پ

تمیز کردن وسایل چوبی و بهترین روش های انجام ان

شاید برای شما بارها و بارها پیش آمده باشد که هنگام تمیز کردن وسایل چوبی منزل خود کلافه شده باشید به این دلیل که هر چه بیشتر وسایل چوبی خود را نظافت می کنید ، نتیجه بدتری از کار می گیرید. علت را باید در عدم استفاده از روش مناسب برای تمیز کردن وسایل چوبی […]

شاید برای شما بارها و بارها پیش آمده باشد که هنگام تمیز کردن وسایل چوبی منزل خود کلافه شده باشید به این دلیل که هر چه بیشتر وسایل چوبی خود را نظافت می کنید ، نتیجه بدتری از کار می گیرید. علت را باید در عدم استفاده از روش مناسب برای تمیز کردن وسایل چوبی دید. پس اگه علاقه مند هستید با بهترین روش های تمیز کردن وسایل چوبی را یاد بگیرید با ما در معلومات خانه داری همراه باشید

چگونگی تمیز کردن وسایل چوبی؟

اگر بخواهیم وسایل چوبی را تمییز کنیم، اعم از کابینت، کف چوبی، میز، کمد فرقی ندارد برای تمییز کردن این وسایل چوبی بهتر است ابتد روش تمییز کردن را در قسمت کوچکی از وسلیه امتحان کنید، اگر مشکلی پیش نیامد آن وقت تمامی قسمت ها را با آن روش تمییز کنید. این طوری آسیبس به وسلیه ای شما نمی رسد یا کمتر است.

مراحل تمییز کردن وسایل چوبی:

 

1- چوب را با دستمال خشک و تمیز پاک کنید تا گرد و غبار از بین برود

با این کار از گرد و غبار خلاص می شوید ، بنابراین می توانید با این کار تمامی کثیفی را تمییز کنید. چوبی را که می خواهید تمیز کنید ، کاملاً با پارچه گرد گیری کنید.

اگر گرد و غبار زیادی روی چوب وجود دارد و یک پارچه خشک این کار را انجام نمی دهد ، می توانید در عوض آن را با یک پارچه میکروفیبر سخت و مرطوب پاک کنید تا همه گرد و غبار برطرف شود.
نکته: مواد شوینده ظرفشویی را با آب مخلوط می کنیم، این کاربرای نقاط چسبنده و لکه های چسبیده به چوب وسایل قدیمی بسیار کاربرد دارد. و همچنین این یک روش مطمئن برای تمیز کردن چوب نقاشی شده است. و هیچ آسیبی به چوب نمی رساند.

 

تمیز-کردن-وسایل-چوبی
تمیز کردن وسایل چوبی

 

2- یک قطره مواد شوینده ظرف مایع را روی قسمت مخفی چوب آزمایش کنید.

یک قطره مواد شوینده ظرف را روی گوشه ای از پارچه میکرو فیبر تمیز قرار دهید. آن را روی ناحیه ای نا چیز از چوب مالش دهید و تماشا کنید تا ببینید آیا باعث تغییر رنگی شده است یا هیچ آسیبی نمی رساند.
اگر چوب با  مواد شوینده آزمایشی هیچ تغییری نکرد و خوب تمییز شد، آنگاه تمامی سطح چوب را با مواد شوینده پاک می کنیم.
بعد از گذشت چند دقیقه خواهید دید که مواد شوینده به وسیله چوبی مورد نظر هیچ  آسیب نمی رساند. و شما با این کار اطمینان حاصل کرده و با خیال راحت به تمییز کردن چوب می پردازید.

 

تمیز-کردن-وسایل-چوبی
پاک کردن وسایل چوبی قدیمی

 

 

بیشتر بدانید : ” تمیز کردن سینک ظرفشویی | ۵ نکته برای برق انداختن سینک ظرفشویی

 

3- قطره مواد شوینده ظرف را در 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب مخلوط کنید.

تقریباً 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب را درون یک کاسه یا ظرف به نوعی بریزید. در 2-3 قطره مواد شوینده ظرف مایع ملایم را فشار دهید.
در مورد نسبت دقیق نگران نباشید ، فقط می خواهید یک ماده شوینده رقیق شده و محلول آب ایجاد کنید. کمی تمیز کننده یا آب کمتری در چگونگی تمیز کردن آن تأثیر نمی گذارد.
به عنوان یک جایگزین برای مواد شوینده ظرف مایع ، می توانید از صابون روغنی استفاده کنید. طبق توصیه های سازنده صابون روغنی را با آب در نسبت مناسب مخلوط کنید.

تمیز-کردن-وسایل-چوبی
تمیز کردن وسایل چوبی

 

4- یک پارچه میکرو فیبر را در محلول خیس کنید و آنرا بپیچانید

یک دستمال میکرو فیبر تمیز را درون مخلوط آب و مواد شوینده فرو کنید و بگذارید کاملاً خیس شود. آن را دوباره داخل ظرف بپیچانید تا به خوبی  آب آن گزفته شود و تنها مرطوب بماند. این به این دلیل است که شما نمی خواهید چوب را هنگام تمیز کردن آن خیس کنید ، بنابراین مهم است که پارچه فقط مرطوب شود.

 

تمیز-کردن-وسایل-چوبی
پاک کردن لکه های وسایل چوبی قدیمی

5- کل تکه چوب را با پارچه میکرو فیبر مرطوب پاک کنید

پارچه مرطوب را با فشار کم بر روی کل سطح چوب برس بزنید. تا زمانی که لکه های آن ناپدید شوند ، و برای لکه هایی که بیشتر کثیف و سر سخت ترن هستند، از فشار بیشتری استفاده کنید.
سعی کنید چوب را هرچه سریعتر پس از تمیز کردن به خوبی خشک کنید تا اجازه ندهید خیلی طولانی مرطوب بماند. اگر آب درون چوب نفودذ کرده و آن را خیس کند، آب می تواند چوب را از حالت طبیعی خود خارج کرده و فرسوده کند.

 

[irp]

6- چوب را با یک پارچه میکرو فیبر تمیز و خشک، خشک  کنید.

چوب را دوباره تمیز کنید تا تمام مناطقی که تمیز کرده اید خشک شود. آن را در حرکات دایره ای با پارچه تمیز و خشک بفشارید تا همه رطوبت از بین برود و به براقی بیفتد.
اگر هنوز هم لکه های کثیفی را بعد از خشک کردن چوب مشاهده می کنید ، می توانید این روند را تکرار کنید یا روش دیگری را برای خلاص شدن از آن امتحان کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری