پ
هر-آنچه-در-مورد-ارگاسم-باید-بدانید

ارگاسم چیست؟ | هر آنچه باید در بارگه ارگاسم زنان بدانید

بدون تریدید برقراری رابطه جنسی بخشی انکار ناپذیر از یک رابطه همسری است که نه می توان و نه باید آن را نادیده گرفت.با این وجود عدم ارگاسم مناسب در رابطه جنسی زناشویی مشکل اساسی بسیاری از زوجین است که سبب بر هم خوردن تناسبات زندگی شده و در موارد بسیار تبدیل به ناسازکاری و […]

بدون تریدید برقراری رابطه جنسی بخشی انکار ناپذیر از یک رابطه همسری است که نه می توان و نه باید آن را نادیده گرفت.با این وجود عدم ارگاسم مناسب در رابطه جنسی زناشویی مشکل اساسی بسیاری از زوجین است که سبب بر هم خوردن تناسبات زندگی شده و در موارد بسیار تبدیل به ناسازکاری و جدایی طرفین نیز شده است.در ادامه با ما همراه باشید و هر آنچه باید درباره ارگاسم بدانید را اینجا مطالعه کنید

به تجربه یک لذت جنسی شدید که در اوج هیجان جنسی اتفاق می افتد ، ارگاسم گفته می شود. در زنان ، ارگاسم می تواند واژینال ، کلیتوریال یا مخلوطی از هر دو باشد که در ادامه مقاله با جزئیات توضیح داده می شود. در مردان ، ارگاسم با روند انزال همراه است.با ما در ادامه این مقاله همراه باشید و حقایقی ناب از ارگاسم زنان و مردان را بدانید.

خلاصه ای از حقایق ناب ارگاسم

 • ارگاسم منجر به ترشح هورمون هایی می شود که استرس را کاهش می دهد و سایر مزایای سلامتی را به همراه دارد.
 • تحریک جنسی تنها راه رسیدن به ارگاسم نیست.
 • افراد از همه جنسها می توانند اختلالات ارگاسم را تجربه کنند.
 • متخصصان پزشکی و  متخصصان بهداشت روان ارگاسمها را متفاوت تعریف می کنند.

انواع ارگاسم

نقش کلیتوریس در ارگاسم

 • کلیتوریس اندام کوچکی است که تقریباً چهار اینچ طول دارد. فقط یک چهارم آن قابل مشاهده است. از بالای روده بیرون می زند ، غالباً توسط لبه های مهبل پوشانده شده است ، و از قسمت داخلی لبه ها امتداد دارد.
 • نوک کلیتوریس به تنهایی بیش از ۸۰۰۰ حسگر عصبی دارد. یعنی تقریباً دو برابر تعداد عصب در یک آلت تناسلی ​​بعد از ختنه.
 • یک اینچ مربع از پوست فقط ۱۰۰۰ انتهای عصب دارد.

 

بهترین راه برای تحریک کلیتوریس

بهترین راه برای تحریک کلیتوریس آن است که به آرامی آن را با انگشتان ، کف دست یا زبان در حرکات جلو و عقب یا دایره ای مالش دهید. تحریک کلیتوریس بهترین راه برای رسیدن به ارگاسم است. این می تواند منجر به احساس مورمور شدن در سطح بدن و گاهی اوقات همین احساس در مغز شما شود.

انزال زودرس در مردان و راههای درمان زودانزالی
>>>

 

 

نقش مقاربت واژینال در ارگاسم

 • خود واژن فقط تعداد محدودی حسگر عصب دارد. این امر باعث می شود تونل واژن نسبت به کلیتوریس نسبت به تحریکات در هنگام مقاربت کمتر حساس باشد.
 • تحریک واژن با نفوذ در طی فرایند مقاربت جنسی اتفاق می افتد. این می تواند با استفاده از آلت تناسلی ، اسباب بازی جنسی یا حتی انگشتان فرد باشد.
 • از آنجا که دیواره های واژن نبض دارند ، این احساس نبض می تواند توسط شخصی که ارگاسم را تجربه نمی کند نیز احساس شود.
 •  وقتی جسم را وارد می کنید ، و به سمت دکمه شکم حرکت می کنید ، یک نکته لذت بخش وجود دارد که به آن به عنوان  نقطه جی (G-spot) گفته می شود. هنگامی که مرتباً به G-spot ضربه می زنید ، احتمال ارگاسم افزایش می یابد.

 

تحریک مقعدی و نقش آن در ارگاسم مردان

مقعد نیز در ارگاسم خصوصاً در مردان بواسطه لمس ناحیه پروستات نقش اساسی دارد. با این وجود بهتر است بجای رابطه جنسی مقعدی آن را با انگشت تحریک کنید.در بعضی از خانم هایی که مدت ها بکلی ارگاسم نداشته اند با فروبردن انگشت در مقعد بهنگام نزدیکی می توان ارگاسم ایجاد نمود.همین راهکار در آقایانی که از اختلال نعوظ رنج برده اند نیز مفید واقع شده است و به نعوظ آلت تناسلی مردانه کمک می کند.

 

 

آیا زنان نیز انزال را تجربه می کنند

هنگامی که هم کلیتوریس و هم مهبل (واژن ) تحریک شوند ، می تواند به ارگاسم انفجاری بیشتر منجر شود ، که شامل تشنج و احتمالاً حتی انزال است. انزال زنانه می تواند اتفاق بیفتد و اسطوره نیست.

سایر مناطق حساس به ارگاسم

سایر مناطق ارژن زا مانند نوک سینه ها ، گوش ، گردن ، آرنج و زانوها هنوز هم می توانند یک واکنش دلپذیر هنگام بوسیدن و بازی با آنها ایجاد کنند. برای افراد حساس ، این نواحی نیز می تواند به ارگاسم منجر شود.

مراحل ارگاسم

مسترز و جانسون ابتدا در کتابی درباره چرخه پاسخ جنسی ، مراحل مربوط به یک تجربه ارگاسم را به تفصیل شرح دادند. چرخه پاسخ جنسی توالی تغییرات جسمی و عاطفی در یک فرد است که ناشی از برانگیختگی جنسی و مشارکت بعدی در فعالیت های تحریک کننده جنسی مانند استمناء یا مقاربت جنسی است. این کتاب چهار مرحله از یک تجربه ارگاسم را شرح می دهد:

 

معلومات | دنیای اطلاعات عمومی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید