشد، باید ریز ترین اعمال را با تفکر و باور به سزاوار موفقیت بودن انجام دهیم.
 • مارک قصد توضیح این مطلب را دارد که باید اعتماد به نفس را تحت کنترل در آورده و آن را قدرت ببخشیم و در راه رسیدن به اهداف خود از آن بهره بگیریم.
 • موفقیت و ثروت، کلماتی که شاید آنقدر دست نیافتنی شده اند که به زبان آوردن آن ها کلیشه ای شده است، اما افرادی هستند که معتقدند موفقیت و ثروت رازهایی دارد، راز هایی ساده و قابل اجرا، آن چنان ساده که کسی باور نمی کند با آن ها بتوان به ثروت رسید اما اعتقاد و باور به انجام آن ناگفته ها براستی می تواند کلید حل مشکل باشد، چیزی که در “حکایت دولت و فرزانگی” تبیین می شود.
 • فیشر نویسندۀ کتاب های بسیاری در زمینۀ روانشناسی موفقیت می باشد، از آنجایی که خودش انسان موفق و ثروتمندی بوده و هست می توان به سخنانش اعتماد کرد و آن ها را حاصل تجربیات واقعی و ذهنی خود او دانست.
 • او به ما می آموزد که توانایی درخواست کردن داشته باشیم، چیزهایی که خود را لایق آن ها می دانیم، آرزو ها و اهداف بزرگ داشته باشیم و آن ها را با اعتماد به توانایی های خود بخواهیم و به طبع نیز دریافت کنیم.
 • “حکایت دولت و فرزانگی” قدم های نخست برای رسیدن به دولتمندی و ثروتمندی بیان می کند، فیشر خواننده را تحت تاثیر این سخن قرار می دهد که ثروت ذهنی بهتر از صرفا پول و ثروت مادی است و همچنین می کوشد در تمام داستان نه چندان بلندش این نکته را به خواننده عرضه کند که با ثروت ذهن می توان به ثروت مادی هم رسید.
 • در پایان بحث برسی “حکایت دولت و فرزانگی” قسمتی از سخنان مارک آلن، ناشر کتاب در کشور آمریکا را با هم مطالعه می کنیم: «نویسنده یک ثروتمند نابغه است که به حرفش عمل می کند و داستان کوچک او را نمی توان سرسری گرفت. کتابی است که آن را باید خواند و دوباره خواند و مطالعه و تمرین کرد. کتابی درخشان، که می تواند از طرق گوناگون شما را ثروتمند کند. راه هایی که بیشتر از ثروت مادی ارزش دارد و ارضا کننده است.»
معرفی کتاب – جستار هایی در باب عشق اثر آلن دوباتن
>>>

 

حکایت-دولت-و-فرزانگی

بهترین ترجمه رمان حکایت دولت و فرزانگی متعلق به کیست؟

ترجمه کتاب حکایت دولت و فرزانگی گیتی خوشدل

 • بهترین ترجمۀ موجود از این کتاب بدون شک ترجمۀ سرکار خانوم گیتی خوشدل از نشرقطره است. گ
 • یتی خوشدل متولد سال ۱۳۲۶ شاعر و مترجم شناخته شدۀ ایرانی دارای لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران و مترجم کتاب های بسیاری در زمینه های انگیزشی، فلسفی و موفقیت می باشد.

 

 

بخش هایی از “حکایت دولت و فرزانگی”:

«زندگی می خواهد بداند شما دقیقا چه انتظاری از آن دارید. اگر چیزی نخواهید، چیزی هم بدست نمی آورید.»
«همۀ اندیشمندان عاقل در طول سال ها گفته اند که بزرگترین محدودیت ها همانی است که خود انسان به خود تحمیل می کند و از این رو بزرگترین مانع موفقیت مانع ذهنی است.»
«راز هر هدفی آن است که هم باید جاه طلبانه باشد، هم قابل دسترس. اما فراموش نکن اکثر مردم خیلی محافظه کارند. آن ها از انفجار محدودیت های ذهنی خود می ترسند. آن ها محدودیت های ذهن خود را به نوعی عادت تبدیل کرده اند. عادت کرده اند که زندگی فقط همین است و از رویا می ترسند.»
«هر کدام از ما به شیوۀ خودمان و در کار خودمان می توانیم نابغه باشیم، حتی اگر جامعه ما را نابغه نداند. نبوغ یعنی به انجام رساندن آنچه از آن لذت می برید.»

معلومات | دنیای اطلاعات عمومی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید